Švýcarsko-Francie (12.5.2012)

12. května 2012 v 21:39 | W*
1. Třetina: Švýcarsko bylo od začátku aktivnější. Brunner měl skvělou šanci, nedokázal proměnit. Na druhé straně Besch střílel na Stephana, ani on se neprosadil. Zápas se od začátku nehrál v rukavičkách. Žádný vážný incident se neodehrál, ale nějaké to strkání před či za brankou ano. Blindenbachen se pokoušel vsítit po přihrávce od Streita, Huet ho vykryl. Následně musel francouzský brankář zasahovat i proti Fleurymu. Do protiútoku se dostal Treille, Stephana se mu překonat nepodařilo. Holenstein se dostal do útočného pásma, přechod mu ale trval moc dlouho a obrana Francie se stihla vrátit. Za držení byl vyloučen Bieber a Francie si zahrála první přesilovku zápasu. Tu dokázal využít Auvitu trefou od modré a Francie se poněkud překvapivě dostala do vedení. Stephan vychytal další pokus Francouzů.

2. Třetina: Da Costa se dostal do útoku, švýcarští obránci ho o puk obrali. Hra se hrála hodně pomalu, i v polovině třetiny skóre zůstávalo pořád stejné, ale gólmani si moc nezahráli. Pluss se dostal až ke střele, ale Huet se o jeho pokus postaral. Na Stephanovu bránu střílel Bertrand. Francie ukazovala svůj tlak. Švýcarská obrana ale pracovala dost dobře a i když se jim nepodařilo osvobodit ze svého obraného pásma, stejně Francie nedokázala zvýšit své vedení. Stephan si taky připisoval důležité zákroky. Chvíli po půlce druhé části se trefil da Costa a Francie zvýšila své vedení na 0:2. Rozhodčí sice celou situaci kontroloval, ale gól byl po právu uznán. Na 1:2 snížil stav po chybě francouzské obrany Ruthemann a zápas se tak trochu zdramatizoval. Jen za malou chvíli skóroval Brunner a vyrovnal tak stav na 2:2. Švýcaři hodně dlouho vydrželi v útočném pásmu.

3. Třetina: Švýcaři se hned dostali do útoku, Huet si s nimi poradil. Švýcaři dokázali skřípnout Francouze na poměrně dlouhou dobu v obraném pásmu. Pak se ale hra začala oběma týmům hroutit a po většinu času se hrálo ve střední části ledové plochy. Da Costa se pak dokázal dostat před bránu, ale Bellemare nezachytil jeho přihrávku. Na ledě zůstal ležet Guttig a velmi těžko odcházel do kabiny, když ho do hlavy trefil Bezina. Ten byl vyloučen až do konce utkání, Francie si zahrála pětiminutovou přesilovku. Jen za dvě minuty dokázali Francouzi vsítit Huetovi dva góly - první Meunier, ten druhý da Costa a skóre tedy překlopili na svou stranu, ujali se vedení už o dva góly. Švýcaři nedokázali vyhodit a Huet musel čelit několika střelám ve velmi krátkých intervalech, hlavně da Costa a Fleury byli vidět. Damien Fleury ještě na samotném konci přesilovky vyzkoušel Hueta, ale ten tentokrát obstál. I po přesilovce se ukazovalo, že Francie je aspoň v tomhle utkání lepším týmem. Za faul na Brunnera se vylučovalo na francouzské straně a Švýcarsko mohlo vstřelit kontaktní gól. Na vyrovnání ještě zbývaly asi čtyři minuty, což v hokeji rozhodně stačí. Švýcarsko sice střílelo na bránu dost, ale Huet stačil všechny pokusy chytit. Přesilovkový gól nepadl. Další šanci dal Švýcarům Meunier, když se za faul na Streita vylučovalo. Emoce se projevily, před brankou francouzského gólmana se strhla menší strkanice. Za hákování byl vyloučen Desposier. Tresty za hrubost Treilleho a du Boise se vyřušily. Švýcarsko mělo víc jak minutu možnost vstřelit gól v pěti proti třem, když se nechal vyloučit ještě další hráč na straně Francie. Švýcaři to zkoušeli i bez brankáře, vzniklo neobvyklé přečíslení 6 na 3. Skóre ale už nikdo nezměnil a překvapivě vyhrála Francie.