Slovensko-Francie (15.5.2012)

15. května 2012 v 17:29 | W*
1. Třetina: Hned na začátku dokázal vstřelit Bartovič a Slováci se ujali vedení. Za chvíli byl vyloučen Michal Sersen za podražení. Jen chvíli po něm ale i Meunier za držení a počet hráčů na ledě se vyrovnal. Po chybě francouzského obránce se trefil Kopecký. Slovensko tedy vedlo už 2:0. Jen pár vteřin po něm vsítil za Lacova záda Treille a snížil tak na 2:1. Laco si připsal skvělý zákrok. Jen za chvíli musel chytit několik dalších kotoučů. Slovenskou chybu při rozehrávce potrestal da Costa a vyrovnal stav na 2:2.

2. Třetina: Na začátku druhé části měli převahu Francouzi. Slovensko pak ale začalo využívat svou asi největší sílu - obranu a hra se přelévala ze strany na stranu. Do obrovské šance se dostal Bellemare, Laco ale stihl zasáhnout betonem. Šatan se dostal ke střele na Hueta, ten si však slovenského útočníka pohlídal. Na ledě zůstal ležet Mikuš. S viditelnými problémy dojel na střídačku po svých, rovnou odešel do kabiny. Fleury to odnesl nedovoleným bráněním. Jen za pár sekund odešel na trestnou za podražení Sekera a hrálo se ve 4 na obou stranách. Laco i Huet se museli hodně snažit, ale oba udrželi zatím nerozhodný stav. Za podražení byl vyloučen Meunier. Slovensko mohlo převzít vedení v zápase. Francie se skvěle bránila a nedovolila Slovensku využit početní převahu. Nakonec se jim to ale nepovedlo a Handzuš získal Slovensku vedení zpět. Necelou minutu před koncem se skóre opět vyrovnalo - Damien Fleury dokázal prostřelit Laca a skóre bylo 3:3.¨

3. Třetina: Na začátku třetí třetiny dal čtvrtý gól Slovenska Radivojevič, zápas ale ještě nebyl u konce. Vyrovnat dokázal Roussel a přestřelka mohla pokračovat. I když si oba brankáři na tomhle turnaji vedli skvěle, tento zápas rozhodně patřil gólovým střelcům. V polovině třetiny byl vyloučen Besch a Slovensko mohlo opět získat vedení. To se povedlo, Radivojevič využil přesilovku a Slovensko vedlo 5:4. Na straně Francie se vylučovalo - Meunier na 2 plus 10 za sekání, což hodně ztěžovalo naději Francouzů na postup. Slovensko si v přesilovce v klidu pohlídalo stav a vyhrálo tak zápas 5:4. Francouzi ale na tomhle šampionátu ukázali, že do budoucna se s nimi musí počítat.