USA-Švýcarsko (15.5.2012)

15. května 2012 v 22:39 | W*
1. Třetina: Začátek zápasu se hrál hodně pozvolna. Brankáři neměli proti komu zasahovat, jelikož útočníci nebyli schopni kombinovat a tvořit si šance. První větší akci dokázal vytvořit Thompson, jenomže se mu nepovedla naprosto zbytečná přihrávka na Dwyera a nic z toho nebylo. Wick na druhé straně střílel na Howarda, ale americký gólman neměl problém se zákrokem. Další střelu vyslal na Howarda Ruthemann od modré, ale Howard opět s klidem zasáhl. Na začátku střetnutí mělo rozhodně navrch Švýcarsko. Pak byl ale vyloučen Hollenstein a USA si zahrály přesilovku. Díky Berrovi ji nikdo nevyužil. Následně byl vyloučen za vysokou hůl Abdelkader. Petry se ve vlastním oslabení po chybě obrany Švýcarska dostal až ke střele, ale Berra byl připraven. Nic to neměnilo na skutečnosti, že tahle přesilová hra Švýcarů nebyla dobrá. Faulk střílel z hodně dobré střelecké pozice na švýcarskou branku, ale Berra mu nedovolil skórovat. Wick měl skvělou pozici pro střelbu, ale Švýcaři překombinovali, když se dostali do útoku a nakonec neměl Howard vůbec žádnou práci. Petry se nechal vyloučit za podražení Wicka. Švýcaři si mohli zahrát další přesilovku. Ani tuhle nikdo nevyužil. Nicméně po jejím skončení začaly Berrovi přibývat zákroky.

2. Třetina: Hned na začátku třetiny byl konečně vstřelen první gól zápasu. Rozhodčí celou situaci ještě konzultoval, ale gól byl platný. Ruthemann tedy zařídil Švýcarsku vedení. Sbisa byl vyloučen za hákování. Švýcaři se skvěle bránili a Američanům moc příležitostí střílet neposkytli. Hned po skončení přesilové hry ale dokázal Ryan vyrovnat. Jen chvíli po tom si Švýcaři zahráli další přesilovku, když byl Abdelkader poslán na trestnou. Nikdo ji však nevyužil. Wick střílel na Howarda, střela ale neprošla mezi americkými obránci. Po delší době si sáhl na kotouč i Berra, neměl ale větší problémy. Bieber připravil skvělou střeleckou pozici pro Bezinu, Howard si s nimi poradil. Berra musel zasahovat proti Ryanovi. Howard předvedl neuvěřitelný zákrok při pokusu Streita. Ke konci třetiny dokázal na stranu USA přiklonit vedení Fowler, když prostřelil Berru mezi betony. Ryan se dostal do skvělé šance, Berra byl připraven a zasáhl.

3. Třetina: Smith byl na začátku vyloučen za krosček a Švýcarsko dostalo další možnost srovnat stav utkání. Úspěšně jim v tom bránil Howard. Blindenbacher byl vyloučen za nedovolené bránění a stav na obou stranách se na pár sekund vyrovnal, následně hrály přesilovku Spojené státy. Stastny využil přesilovou hru a vedení Američanů se zvýšilo na 3:1. Jen, co se rozehrálo, nahrál Abdelkader zpoza branky Goligoskimu a ten zvýšil na 4:1 pro USA. Na straně Švýcarska byl vyloučen Ambuhl za hákování. Švýcarsko se bránilo skvěle a USA se málem nedostaly ke střele. Přesilovku opět nikdo nedokázal využít. Po chybě Okposa se řítil na branku Monnet, americký brankář byl připraven zasáhnout. Howarda dokázal prostřelit Trachsler a pět minut před koncem naděje Švýcarů ožily. Ty za chvíli zase pohasly, když Petry zvýšil na 5:2. Pacioretty byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění a Švýcarsko mohlo snížit, nicméně do konce zápasu zbývalo už jenom něco málo pod minutu a otočit výsledek se jim nemohlo z realistického pohledu povést. Nikdo už nevstřelil ani gól a USA tedy vyhrály nad Švýcarskem 5:2.