Švýcarsko-Bělorusko (6.5.2012)

6. května 2012 v 22:30 | W*
1. Třetina: Na začátku třetiny měl dobrou šanci Wick, ale nic zvláštního z toho nebylo, Koval si s tím poradil. Švýcarsko nastoupilo do zápasu v lepší formě. Bělorusko se do útoku moc nedostávalo, a když už, obrana jim puk sebrala. Až v polovině třetiny se podařilo Bělorusům aspoň na chvíli usadit v útočném pásmu, ale ke střele se stejně nedostali. Na druhé straně otevřel skóre střelou Brunner, který překonal Kovala. Ugarov dokázal překonat obranu i Stephana a vyrovnal na 1:1. Za kratičkou chvíli se povedlo ukrást vedení zpět na stranu Švýcarska Moserovi. Po pár vteřinách byl vyloučen běloruský hráč a Švýcaři dostali možnost žvýšit svůj náskok v následujících dvou minutách. Švýcaři měli dost šancí, jenže se neprosadili a přesilovka zůstala bezgólová. Stephan musel na konci třetiny řešit vážnou situaci, Bělorusům ale vyrovnat nedovolil.

2. Třetina: Stephan měl plné ruce práce, aby zvládl zasáhnout proti tlaku Bělorusů. Za pár chvil už ale Koltsov Stephana překonal a vyrovnal skóre na 2:2. Koval musel zasáhnout proti Plussovi, následně odešel na trestnou lavici Kulakov a Švýcarsko mělo další šanci skórovat. Nad běloruskou bránou asi létal strážný anděl, protože švýcarští hráči několik vteřin stříleli do úplně odkryté brány, kotouč se jim ale propašovat za brankovou čáru nepodařilo. Přesilovku opět nikdo nevyužil. Streit s Wickem vytvořili krásnou kombinaci, ale Koval vyrazil betonem. Stephan si potom taky párkrát sáhl na kotouč. Oba týmy se snažily strhnout vedení na svou stranu, ale brankáři ukazovali úžasné zákroky, některé popíraly fyzikální zákony. Graborenko zachránil svatyni běloruského týmu, když puk propadl mezi betony Kovalovi. Rubin se nechal vyloučit za držení a Bělorusko si zahrálo první přesilovku zápasu. Bělorusové bohužel početní výhodu nevyužili, i když si některé šance vytvořili. Oba týmy předváděly ofenzivní tlak.
3. Třetina: Vyloučen byl Luca Sbisa, Bělorusko si zahrálo přesilovku. Švýcarsku se podařilo vyhodit až po hodně dlouhé chvíli, ale Bělorusko ji nevyužilo. Jen chvíli po skončení se vydal na trestnou za hru vysokou holí ten stejný hráč. Druhá přesilovka se nepovedla Bělorusku už vůbec. Koval musel dokonce v oslabení řešit střelu Švýcarů. Třetí gól Švýcarska v polovině posledního dějství zařídil Romy, Koval nezasáhl vůbec dobře. Grabovski se dostal ke střele po chybě Sbisy, ale Stephan zasáhl. Moser se zranil u mantinelu, odešel do kabin, jeho zranění bylo asi v oblasti nohy. Švýcarsko si potom zahrálo přesilovku, ale gól nepadl, protože se Bělorsko hodně dobře bránilo, o ostatní se postaral Koval. Mikhail Grabovski útočil na Stephana, ale díky Sbisovi jel trestné střílení. Na švýcarského gólmana si ale nepřišel. Minutu před koncem to zkusilo Bělorusko bez brankáře. Niederreiter se ocitl před prázdnou brankou Běloruska, ale přes obránce nedokázal skórovat. Na druhé straně se vytvořila potyčka mezi Streitem a Stepanovem. Na výsledku se ale už nic nezměnilo a Švýcarsko vyhrálo další zápas na turnaji.