Květen 2012

MS 2012 - Game over

20. května 2012 v 21:59 | W*
Jsem moc ráda, že jsem udělala tento krok a založila blog na vkládání poznámek ze zápasů mistrovství světa. Pokud to aspoň někomu uděrá radost, tak oznamuji, že se k tomuto kroku chystám i v dalším roce. Šťastná jsem i proto, že jsem stihla všechny zápasy letošního turnaje a považuji to za takové malé osobní vítězství. Díky tomu jsem si udělala obrázek o světovém hokeji a snad se i něco nového naučila. ¨
Ještě jednou gratuluji všem zůčastněným týmům, každý z nich odehrál aspoň jedno vydařené utkání.

Pokud chcete i nadále číst mé hokejové články, můžete tak učinit na odkaze: www.penguinslove.blog.cz

Rusko-Slovensko (20.5.2012)

20. května 2012 v 21:49 | W*
1. Třetina: Slováci se poměrně rychle dostali do útočného pásma, Varlamov musel hned dvakrát zasahovat proti Barankovi. O první Lacův zákrok se postaral Syomin, který pálil ještě před modrou. Jako obvykle se ale Slováci skvěle bránili. Chára se minutu po začátku zápasu dokázal trefit od modré a Slovensko se ujalo vedení! Rusové se řítili ve třech na Laca, ale Malkin ztratil puk za modrou čárou. Slovenský tým byl na začátku utkání rozhodně výraznější. Ve čtvrté minutě hry si ale Laco taky několikrát musel sáhnout na kotouč. Opět ale předváděl neuvěřitelné zákroky. Hodně velkou šanci měl Tereshenko, ani on nedokázal slovenského kouzelníka prostřelit. V polovině třetiny se Rusové dlouho drželi v útočné třetině, ale Laco stále odolával. Po delší době si sáhl na kotouč Varlamov po střele Bližňáka. Baranka zblokoval skoro jistý gól Malkina. Ovechkin se Syominem se dostali do útoku a druhý jmenovaný dokázal překonat Laca. Stav se tedy vyrovnal na 1:1. Slováci doráželi na Varlamova, tentokrát ho neprostřelili. Slovenský brankář bránil vyrovnané skóre naprosto úžasně. Bartovič se Sekerou měli skvělou šanci, Varlamov se o ni postaral. Bližňák měl velkou šanci, Varlamov vyrazil, k dorážce se bohužel nikdo nedostal.

Finsko-Česko (20.5.2012)

20. května 2012 v 17:29 | W*
1. Třetina: Puku se ujalo Finsko a hned na začátku měl Štěpánek dost práce, když na něj střílel od modré Joensuu. Za chvíli si zachytal i proti Kapanenovi. Až ve třetí minutě se dokázali Češi usadit v útočném pásmu a párkrát vystřelili na Vehanena. Hned se ale Finové opět dostali k šanci a na začátku se ukazovali tak, jako celý turnaj. V nejednom zápase se ale stalo, že jim po prvních deseti minutách začaly docházet síly. A s postupem času i v tomhle utkání přestali dominovat tak, jako na začátku. Vehanen ukázal perfektní zákrok proti Plekancovi a následné dorážce Frolíka. Tenkrát byl vyloučen za napadení a Finové si mohli naklonit stav na svou stranu. Hlavně díky Štěpánkovi se nedokázali Finové prosadit. V polovině třetiny se dostali Češi do tlaku na bránu Finů, ale Vehanena nepřekonali. Niskalova vyloučení využil Průcha a Češi se ujali vedení. Po delší době Kukkonen vystřelil na českého gólmana, ani tentokrát se Finům nepodařilo skórovat. Brzy musel ale zasahovat i proti Koivově střele. Pyorala dokázal prostřelit českého gólmana a vyrovnal tak na 1:1 hlavně díky české obraně. Vzápětí Novotný dokázal kotouč dostat za záda Vehanena a vrátil tak vedení českému týmu. Chvíli na to kapituloval Vehanen potřetí a Češi už vedli o dva góly.

