Slovensko-Kazachstán (9.5.2012)

9. května 2012 v 19:20 | W*
1. Třetina: Hned na začátku zápasu se povedlo Graňákovi vsítit a Slovensko se ujalo vedení 1:0. Laco si ale taky musel poradit s pár střelami Kazachstánu, moc povedené ovšem nebyly. V polovině třetiny Slovensko trochu zvolnilo, Kazachstán se ale stejně neprosadil. Yeremeyev vytáhl ohromný zákrok proti Vydarenému. Rozhodčí si ověřoval, jestli gól nepadl, ale brankář Kazachstánu kotouč opravdu zastavil. Bohužel dokázal srovnat Rymerev. Slovensko se vzpamatovalo a hráči začali opět hrát svůj aktivnější hokej. K závěru první části si Laco hodněkrát sáhl na puk.

2. Třetina: Hned na začátku druhé třetiny se dostal do šance Rymerev, Laco si s ním poradil. Radivojevič ve druhé třetině střílel na Yeremeyeva, gólman ale opět nezklamal. Radivojevič byl následně za podražení vyloučen a Kazachstán měl možnost získat si vedení v zápase. Slovensko se ale skvěle bránilo a Kazachům početní převahu hodně ztěžovalo. Mikuš se dokonce dostal do šance. Yeremeyev měl podstatně víc práce než v předchozím dějství. Tatár se dostal do obrovské šance, gólman Kazachů nezaváhal. Slovensko si zahrálo přesilovku. Jenže za sekání pak dostal trest Kopecký a Slováci ztratili výhodu. Slovensko opět oslabení dobře bránilo, Kazaši se nedostali ke střele. Yeremenko musel ke konci třetiny zasahovat proti Graňákovi, slovenský hráč se bohužel neprosadil. Tlak Slováků však nepolevil. Následně se nechal vyloučit Fadeyev na straně Kazachstánu a Slovensko dostalo možnost vzít si vedení zpět. Power play byla odehrána naprosto bravurně, nikdo se ale nedokázal prosadit. Až po čtyřiceti sekundách vstřelil Hudáček skvělý gól z perfektní střelecké pozice, kam mu nahrál Graňák. Slovensko tedy na konci třetiny vedlo 2:1. Kazachové ukázali svůj obrovský tlak a Laco musel rázem řešit několik složitých situací.

3. Třetina: Slovensko nezačalo nejlépe a ve třetí minutě třetiny se trefil Pushkaryov a srovnal stav na 2:2 po chybě obránců. Korabeinikov se nechal za hákování vyloučit a Slovensko obdrželo naprosto unikátní šanci na opětné navýšení výsledku. Kopecký v polovině třetí třetiny dokázal překonat Yeremeyeva a Slovensko se opět ujalo vedení, tentokrát 3:2. Šatan se ke konci dostal do obrovské šance, Yeremeyev ho vychytal. Mikuš se opět dostal do šance, Yeremeyev svůj tým znovu podržel. Dudarev se dostal do brejku, Laco ho vykryl. Za příliš mnoho hráčů na ledě šel Bumagin minutu a půl před koncem zápasu na trestnou. Jen pár sekund před koncem se trefil Kopecký a sebral tak Kazachům veškeré naděje.