Slovensko-Bělorusko (12.5.2012)

12. května 2012 v 15:19 | W*
1. Třetina: Do první šance se dostal Kopecký, nicméně se mu nepodařilo skórovat. Slovensko se dostalo do útoku, ale Koval se nenechal překonat. Na druhou stranu se dokázal dostat Grabovski, Laco se ale taky nedal. Pak Hossa a Sersen stříleli na Kovala, avšak ani tentokrát se jim nepodařilo vsítit. Hra se dlouhou dobu přelévala z jedné strany na druhou. Po přihrávce Baranky se trefil Sekera a Slováci se ujali vedení v zápase. Surový byl vyloučen na 2 plus 10 a Bělorusko mohlo srovnat. Přesilovku nikdo nevyužil, hra se po úvodním gólu uklidnila. Až v polovině třetiny měl vážnější šanci Radivojevič, ale Koval si s ním poradil. Baranka byl na konci třetiny vyloučen za naprosto zbytečné hákování. Nicméně se Slováci dokázali vcelku dobře bránit a Bělorusové se nedostali ke střele. Konec třetiny byl docela poklidný, nikdo se nedostal do šance a už se jen dohrávalo.

2. Třetina: Jako první zkoušel Kovalovu pozornost Radivojevič, běloruský gólman nezaváhal. Kulakov střílel na Laca, Chára mu ale zabránil vsítit vyrovnávací branku. Už poněkolikáté na turnaji se vysadilo plexisklo (myslím, že potřetí). Nikdo si toho nevšiml, ale to bylo skvělé pro Slováky, protože se Radivojevič dokázal prostřelit po přihrávce od Sekery. Druhá třetina se velmi rychle stala jednoznačnou záležitostí slovenského týmu, postupně se trefili Miklík, Kopecký a Mikuš. Stav byl v polovině třetiny už 5:0. Na běloruské straně se vylučovalo, Kostyuchyonok za hákování. Slovensko v přesilové hře nedovolilo Bělorusům vyhodit. Nikdo ale neskóroval. Kopecký se dosal do obrovské šance, Koval ho vychytal. Graňák byl vyloučen za hákování a po krátké chvíli se dokázal trefit za Lacova záda Kalyuzhny. Kovyrshin byl faulován při tahu na branku, bylo nařízeno trestné střílení, ze kterého vyšel vítězně slovenský gólman a stav tak zůstal 5:1. Ke konci třetiny se víc ukazovalo Bělorusko. Po delší době se dostal ke střele Bartovič, bránu ale minul.

3. Třetina: Hned na začátku se dostal před bránu Kalyuzhny po přihrávce Grabovskiho, Chára jeho střelu zblokoval. Bělorusové se ve třetím dějství hodně zlepšili, Slováci se ani nemohli dostat do útočné třetiny. Ugarov měl skvělou šanci, Laco mu snížit stav nedovolil. Kostitsyn byl vyloučen za krosček v polovině třetí třetiny. Hned několik slovenských útočníků se pokoušelo vsítit, obrana ale pomohla Kovalovi a ten dokázal uhájit svou branku. Denisov byl vyloučen za zdržování hry a 12 sekund si Slovensko zahrálo 5 na 3. 12 sekund je ale i v hokeji poměrně krátká doba a nikdo se nedokázal prosadit. Ani v klasické přesilovce Slovensko nedokázalo navýšit stav. Za sekání byl chvíli před koncem vyloučen Bartovič. Kalyuzhny se dostal ke střele, nakonec ale netrefil bránu. Slovensko se úspěšně bránilo. Sergei Kostitsyn odešel na trestnou za krosček. Hra skončila a Slovensko vyhrálo 5:1.