Česko-Slovensko (19.5.2012)

19. května 2012 v 20:09 | W*
1. Třetina: Puku se ujala česká reprezentace. Slovenští obránci ale od začátku zápasu vykonávali svoji práci dobře. Do první šance se dostal Frolík, Laco se o něj postaral. Česká obrana se musela na druhé straně starat o Hudáčka. Slováci si skvěle bránili svoji třetinu a nepustili Čechy do mnoha šancí. Od modré pálil Sekera, ale Kovář zvládl zasáhnout. Slovensko na chvíli skvěle zvládlo držet Čechy v obraném pásmu. Pak se ale do brejku dostal Hemský, Laco ho bravurně zneškodnil. Na druhou stranu se dostal Hudáček, Kovář s ním ale taky neměl velké problémy. Nedvěd střílel na slovenskou bránu, avšak Laco jeho pokus chytil. Hovorka se dostal ke střele na druhé straně, Čáslava ji zblokoval. Bližňák měl asi největší šanci zápasu, ale nakonec minul bránu. Na Laca střílel po chybě slovenské obrany Erat, slovenský brankář však kotouč vyrazil. Frolík nastřelil tyč z brejku. I nadále si Slováci kontrolovali své obrané pásmo dost dobře. Hemský s Koukalem pokazili nadějnou kombinaci a Laco tak neměl žádnou práci. Handzuš střílel na Kováře, ale i tentokrát se českému brankáři povedlo uhájit svou klec. Hudáček se dostal ke střele, ani jeho pokus na úrodnou půdu nepadl. Erat zůstal ležet na ledě po souboji s Hudáčkem. Všechno ale proběhlo čistě, rozhodčí tedy nevylučoval. Český útočník odešel do kabiny. Hemského bránu zblokovala slovenská obrana. Blaťák nastřelil tyč. Slováci trpělivě dál bránili a zatím jim to skvěle vycházelo. Miklík po delší době střílel na Kováře, i tentokrát slovenského útočníka český brankář zneškodnil. Hemského skvěle zastavil Vydarený, Bartovič se pak dostal ke střele, ale Kovář ani tentokrát nedovolil změnu skóre. Šatan dokázal získat vedení pro Slovensko, když kotouč prošel Kovářovi pod betony. Frolík se dostal ke střele na Laca, ten však vyrazil. Ke konci třetiny měl Laco hodně práce, slovenská obrana mu ale vydatně pomáhala.

Rusko-Finsko (19.5.2012)

19. května 2012 v 15:49 | W*
1. Třetina: Hned po rozehrání musel Varlamov vyrazit střelu Jokinena. Finové měli první dvě minuty zápasu jasnou převahu. Pak ale Ovechkin prošel až před Vehanena bez povšimnutí obrany. Ke střele se však už nedostal. Hra se hrála v hodně rychlém tempu. Granlund se dostal do obrovské šance s pomocí Immonena, ale Varlamov mu nedovolil skórovat. Dvakrát po sobě musel ruský brankář čelit střele, obě je ale stihl vyrazit. Syomin s Ovechkinem vytvořili několik skvělých akcí, žádná bohužel gólem neskončila, nicméně tahle washingtonská dvojice dnes konečně ukázala, že je jí potřeba se obávat. V sedmé minutě první třetiny se dokázal od modré čáry trefit za Varlamova záda Niskala. Trochu mu pomohl Rus Kokarev. Perezhogin měl jednu z největších šancí ruského týmu, když nebezpečně střílel na nesoustředěného brankáře, ale Vehanenovu chybu napravila obrana a střelu zblokovala. Pihlstrom s Joensuuem se dostali do brejku, ale Varlamov jejich akci zničil. Za nedovolené bránění byl vyloučen Tereshenko. Finsko mohlo Rusku odskočit na dvougólové vedení. Filppula s Koivem se dostali do skvělé přesilovkové šance, přihrávka se ke Koivovi však nedostala. Nakonec přesilovku nikdo nedokázal využít. K dorážce před Vehanenem se dostal Malkin a dokázal vyrovnat na 1:1. První přesilovku zápasu si zahráli Rusové po faulu Veenena. Do velké šance se dostal Datsyuk po přihrávce od Medvedeva, ale na Vehanena si nepřišli. Filppula se dostal hodně daleko s kotoučem na holi, Nikulin ho ještě před střelou zastavil. V samotném závěru přesilovky dokázal zvýšit ve prospěch Ruska na 2:1 střelec prvního gólu Malkin.

