Švédsko-Norsko (4.5.2012)

4. května 2012 v 23:02 | W*
1. Třetina: Možná až překvapivě zostra vlétli Norové do začátku zápasu. Nicméně hned na začátku se nechal vyloučit hráč Norska a byla z toho dvouminutová přesilovka Švédů. Ještě před skončením přesilovky byl vyloučen Franzen za hru vysokou holí. Norové se dostali do šance, ale Enroth neměl větší problém. Enroth zlikvidoval i další střely. Norové možná hráli na začátku zápasu lépe, než Švédsko očekávalo. Stalberg měl teď velkou šanci, ale gólman Norska neměl problém. Stalberg se taky dostal do první menší potyčky. Hráč Norska mu strhnul helmu z hlavy, Švéd se ale nechtěl rvát, tak pro rozhodčí nebyl žádný problém oba hokejisty od sebe odtrhnout. Ani v polovině první třetiny se skóre neměnilo, i když Švédové předvedli docela dobrý tlak, Norové se ale taky do útoku dostávali. Švédská obrana bránila víc než dobře, nicméně i Norové si dokázali vytvářet šance. Švédi hodně dlouho drželi Nory v obraném pásmu, Norové se sice na chvíli osvobodili, ale už ve středním pásmu získali puk zase Švédi. Švédi se museli celkem často vracet, avšak stejně se Norové k velkému počtu střel nedostali. V druhé polovině třetiny měl norský brankář opravdu co dělat, aby puk za svá záda nepustil. Častokrát se ale Švédům nepodařilo udržet modrou čáru. Norský hráč udělal chybu, nechal se vyloučit, tím pádem hráli Švédové přesilovou hru. Dobrou šanci měl třeba Silverberg. Hráči nechali průchod svým emocím a vznikla z toho strkanice před Norskou bránou. Švédové i Norové to odnesli vyloučeními. Na konci první třetiny vsítil gól právě Silverberg v situali 4 na 3. Vstřelil tak první gól zápasu. Ještě na konci třetiny byl vyloučen Kruger z týmu Švédska. Na druhé straně se nechal vyloučit i hráč Norska. Za malou chvilinku byl vyloučením potrestán i Victor Hedman a já se v těch faulech už vážně přestala orientovat.

2. Třetina: Na začátku druhé třetiny se téměř okamžitě podařilo Norsku vyrovnat. Střela od modré skončila za Enrothovými zády. V hráčích opět vybuchly emoce a byla z toho další strkanice za bránou. V regulérní bitku se to ale nezvrtlo. Brzy potom Švédové ukázali, že se neumí jen strkat s Nory a vstřelili branku - přesněji řečeno Kruger. Ve druhé třetině se ale Norsko začalo dostávat do dobrých šancí. Švédská obrana nebyla špatná, jenže útoky zase tak dobře nefungovaly. Zetterberg s Erikssonem pálili na norskou branku, bohužel se neprosadili. Ale jak tak hra ve druhé třetině postupovala, Švédi začali ukazovat svou sílu a Norové se dostávali do šancí čím dál méně. Landeskog se Stalbergem se dostali do slušné příležitosti, gól z toho opět nebyl. Kruger se taky nenechal zahanbit, dokonce trefil tyč, ale na ty se v hokeji nehraje. Švédové předvedli ke konci druhé třetiny neuvěřitelný tlak, uzamkli Nory v obraném pásmu a norský brankář i ostatní hráči měli co dělat. Haugen potvrdil sílu brankářů prvního dne šampionátu a s vydatnou pomocí svých tyček držel na konci druhé třetiny svůj tým nad vodou. Jonas Holos se odebral za hákování na trestnou. Neřekla bych, že právě v téhle situaci to bylo dobré. Norové si v oslabení nevedli vůbec špatně, dokonce se Roymark dostal do brejku, Kronwall s Enrothem měli co dělat, aby puk neskončil v síti Tre Kronor. Kruger byl na samotném konci vyloučen za držení. Asi polovina přesilovky Norska se dohrávala v dalším dějství. Jonas Enroth se musel hodně snažit, aby Thoresen nevsítil branku.
3. Třetina: Chvíli po skončení přesilovky z druhé třetiny byl na začátku třetí třetiny za držení vyloučen Hedman. Norsko ale díky Olimbovi o power play přišlo. Po odpykání Hedmanova trestu hrálo Švédsko 42 sekund přesilovku, i těch tak krátký časový úsek ale stačil k tomu, aby se Loui Eriksson konečně prosadil. Šancí měl dost, gólu byl hodně blízko, ale prosadit se dokázal až v onu chvíli. Dvě minuty za hrubost dostal Gabriel Landeskog. Zetterberg s Hedmanem se ve vlastním oslabení dostali až ke střele na Haugena, proměnit už nedokázali. Norská přesilovka připomínala spíš oslabení Norů. I Kronwall se dostal do šance, Haugen ale střelu bez problémů zachytil. Norové se v polovině třetiny dostali do přečíslení tři na jednoho, Enroth situaci s přehledem zvládl. Šance se objevovaly na obou stranách, skóre se ale nezměnilo a Švédsko tak nad Norskem vyhrálo 3:1.