USA-Francie (4.5.2012)

4. května 2012 v 16:57 | W*

1. Třetina: Pokud bych měla první úsek popsat slovem, stačilo by k tomu jenom "nuda". Útoky, ačkoli v nich Spojené státy neměly právě neznámá jména, prakticky jakoby útočníci nehráli. Zato obrana na obou stranách byla hodně dobrá. Jenže to mělo za výsledek jediné - hrálo se nahoru dolů, střel nebylo moc. Hráči USA sice během svých přesilovek nenechali Francii ani vyhodit, jenže to je celkem na nic, když vystřelíte jednou nebo dvakrát na bránu. A nutno dodat, že jen tak mimochodem, protože to žádné hezké šance to nebyly. Francouzské přesilovky byly ještě horší v tom, že Francouzi nemohli ani udržet útočné pásmo. Francie dala první gól, když dva útočníci unikli obraně a prostřelili Howarda (který mě teda moc nenadchl), jenž ani nestihl zareagovat a betony srazil moc pozdě. Na druhé straně proběhla krásná akce, když obránce Alex Goligoski přihrál od modré Okposovi, který si krásně pohrál s brankářem Francie a vsítil vyrovnávací gól na 1:1.

2. Třetina: Ve druhé třetině trefil bránu v přesilové hře kapitán Jack Johnson a zvýšil na 2:1. V polovině třetiny se začala hra USA uklidňovat. Začali hrát dokonce i útočníci, přičemž Francie začala hodně faulovat. Neřekla bych, že jim ta zpackaná oslabení k něčemu budou. Brankář Francie zažil nepříjemnou chvíli, když ho kotouč trefil do krku při přesilovce Američanů. Na druhé straně si svou chvilku bolesti prožil i Justin Abdelkader, když ho obránce Francie srazil tak ošklivě, že útočníkovi Red Wings srazil helmu a ten se následně bouchl hlavou o led. Naštěstí se pak zvedl na nohy a odehrál i zbytek utkání. Hvězdy prvního útoku se konečně začaly sehrávat a byl z toho třetí gól USA, když Bobby Ryan v další přesilovce prostřelil francouzského gólmana. Tohle si obránci Francie asi nebudou chtít pamatovat. Ke konci třetiny bylo lehké poznat, že USA má hru pod kontrolou. Francouzi ve své přesilovce sice trochu začali střílet, jenže to nebyl pro Howarda v bráně žádný problém, navíc se Spojené státy dost dobře bránily. Brzy po skončení přesilovky ale proměnil svou šanci Sascha Treille a snížil na 3:2. Je pravda, že Jimmy Howard kapituloval celkem brzy. Na samotném konci druhé třetiny vsítil do brány Francie gól i Pacioretty. A USA ukázaly, kdo že je to ten favorit.

3. Třetina: Francouzi rozhodně nezačali tak, jak by měli, aby dokázali výsledek utkání otočit. Dostali se sice do útočného pásma, ale tam se o vše postarala obrana Američanů. V průběhu tetiny se začali i Francouzi dostávat do útoku častěji, nicméně vždy byl Howard nebo někdo z obránců na svém místě. Nakonec Palmieri "spáchal" úžasnou akci a krásně přihrál Slaterovi, který střílel prakticky do prázdné brány. Obránci Francie poněkud zaspali. Navíc se Francouzi asi začali cítit frustrovaní a místo toho, aby dělaly ty "správné věci", nechali se vylučovat. Pacioretty po své střele nepřestal hrát a i ve třetí třetine se často dostával do šancí, ale druhý gól nevstřelil. Ve třetí části bylo vidět, jak si hráči USA hru užívají. Rozhodně se jim hrálo lépe než na začátku zápasu. V polovině třetí třetiny dal opravdu zvláštní gól Kyle Okposo. Přesně se trefil a zařídil si tak svůj druhý gól v tomto zápase. Obrana Francie by se opět měla stydět. Americe jízdu za vysokým výsledkem hodně ulehčovala. Nutno podotknout, že hodně brzy rezignovali a přestali bojovat. Kyle Palmieri byl bohužel vidět i v tom záporném smyslu. Na konci třetí třetiny se nechal vyloučit. Ne, že by to ale týmu z USA mohlo nějak uškodit. Petry dokázal využít výhodu a skóroval na 7:2, k přesilovce tedy nedošlo. Je neuvěřitelné, jak se změnila hra USA oproti začátku zápasu. Skóre se tedy už nezměnilo, a ačkoli tomu začátek utkání moc nenasvědčoval, tým USA se vůbec nemá za co stydět.