Česko-Švédsko (17.5.2012)

17. května 2012 v 22:39 | W*
1. Třetina: Víc práce měl od začátku Kovář. Fasth si sáhl na puk až po třech minutách hry. Podle očekávání bylo Švédsko aktivnějším týmem. Ericsson od modré střílel na Kováře, český gólman však gól ještě nedovolil. Eriksson dokázal proměnit a Švédsko se ujalo vedení 1:0. Kovář si připsal skvělý zákrok proti Franzenovi. Česko mělo výrazné potíže s vymýšlením útočných akcí. V polovině třetiny dokázal vyrovnat Petr Nedvěd. Do velké šance se dostali Krejčí s Frolíkem, ale Fasth byl ve střehu. Frolík se vzápětí dostal do brejku, ale Fasth střelu vyrazil. Ericsson pálil od modré, ale i tentokrát ho Kovář vykryl. Po špatné rozehrávce švédského týmu kapituloval Fasth, Michálek přihrál před branku Novotnému a od Ericssona se puk odrazil za Fasthova záda. Česko se tedy ujalo vedení.

USA-Finsko (17.5.2012)

17. května 2012 v 20:09 | W*
1. Třetina: Ryan se dostal před Vehanena, ten však zasáhl. Jen chvíli po začátku se Ryan začal postrkovat s Jarvinenem, nikdo nebyl vyloučen. Začátek utkání se z větší části hrál ve finském obraném pásmu, nicméně Vehanen mockrát zasahovat nemusel, protože útočníci nedokázali vymýšlet akce, které by prošly přes finskou obranu. Maenpaa přihrál přímo Crabbovi, ten rychle vypálil na Vehanena, finský gólman si však dokázal kotouč pohlídat. I Finové začínali střílet na branku, nicméně Howard si s nimi poradil. Slater vyslal na Vehanena hodně nepříjemnou střelu, ale Fin ji opět zachytil. Howard musel poprvé vážněji zasahovat po akci Filppuly s Koivem. Chvíli po polovině třetiny střílel od modré Johnson, Vehanen ale stačil nastavit lapačku včas. Fowler se Smithem měli další z obrovských šancí, ale finský gólman to opět zvládl. Na konci třetiny se činili oba brankáři a v prvním dějství tak gól nepadl.

Rusko-Norsko (17.5.2012)

17. května 2012 v 17:29 | W*
1. Třetina: Ovechkin si připsal první střelu, Hagen stihl zasáhnout. Martinsen střílel na Varlamova, ale ani on ránu nepustil. Lajna Datsyuka, Ovechkina a Syomina nebyla na začátku utkání tak úplně sehraná. Do obrovské šance se dostal Shirokov, nicméně Haugen jeho šanci chytil. V páté minutě se Rusko dostalo do docela výrazného tlaku. Haugen však všechny dosavadní šance zneškodnil. Dvakrát po sobě střílel na norského gólmana Syomin, Ovechkin pak přihrával zpoza brány, Haugen si kotouč srazil do své vlastní sítě a v poslední době kritizovaný kapitán Washingtonu hned ve svém prvním zápase dokázal vstřelit gól, Rusko se tedy ujalo vedení 1:0. Thoresen střílel na Varlamova, ten dokázal vyrazit, jenže kotouč za jeho záda vzápětí dostal Skroder a Norsko vyrovnalo 1:1. Po polovině první třetiny se ruský tým ve hře trochu ztrácel. Nicméně Norové si nedokázali vytvořit pořádné šance. Popov se dostal do brejku a i přes nepříliš výraznou momentální hru Rusů dokázal opět přiklonit stav zápasu na ruskou stranu. Až ke konci třetiny poprvé střílel na bránu Malkin, ale Haugen si s ním poradil. Holtet a Holos zavařili Varlamovovi, z pohledu Ruska ale celá situace dopadla dobře. Za sekání byl na konci třetiny vyloučen Biryukov za sekání. Norům se však první část přesilovky příliš nepovedla.

Kanada-Slovensko (17.5.2012)

17. května 2012 v 14:29 | W*
1. Třetina: Hned na začátku byl vyloučen Getzlaf. Slovensko si mohlo zahrát přesilovku a získat tak vedení v zápase. Tu bohužel nikdo nedokázal využít. Jen chvíli po jejím konci se však dokázal s Radivojevičovou pomocí trefit Kopecký a Slovensko se tak ujalo vedení 0:1. Oba brankáři si připisovali docela dost zákroků. V polovině třetiny se dokázal trefit Šatan a Slovensko tak vedlo už 0:2. Hra se opět přelévala ze strany na stranu, ke konci třetiny se ale Kanaďané začali dostávat do tlaku. Výsledkem bylo Kaneovo snížení na 1:2. Zbytek třetiny se dohrával v klidu.

