Švédsko-Lotyšsko (15.5.2012)

15. května 2012 v 22:49 | W*
1. Třetina: Na začátku utkání se dokázal prosadit Eriksson. Jucers si hned za pár vteřin musel připisovat další a další zásahy a vypadalo to, že hra bude poměrně jednostranná. Hedman byl vyloučen za podražení. Lotyšsko mělo šanci vyrovnat stav. Jen chvíli po vypršení nevyužité přesilovky byl za podražení Alfredssona vyloučen Daugavins. Silfverbergovi se podařilo takřka okamžitě využít přesilovou hru a Švédsko vedlo už 2:0.

2. Třetina: Jucers musel hodněkrát zasahovat, zatímco Fasth tuhle třetinu ani jednou. Andersons zasahoval po chybě Jucerse, snažil se kotouč odstřelit před brankovou čárou. Rozhodčí situaci kontroloval a následně rozhodl, že puk nebyl celým objemem v brance. Stas se dostal do obrovské šance, ale Fasth dokázal zasáhnout betony. Chvíli po něm střílel i Sprukts, i tohle se však povedlo Fasthovi zachytit. Kronwallovu střelu dorážel Franzen, Jucers si s ním poradil. Saulietis se srazil s Kronwallem a dlouho se nezvedal. Po krátké pomoci lékaře vstal a po svých odjel na střídačku. Landeskog střílel dvakrát po sobě na Jucerse, ten však stačil jeho pokusy vyrazit. Hedman mířil od modré, nikdo ze švédského týmu nedokázal dorazit a Jucers tak ani nemusel zakročit. Daugavins byl vyloučen za podražení Karlssona (stejně si myslím, že v Ottawě mají nějaké problémy… nejdřív Alfredsson, teď Karlsson…). Nakonec z toho vytěžil Zetterberg a Švédové vedli už 4:0. Ke konci třetiny musel několika střelám čelit i Fasth. Lotyšsko si vzalo timeout.

3. Třetina: Kenins byl vyloučen za hákování Karlssona. Za chvíli odešel za sekání Hornqvist a počet hráčů na obou stranách se vyrovnal. V následné přesilovce Lotyšska se skóre nezměnilo. Backstrom se dostal před Jucerse, přihrávka k němu ale neprošla. Po buly se strhla menší rozmíška mezi dvěma hráči, rozhodčí je ale bleskurychle rozdělili. Jucers pak musel zasahovat proti Stalbergovi. Daugavins vyvolal za bránou další malou šarvátku, ani tahle v bitku extrémních rozměrů nepřerostla. Zápas začal být vyostřený, Jass měl malou potyčku s Karlssonem, oba byli posláni rozhodčími na tresnou lavici. Jass s Karlsson shodili rukavice a vyřídili si své účty hned, co odešli z trestných lavic, tohle už byla regulérní bitka. Nutno ale podotknout, že Jass na Karlssona tentokrát zaútočil. Lottš byl vyloučen na pět plus do konce a Švéd vyvázl bez trestu. Jucers musel nemálokrát zasahovat. Franzen přesilovku využil a zvýšil na 4:0 pro Švédsko. Stav se už do konce utkání nezměnil.