Rusko-Slovensko (20.5.2012)

20. května 2012 v 21:49 | W*
1. Třetina: Slováci se poměrně rychle dostali do útočného pásma, Varlamov musel hned dvakrát zasahovat proti Barankovi. O první Lacův zákrok se postaral Syomin, který pálil ještě před modrou. Jako obvykle se ale Slováci skvěle bránili. Chára se minutu po začátku zápasu dokázal trefit od modré a Slovensko se ujalo vedení! Rusové se řítili ve třech na Laca, ale Malkin ztratil puk za modrou čárou. Slovenský tým byl na začátku utkání rozhodně výraznější. Ve čtvrté minutě hry si ale Laco taky několikrát musel sáhnout na kotouč. Opět ale předváděl neuvěřitelné zákroky. Hodně velkou šanci měl Tereshenko, ani on nedokázal slovenského kouzelníka prostřelit. V polovině třetiny se Rusové dlouho drželi v útočné třetině, ale Laco stále odolával. Po delší době si sáhl na kotouč Varlamov po střele Bližňáka. Baranka zblokoval skoro jistý gól Malkina. Ovechkin se Syominem se dostali do útoku a druhý jmenovaný dokázal překonat Laca. Stav se tedy vyrovnal na 1:1. Slováci doráželi na Varlamova, tentokrát ho neprostřelili. Slovenský brankář bránil vyrovnané skóre naprosto úžasně. Bartovič se Sekerou měli skvělou šanci, Varlamov se o ni postaral. Bližňák měl velkou šanci, Varlamov vyrazil, k dorážce se bohužel nikdo nedostal.

2. Třetina: Miklík měl skvělou šanci, ale Varlamov ho vychytal. I v dalším dějství se Slovensko skvěle bránilo. Laco třikrát po sobě dokázal zasáhnout proti Malkinovi. Nakonec se ale Perezhoginovi povedlo přiklonit vedení na stranu Ruska. Rusko tedy vedlo 2:1. Do konce zápasu však zbývalo ještě dost času. Slovensko se snažilo vyrovnat, ale ruská obrana taky hrála dobře. Laco musel častokrát zasahovat, znovu nekapituloval. Po slovenské chybě se dokázal prosadit Tereshenko a zlatá medaile se Slovensku vzdalovala. Rusko se tedy ujalo vedení už 3:1. Následně si Laco připsal skvělý zákrok proti Datsyukovi. Jen za pár sekund se ale Syomin dostal do skvělé střelecké pozice, dokázal Laca propálit a svým dnešním druhým gólem přidal čtvrtý gól ruského výběru. Chára byl vyloučen za podražení a Slovensko zažívalo perné chvíle. I když by si hodně hokejových fanoušků přálo opak, zlatá medaile mizela Slovensku mílovými kroky v nedohlednu. Díky dalším skvělým zákrokům Laca se povedlo Slovensku oslabení přežít bez dalšího gólu.

3. Třetina: Na začátku třetiny musel být Laco zase ve střehu. Hudáček se dostal ke střele na Varlamova, ten ji však stihl zlikvidovat. Laco měl ve třetím dějství mnohem víc práce než v předešlých částech. Oproti tomu Varlamov neměl žádnou práci. Datsyuk nakonec tlaku využil a Rusko vedlo už 5:1. Slovensko však nehrálo nějak špatně, ale sborná byla zkrátka lepší. Hamerlík vystřídal po pátém gólu Laca v bráně. To nebylo symbolické zakončení turnaje v Lacově podání, přece jenom byl dost možná nejlepším gólmanem šampionátu. Slovensko už nemohlo se stavem nic nadělat, nicméně se hrál skvělý hokej z obou stran a Slováci se za svůj projev na turnaji nemuseli stydět. Ovechkin byl vyloučen za sekání a Slováci tak tedy mohli výsledek aspoň kosmeticky upravit. To se povedlo Chárovi a přidal svůj další gól. I Hamerlík ukázal skvělé zákroky. Gól Cháry jako by byl hnacím motorem pro Slováky. Ke konci třetiny se dostali do slušného tlaku. To ale dlouho nevydrželo a Rusko si šlo po dvou letech půstu nezastavitelně pro titul mistrů světa. Obrovskou šanci měl na konci zápasu Svitov, i jeho ale Hamerlík zastavil. Proti Malkinovi už ale nedokázal zasáhnout a Rusko vedlo 6:2. 15 sekund před koncem si Rusko ještě zahrálo přesilovku, vyloučen byl Kopecký. Na skóre se už ale nic nezměnilo a Rusko si po právu došlo pro zlatou medaili. Podle mého názoru se do finále nemohli dostat lepší týmy. Rusko předvádělo od začátku turnaje úžasný hokej, Slovensko do turnaje vnášelo kus svého srdce. Rusko tedy vyhrálo právem a Slovensko si stejně poprávu vybojovalo stříbrné medaile. Věřím, že tečka za turnajem je pro oba týmy stejně sladká. Do turnaje jsem šla s tím, že přát budu hlavně Rusům, jelikož v týmu hrálo nejvíc mých oblíbených hráčů. Slovensko bylo však mužstvem, od kterého jsem nic nečekala, ale dokázalo mě přesvědčit, že hrát hokej srdcem se opravdu vyplácí. Ještě jednou tak gratuluji oběma týmum a stejně tak gratuluji všem mužstvům na turnaji, protože všechny odehrály aspoň jeden skvělý zápas.
Btw: Omlouvám se za možné překlepy v tomhle článku, ale místo jeho kontroly si radši užiju ruskou, a pokud možno i slovenskou, radost.