Švédsko-Lotyšsko (15.5.2012)

15. května 2012 v 22:49 | W*
1. Třetina: Na začátku utkání se dokázal prosadit Eriksson. Jucers si hned za pár vteřin musel připisovat další a další zásahy a vypadalo to, že hra bude poměrně jednostranná. Hedman byl vyloučen za podražení. Lotyšsko mělo šanci vyrovnat stav. Jen chvíli po vypršení nevyužité přesilovky byl za podražení Alfredssona vyloučen Daugavins. Silfverbergovi se podařilo takřka okamžitě využít přesilovou hru a Švédsko vedlo už 2:0.

USA-Švýcarsko (15.5.2012)

15. května 2012 v 22:39 | W*
1. Třetina: Začátek zápasu se hrál hodně pozvolna. Brankáři neměli proti komu zasahovat, jelikož útočníci nebyli schopni kombinovat a tvořit si šance. První větší akci dokázal vytvořit Thompson, jenomže se mu nepovedla naprosto zbytečná přihrávka na Dwyera a nic z toho nebylo. Wick na druhé straně střílel na Howarda, ale americký gólman neměl problém se zákrokem. Další střelu vyslal na Howarda Ruthemann od modré, ale Howard opět s klidem zasáhl. Na začátku střetnutí mělo rozhodně navrch Švýcarsko. Pak byl ale vyloučen Hollenstein a USA si zahrály přesilovku. Díky Berrovi ji nikdo nevyužil. Následně byl vyloučen za vysokou hůl Abdelkader. Petry se ve vlastním oslabení po chybě obrany Švýcarska dostal až ke střele, ale Berra byl připraven. Nic to neměnilo na skutečnosti, že tahle přesilová hra Švýcarů nebyla dobrá. Faulk střílel z hodně dobré střelecké pozice na švýcarskou branku, ale Berra mu nedovolil skórovat. Wick měl skvělou pozici pro střelbu, ale Švýcaři překombinovali, když se dostali do útoku a nakonec neměl Howard vůbec žádnou práci. Petry se nechal vyloučit za podražení Wicka. Švýcaři si mohli zahrát další přesilovku. Ani tuhle nikdo nevyužil. Nicméně po jejím skončení začaly Berrovi přibývat zákroky.

Česko-Německo (15.5.2012)

15. května 2012 v 18:59 | W*
1. Třetina: Goc měl první velkou šanci, Štěpánek si s ním poradil. Tenkrát střílel na Endrase, ten však stihl zasáhnout. Následně ale po chybě německých obránců dokázal bránu trefit Hemský a Česko se ujalo vedení 1:0. Lavallee zblokoval Tenkrátovu střelu a Endras tak nemusel zasahovat. Frolík se dostal do skvělé šance, Tenkrát dokonce k dorážce, ale německý brankář si s nimi poradil. Hemský střílel na Endrase, ten neuvěřitelným zákrokem zasáhl. Mojžíš odešel na trestnou a Německo mohlo vyrovnat. Po Greilingerově střele srazil puk do vlastní sítě Michálek a Německo tedy využilo přesilovou hru a vyrovnalo na 1:1. Nikolai Goc byl vyloučen za hákování a Česko si mohlo opět vzít vedení. Marcel Goc se ve vlastním oslabení dostal až do útočného pásma, tam ho o puk obrali čeští obránci. Chvíli po konci přesilové hry se trefil Krajíček a Česko se znovu ujalo vedení. Češi se sice dostali do několika přečíslení, ale nikdy nedokázali zakončit. Hospelt odešel za hákování na trestnou a Češi mohli své vedení navýšit. To taky udělali a Plekanec zvýšil na 3:1. Po delší době si na kotouč sáhl i Štěpánek, který zasahoval proti Krugerovi. Na ledě zůstal ležet Nakládal, když ho Kink kopl omylem do choulostivých míst.

