Švédsko-Německo (9.5.2012)

9. května 2012 v 22:39 | W*
1. Třetina: Švédi byli od začátku aktivnějším týmem. Švédskému týmu se podařilo uzamknout Němce v obraném pásmu a za malinkou chvíli už překonal Endrase Kruger a Švédi se ujali vedení. Obrana německému gólmanovi moc na pohodě nepřidala. V polovině třetiny předvedl Endras skvělý zákrok proti Zetterbergově kombinaci s Karlssonem. Během třetiny se počet Endrasových zákroků zvyšoval. Pár střel si ale zkusil zastavit i Fasth. Německo si zahrálo přesilovku na konci třetiny, avšak jim to bylo celkem na nic. Švédy nedokázali skřípnout ani v přesilovce. Vteřinu před koncem se ale dokázal trefit Gogulla. Rozhodčí si ještě čas ověřoval na videu, Němec to stihl.

2. Třetina: Eriksson zůstal na chvíli ležet u mantinelu, pak se ale zvedl a začal pokračovat ve hře. Fasth musel předvést hned několik zákroků, aby nemohl tým Německa překlonit vedení na svou stranu. V hale se objevily problémy s plexisklem po Franzenově hitu na Reula. Pořadatelé celou situaci vcelku rychle vyřešili. Stalberg konečně dokázal zužitkovat tlak Švédska a získal vedení. Švédi si zahráli přesilovku a měli šanci opět vsítit. To se povedlo a Endrase prostřelil Erik Karlsson. Švédsko začalo prokazovat, že byli v zápase lepším týmem. Endras musel nad svým týmem držet ochrannou ruku, potíže mu to nedělalo, švédský útok poněkud slevil. Chvíli před koncem se dokázal prosadit Reimer a vsítil kontaktní gól Německa. Jen minutu a půl před koncem si Švédsko ještě zahrálo přesilovku. Německo se dostalo až do útočného pásma, švédští obránci jim ale v dalším útoku zabránili.

3. Třetina: Na začátku se dohrávala přesila z druhého dějství. Persson krátce po jejím skončení zvýšil na 4:2. Hra začala být hodně unavená a strašně se táhla. Na 5:2 navýšil Franzen a Německo se možná až zbytečně brzy vzdalo naděje na vítězství nebo aspoň prodloužení. Švédsko si znovu zahrálo přesilovku, moc se nevydařila. Endras ještě stihl zachránit svůj tým před horším výsledkem, a i když se ještě pár vteřin před koncem nechal vyloučit za podražení Lavallee, skóre se už nezměnilo a Švédsko znovu vyhrálo.