Rusko-Švédsko (11.5.2012)

11. května 2012 v 22:59 | W*
1. Třetina: Shirokov střílel na Fastha, ten ale jeho pokus vychytal. Na začátku byli hodně vidět švédští obránci. Eriksson nastřelil tyč. Za držení hole byl vyloučen Popov. Ještě předtím se ve středovém pásmu odehrála strkanice, rozhodčí ale většímu konfliktu zabránili. Na samotném konci přesilové hry se prosadil Karlsson. Malkin s Perezhoginem se dostali do šance, puk jim ale brzo sebrali obránci Švédska. Stalberg se dostal do šance na druhé straně, Yemelin ho skvělým zákrokem zastavil. Kuznetsov naopak střílel na Fastha, ale ten mu nedovolil vyrovnat. Rusko začalo tlačit na bránu. Varlamov zabránil Silfverbergovi skórovat. Vzápětí vyrazil i Zetterbergovu střelu. Malkin nahrál Popovovi téměř přes celou třetinu, až za švédské obránce, a Popov dokázal vyrovnat stav. Varlamov musel několikrát po sobě zasahovat. Rusové měli početní výhodu, Kokarev odešel na trestnou za nedovolené bránění. Zetterberg dorazil Alfredssonovu střelu, Varlamov kapituloval, Švédsko převzalo vedení na svoji stranu. Yemelin dostal 2 min za sekání a Švédi opět hráli přesilovku. Kalinin za zabránil Franzenovi skórovat. Přesilovka nebyla odehraná vůbec špatně, Rusy mohli vděčit hlavně Varlamovovi za udržení tohoto skóre. Na závěr třetiny Varlamov vykryl Hedmana.

2. Třetina: Shirokov se dostal do brejku, Fasth ho vychytal. Malkin střílel na bránu, bohužel neskóroval. Hedman přihrál Alfredssonovi, ten Larssonovi, ale Varlamov dokázal zničit pokus posledního z nich. Nikulin byl vyloučen za nedovolené bránění. Rusům se podařilo vyhodit a na chvíli se tak mohli osvobodit. Varlamov nejdřív vyrazil střelu Erikssona, Franzena ale nedokázal zneškodnit a ten zvýšil při přesilovce na 1:3. Varlamov si opět prožil pár těžkých chvil, protože ho ruská obrana nechala na všechno samotného. Kokarev střílel na Fastha po chybě Niklase Kronwalla. Varlamov pak dokázal vychytat Franzena. Ruská obrana jakoby snad nebyla. Za držení šel na trestnou Kokarev. Zetterberg se dostal do střelecké pozice, vzápětí však přišel o puk. Rusové se během přesilovky nedokázali osvobodit, Varlamov držel ruský tým nad vodou. Před ruskou bránou se opět strhla strkanice, ale nic vážného z toho nebylo. Franzen byl za nedovolené bránění vyloučen. Chvíli se tedy hrálo 4 na 4 a Rusko mohlo snížit stav. Malkin dokázal snížit na 2:3, když využil přesilovou hru. Landeskog byl vyloučen za vysokou hůl na Yemelina a Rusko mohlo srovnat skóre. Fasth jim to však nedovolil. Z malého konfliktu se stala docela velká vřava, Hedman by si měl urovnat svoje myšlenky a nevyvolávat zbytečné problémy. Nejen, že na Malkina už poněkolikáté zaútočili Švédové v převaze, ale oni šli snad opravdu po něm! Jakoby tohle Švédsko mělo zapotřebí. Vyloučen byl za hrubost Nikulin, na straně Švédska Franzen na 4 minuty a Larsson dostal osobní trest. Rusko hrálo půl minuty přesilovku 5 na 3 a Yemelin toho hned využil a vyrovnal stav.

3. Třetina: Medvedev střílel na Fastha, ten vyrazil puk, pak ale vsítil Perezhogin a Rusko se poprvé v zápase ujalo vedení. Po pár vteřinách se dokázal trefit i Malkin a přidal pátý gól svého týmu. Rusko od začátku třetí třetiny hrálo rozhodně mnohem lépe. Shirokov zůstal po nárazu do Landeskoga ležet na ledě, za chvíli se ale dokázal zvednout a na vážné zdravotní problémy to nevypadalo. Varlamov musel zasahovat proti Erikssonovi a Franzenovi. Franzen se následně skácel k zemi a na ledě se objevila krev po Kalininově faulu, Kalinin minimálně v zápase dohrál. Rusko si zahrálo pětiminutové oslabení. Ale nutno podotknout, že Švédsko si o něco takového koledovalo. Alfredsson střílel jako první na Varlamova, ruský gólman zasáhl. Kulyomin dokázal na malou chvíli zavézt puk do středního pásma. Následně musel Varlamov zasahovat i proti Karlssonovi. Varlamov se dostal z branky ven, Yemelin však zařídil jinou pozici puku než tu v brance. Varlamov předváděl skvělé zákroky jeden za druhým. Švédsko si vzalo oddechový čas. Rusko zvládlo pětiminutovou početní převahu naprosto skvěle. Malkin po kombinaci s Popovem prostřelil Fastha a zvýšil na 6:3. Malkin střílel po chybné rozehrávce, Fastha bohužel tentokrát nedostal. Na švédského gólmana střílel i Zherdev, Fasth však opět zasáhl. Oddechový čas si vzal ruský tým. Kruger se posadil za vysokou hůl na trestnou, když nepříjemně fauloval Zherdeva. Nikulin to zkoušel od modré na Fastha, ten ale další gól vstřelit Rusku nedovolil. To se mu bohužel nepovedlo a Denisov přidal sedmou trefu. Stav už se potom nezměnil. Sborná opět hrála nejlépe ve třetí třetině. Že by nová taktika? Jasné je, že Malkin dal pět bodů, což pro něj není v zápasech NHL tak neobvyklé (věřte mi, sleduji ho dost dlouho).