Švédsko-Česko (5.5.2012)

5. května 2012 v 22:32 | W*
1. Třetina: Na začátku utkání byly síly docela vyrovnané. Do dobré šance se dostal Vondrka, nakonec ale bránu netrefil. Na druhé straně si zastřílelo i Švédsko, ale to nebyl žádný problém. Za chvíli však Švédsko vedlo 1:0. Štěpánek skvěle zasáhl, ale následně na něj spadl Miroslav Blaťák, brankář tedy nemohl zasáhnout podruhé a Franzen vstřelil úvodní branku. I český tým měl v úvodu třetiny pár šancí, nicméně gól nepadl. Fasth ukázal svou formu, kterou jsem na EHT v Brně postrádala. Česká republika párkrát po sobě špatně rozehrála. To nevypadalo moc hezky. Za hru vysokou holí byl vyloučen Čáslava. Na začátku Švédské přesilovky se zlomila Zetterbergovi hůl, takže měl český tým možnost se osvobodit. Potom už ale zažívalo Česko krušné chvíle. I když oslabení nebylo odehráno právě špatně. Švédsko mělo problémy dostat se do útočné třetiny. Eriksson mohl střílet do prázdné brány, Vondrka mu v tom úspěšně zabránil. Kronwall s Karlssonem měli taky dobré šance, Štépánek ale jejich prudké střely od modré chytil. Na trestrnou lavici odešel za sekání Landeskog. Přesilovku český tým na rozdíl od Švédů neodehrál dobře. Švédové se dokonce dostali i do nějakých šancí. Štěpánek vytáhl hodně důležité zákroky proti švédským útočníkům. Na druhé straně nemusel Fasth řešit žádnou velkou akci. Český tým rozhodně nebyl ten, který měl nadhled. Většina třetiny se odehrála v útočném pásu Tre Kronor. Štěpánek s pár obránci držel Česko nad vodou.

2. Třetina: Franzena hned na začátku musel zase vychytat Štěpánek. Následně se k puku dostal i Zetterberg, ale Jakub Štěpánek si dokázal poradit. Niklas Kronwall se nakonec trefil, protože žádný brankář nemůže chytit nekonečné množství střel bez pomoci obrany. Štěpánek chytil střelu Stalberga, následně se tři čeští útočníci vydali k bráně Fastha, obrana Švédska je ale zneškodnila. Český tým si zahrál přesilovku, která se znovu moc nepovedla. Švédský tým měl v zápase dosud opravdu hodně navrch. U konce přesilové hry byl vyloučen Niklas Kronwall za hrubost, na druhé straně i Průcha po incidentu před Fasthovou bránou. Krajíček střílel na švédského gólmana, puk mu ale sebral Hedman a Švédsko podniklo protiútok. Štěpánek musel zasahovat proti Silfverbergovi, nedělalo mu to ale větší potíže. Češi toho stále moc nepředvedli. Hemský s Nedvědem se konečně dostali do nějaké šance, ale Fasth ukázal své umění. Za nedovolené bránění byl vyloučen Niklas Hjalmarsson. Česko si zahrálo další přesilovku. Otázkou zůstávalo, jestli se aspoň tahle povede. Češi sice měli pár střel, ale Švédi se párkrát dokázali osvobodit. Nic vážného z toho nebylo. Po skončení přesilovky odešel na trestnou za držení Landeskoga Mojžíš. A ne, že by Švédsko tu přesilovku potřebovalo. Štěpánek byl v oslabení třikrát po sobě nucen zasáhnout proti Franzenovi. A nejen proti němu. Proti Plekancovu útoku musel zasahovat Fasth. Měl trochu problémy, ale za svá záda kotouč nepustil. Švédská obrana se skvěle vrátila. Ta Česká by se od ní měla hodně co učit.

3. Třetina: Na začátku se Češi ujali puku, ale k žádné výrazné akci nedošlo. Na druhé straně se pokoušel vsítit Loui Eriksson, ten ale minul. Hra se opět přesunula na druhou stranu, dorážel Michálek, ale Fasth opět nezklamal. Hedman střílel na Štěpánka, tomu puk propadl a zůstal ležet před odkrytou bránou, nebezpečí odvrátil Čáslava, když puk odehrál do bezpečí. Ve čtvrté minutě třetiny přihrál Fasth při rozehrávce přímo Petružálkovi a ten bez problému snížil na 2:1. Krejčí a Landeskog se začali postrkovat u hrazení, nic z toho ale nebylo. Persson v polovině třetiny střílel na branku, Joel Lundqvist tečoval ránu a dal gól na 3:1. Česko to dvě a půl minuty před koncem zkoušelo bez Štěpánka v bráně, ale já nejsem velkou fanynkou prázdných bran a řekla bych, že ani čeští reprezentanti je mít rádi nebudou, protože Persson skóroval do prázdné branky. Švédsko tedy vyhrálo zápas 4:1 a nutno dodat, že naprosto zaslouženě.