Slovensko-Francie (15.5.2012)

15. května 2012 v 17:29 | W*
1. Třetina: Hned na začátku dokázal vstřelit Bartovič a Slováci se ujali vedení. Za chvíli byl vyloučen Michal Sersen za podražení. Jen chvíli po něm ale i Meunier za držení a počet hráčů na ledě se vyrovnal. Po chybě francouzského obránce se trefil Kopecký. Slovensko tedy vedlo už 2:0. Jen pár vteřin po něm vsítil za Lacova záda Treille a snížil tak na 2:1. Laco si připsal skvělý zákrok. Jen za chvíli musel chytit několik dalších kotoučů. Slovenskou chybu při rozehrávce potrestal da Costa a vyrovnal stav na 2:2.

Norsko-Dánsko (15.5.2012)

15. května 2012 v 16:39 | W*
1. Třetina: První střelu zápasu obstaral Spets, ale nedokázal vsítit branku. Na straně Norska se vylučovalo a Dáni se mohli v přesilovce ujmout vedení. To ale nedokázali a stav zůstal bez gólu. Hra se v žádném velkém tempu nehrála. Za držení byl vyloučen Hersby. Hodně velkou šanci měl Skroder, Andersen si s ním poradil. Dánsko dobře bránilo a Norové se dostali jen k minimu střel. Rosseli Olsen se dostal až ke střele na Andersena, ten si poradil i s ním.

Kanada-Bělorusko (15.5.2012)

15. května 2012 v 13:59 | W*
1. Třetina: První střelu zápasu si mohl chytit Milchakov v bráně Běloruska. Jen za chvíli už ho ale dokázal překonat O´Reilly a Kanada se ujala vedení 1:0. První vážnou situaci Běloruska musel řešit Ward po střele Ugarova a chybě kanadské obrany. Následně měl kanadský brankář problém i s Kalyuzhnym, při zákroku spadla Wardovi maska, ale nic vážného se mu naštěstí nestalo. Na druhé straně si i Milchakov sáhl na kotouč po útoku Kanaďanů. Ugarov s Kalyuzhnym po chybě zesměšnili kanadské obránce, zasahovat musel Ward. Eberle se po špatné rozehrávce Ugarova dostal ke střele na Milchakova, ten si s ním poradil. Následně musel zasahovat i proti Sharpovi, ale pro běloruského gólmana nebyl problém chytit i tuhle střelu. Kostitsyn dokázal prostřelit kanadského brankáře a stav zápasu se vyrovnal na 1:1. Korobov byl vyloučen za držení a Kanada měla k dispozici přesilovou hru. Na Milchakova šlo jen pár střel, pak se Bělorusové dokázali osvobodit. Přechod do útoku ale nebyl pro Kanaďany žádným problémem. Jenže Bělorusko opět dokázalo vyhodit a Kanadě tak z přesilovky moc času nezbylo. Nikdo nedokázal proměnit. Jen pár vteřin před koncem musel běloruský gólman zasahovat proti nebezečné střele Eberleho.

Itálie-Rusko (14.5.2012)

14. května 2012 v 22:19 | W*
1. Třetina: Zápas začal pozvolna. První polovinu vteřiny se na ledě téměř nic neodehrálo. Pak si ale Rusko zahrálo přesilovou hru. De Toni byl vyloučen za hákování, Rusko mohlo vsítit první gól. Tragust ale neměl moc zákroků. Tragusta se podařilo jako prvnímu překonat Datsyukovi po přihrávce od Kuznetsova. Obrana ani brankář pořádně nezareagovali. Varlamov si ale taky připsal pár zákroků. Popov střílel na Tragusta, žádná těžká střela to nebyla a italský gólman neměl problém sklapnout betony. Scandella se pokusil kombinovat s de Marchim, obrana Ruska je zastavila. Následně musel Varlamov zasahovat proti Plastinově dělovce od modré čáry, zvládl to skvěle.

