Rusko-Norsko (6.5.2012)

6. května 2012 v 18:59 | W*
1. Třetina: Rusko hned na začátku ukázalo, kdo je v tomhle zápase favorit. Norsko se sice bránilo dobře, ale prakticky se hrálo stále na jejich straně kluziště. Zase byl hodně vidět Malkin, který vytvořil hned několik příležitostí pro Perezhogina, ten ale ani jednu nevyužil. Nikulin měl taky dobrou střeleckou pozici, ale nedokázal vsítit. Až v šesté minutě zápasu si Varlamov sáhl na puk, střela však nebyla nebezpečná a ruský gólman v absolutní pohodě zasáhnul. Až v polovině třetiny si Norové párkrát vystřelili na bránu, Varlamov jim skórovat nedovolil. Rusko zase ukázalo, jakou ofenzivní sílu letos na mistrovství světa mají a na poměrně dlouhou dobu sevřeli Nory v obraném pásmu. Norové se sice párkrát dostlali do útočného pásma, ale ruská obrana jim nedovolila vystřelit na branku. Opět měli dost výraznou šanci Malkin s Perezhoginem, ani tentokrát se jim nepodařilo prostřelit Voldena. Bastiansen se posadil za nedovolené bránění na trestnou a Rusko získalo velkou šanci svou převahu zužitkovat. První střelu přesilovky měl znovu Malkin, Volden ji ale bez větších problémů zneškodnil. Rusko se během přesilové hry párkrát připravilo samo o útočné pásmo a ztratilo tak neuvěřitelné množství času. Yemelin se taky pokoušel změnit skóre, ale ani jemu se to nepovedlo a přesilovka byla u konce. Ke konci třetiny se dostal před Voldena Svitov, brankář ale Norsko znovu nezklamal.

2. Třetina: Jen chvíli po vhazování musel Volden zasahovat. Vyloučen byl Hansen za podražení, jeho faul téměř okamžitě potrestal Pavel Datsyuk přesnou střelou pod víko a Rusko se ujalo vedení 1:0. Rozhodčí si nebyl jist, zda se puk dostal až za brankovou čáru, nebo jestli trefil břevno, ale po krátké videoporadě byl gól po právu uznán. Krátce nato zkusil Voldenovu pozornost i Kulyomin, ale gólman tentokrát bezchybně zasáhl. Vyloučen byl Tollefsen za naražení na hrazení Ketova. Rusové měli hned po buly šanci, když se dostali před bránu Voldena, ten v klidu zasáhl. Rusku se přesilová hra tentokrát moc nepovedla, měli problém dostat se vůbec do útoku. V druhé polovině přesilové hry se Rusko sice dostalo do útoku a uzavřelo Nory v obraném pásmu, gól ale nepadl. Hned po skončení přesilovky byl vyloučen i Thoresen za podražení Shirokova. Ani tahle power play se Rusům nepovedla tak, jak by si představovali, nicméně vypadala rozhodně lépe než ta předešlá. Denisovovi se nakonec podařilo v přesilovce skórovat a potrestal tak faul svého spoluhráče z Petrohradu nejlépe, jak mohl. Varlamov nezasáhl proti norskému útoku nijak přesvědčivě, ale obránci Ruska se o kotouč postarali. Následně byl vyloučen Perezhogin za držení. Pro Rusko nebylo oslabení moc velký problém. Ovšem jen do té doby, dokud nebyl vyloučen Nikitin a na více než minutu si Norsko zahrálo přesilovou hru 5 na 3. Ask přesilovku dokázal využít a prostřelil Varlamova střelou těsně pod víko. Následně přesilovku už jen 5 proti 4 využil brankou Skroder. Rozhodčí však vyrovnávací gól neuznal a stav tak dál zůstal 2:1 pro Rusko. Opět se pokoušeli zvýšit náskok Malkin s Perezhoginem, těm se to ale nepovedlo, nicméně Rusové nezoufali, protože Malkin za chvíli nahrál Kulyominovi před branku a ten dokázal vsítit další gól Ruska. To se ujalo vedení 3:1. Vyloučen byl Medvedev a Norsko dostalo možnost snížit stav, který pro ně nebyl moc dobrý. Skroder si spravil chuť, když přihrál Holtetovi a Norové tak také power play nenechali ležet ladem. Na konci třetiny musel Varlamov vytáhnout dva důležité zákroky proti norskému rozjetému útoku. Na obou stranách došlo k vyloučení, hrálo se 4 proti 4. Deset vteřin před koncem se postupně dostali ke střelám Malkin, Kuznetsov a Kalinin, nikdo se už střelecky neprosadil.

3. Třetina: Na začátku třetiny se konečně vyplatila Malkinovi a Perezhoginovi spolupráce i v tomto zápase a Rusko vedlo 4:2. Zherdev s Tershenkem útočili na Voldena, ale ten jejich šanci vychytal. Na druhé straně Holtet zaútočil na ruskou bránu, ale obrana s Varlamovem se o to postarala. Trygg se snažil prostřelit Varlamova, ten si se střelou lehce poradil. V průběhu třetiny se hra podstatně uklidnila, Nory zchladil čtvrtý gól. Perezhogin několikrát střílel na Voldena, ale ten udržel norské naděje. V druhé polovině třetiny Rusko téměř nedalo Norsku šanci na kontaktní gól. Většina se odehrála v obraném pásmu Norů. Šance se začaly objevovat na obou stranách až pět minut před koncem, oba gólmani své týmy drželi. Ve třetí třetině se toho už moc neodehrálo a Rusko zvítězilo i ve svém druhém zápase.