Kazachstán-Finsko (14.5.2012)

14. května 2012 v 21:49 | W*
1. Třetina: Novopashin byl na začátku zápasu vyloučen za krosček, nikdo z Finska přesilovku nevyužil. Vehanen musel párkrát zasáhnout proti Krasnoslobodtsovi. Pihlstrom se snažil překonat Kolesnika, ten mu nedovolil dostat kotouč za brankovou čáru. Znovu se vylučovalo - Yakovenko za nedovolené bránění. Filppula se následně taky za nedovolené bránění odebral na trestnou. Asi minutu se hrálo v plném počtu, následně si Kazachstán zahrál minutovou přesilovku po odpykání trestu Yakovenka. Bumagin v přesilovce střílel na Vehanena, finský gólman si s ním poradil. Kontiola na druhé straně zkoušel překonat Kolesnika. Nikdo nevyužil početní převahu. Jen za pár sekund se nechal vyloučit Jokinen za nedovolené bránění. Ani tahle přesilovka týmu Kazachstánu nevyšla. Zanedlouho si vyzkušelo početní převahu i Finsko, když se nechal vyloučit Bumagin. Fini nepustili Kazachy z obraného pásma, hodně stříleli, ale Kolesnik ukázal své kvality. Největší šanci měl Immonen po přihrávce od Granlunda, Kolesnik však sklapl betony včas. Zhailauov se dostal do brejku, Vehanen si s ním dokázal poradit. Filppula nenechal odpočinout Kolesnika ani v závěru třetiny.

Lotyšsko-Dánsko (14.5.2012)

14. května 2012 v 19:19 | W*
1. Třetina: Hned na začátku se vylučovalo po nepěkném střetu s lotyšským brankářem. Kenins šel na trestnou za podražení na dvě minuty, z dánského týmu Jensen A na 2+10. Hrálo se tedy 4 na 4. Následně odešel i Hansen za hákování. Lotyšsko mělo možnost vstřelit gól při početní převaze 4 na 3. Nikdo ji však nevyužil, nepodařilo se vsítit ani v klasické přesilovce, stav byl stále bezgólový. Masalskis předvedl skvělý zákrok proti dánskému útoku. Daugavins střílel na Andersena, ten si s ním poradil. Daugavins byl vyloučen za krosček a hned na začátku přesilovky musel Masalskis zasahovat, to ale zvládl a přesilovku pak už nebyl schopen nikdo využít. Na konci třetiny musel Andersen zasahovat proti Cibulskisovi, následně proti H. Redlihsovi. První dvacetiminutovka skončila tedy bez gólu.

Bělorusko-Francie (14.5.2012)

14. května 2012 v 19:09 | W*
1. Třetina: Francouzi dokázali hned na začátku třetiny skřípnout běloruský tým v obrané třetině, ale role se brzy obrátily. Stas byl vyloučen za vysokou hůl, Francie mohla zúročit svůj tlak a získat vedení v zápase. V polovině třetiny vsítil první gól zápasu Kalyuzhny za pomoci Ugarova a Grabovskiho, když dokázal překonat Hueta. Za chvíli ale Huet zabránil navýšení skóre, když ukázal neuvěřitelný zákrok betony. Rozhodčí si všimli platného gólu až ve chvíli, kdy byla akce ukázána na kostce nad ledem. Gól už ale nemohl být uznán. Denisov byl vyloučen za nedovolené bránění a Francie mohla opět předvést svou skvělou přesilovku a vyrovnat. Ani tuhle početní výhodu však francouzští reprezentanti nevyužili. Vzápětí však měli další možnost, když byl za hrubost vyloučen Grabovski.

Německo-Norsko (13.5.2012)

13. května 2012 v 22:49 | W*
1. Třetina: Hned po dvaceti sekundách se trefil Thoresen. Jen za půl minuty byl vyloučen Gogulla a Norsko dokázalo přesilovku využít. Patrick Thoresen znovu prostřelil Endrase a zajistil Norům dvoubrankové vedení. Následně musel Endras zasahovat i proti Askovi, tentokrát se mu to povedlo. Už od začátku zápasu mělo převahu Norsko. Holtet nahrál Roymarkovi a ten dokázal navýšit vedení Norska. Nutno podotknout, že to byla zásluha hlavně německé obrany. Kotschnew vystřídal Endrase. První zákrok si Haugen připsal až v polovině třetiny proti Marcelu Gocovi. Goc byl vyloučen za sekání. Olimb s Bastiansenem stříleli na Kotschnewa, ten skvěle zasáhl. Německo se dostalo v oslabení až do útočné třetiny, ke střele už nedošlo. Lavallee byl vyloučen za naražení na hrazení. Na norskou přesilovku to však nevypadalo, Němci se dokázali opět dostat až do útoku.