Rusko-Norsko (17.5.2012)

17. května 2012 v 17:29 | W*
1. Třetina: Ovechkin si připsal první střelu, Hagen stihl zasáhnout. Martinsen střílel na Varlamova, ale ani on ránu nepustil. Lajna Datsyuka, Ovechkina a Syomina nebyla na začátku utkání tak úplně sehraná. Do obrovské šance se dostal Shirokov, nicméně Haugen jeho šanci chytil. V páté minutě se Rusko dostalo do docela výrazného tlaku. Haugen však všechny dosavadní šance zneškodnil. Dvakrát po sobě střílel na norského gólmana Syomin, Ovechkin pak přihrával zpoza brány, Haugen si kotouč srazil do své vlastní sítě a v poslední době kritizovaný kapitán Washingtonu hned ve svém prvním zápase dokázal vstřelit gól, Rusko se tedy ujalo vedení 1:0. Thoresen střílel na Varlamova, ten dokázal vyrazit, jenže kotouč za jeho záda vzápětí dostal Skroder a Norsko vyrovnalo 1:1. Po polovině první třetiny se ruský tým ve hře trochu ztrácel. Nicméně Norové si nedokázali vytvořit pořádné šance. Popov se dostal do brejku a i přes nepříliš výraznou momentální hru Rusů dokázal opět přiklonit stav zápasu na ruskou stranu. Až ke konci třetiny poprvé střílel na bránu Malkin, ale Haugen si s ním poradil. Holtet a Holos zavařili Varlamovovi, z pohledu Ruska ale celá situace dopadla dobře. Za sekání byl na konci třetiny vyloučen Biryukov za sekání. Norům se však první část přesilovky příliš nepovedla.

2. Třetina: Přesilovku ve druhé třetině využil Thoresen a vyrovnal tak stav utkání. Pak se hra poněkud uklidnila. Nicméně celý turnaj Rusku vycházela taktika, podle které začalo víc tlačit na bránu až ve třetí třetině. Bylo však otázkou, zda se jim to povede i v tomto zápase. Popov vytvořil po delší době šanci Rusů, Haugen mu nedovolil skórovat. Rusko si zahrálo přesilovku, když byl Solberg vyloučen za nedovolené bránění. Nikdo však v početní převaze nedokázal vsítit, Norsko se dobře bránilo a Haugen se staral o zbytek. Kokarev možná až příliš brzy vystřelil na bránu, takže z toho moc velké nebezpečí pro Nory nebylo. Ask hned po vhazování střílel na Varlamova, ruský brankář byl ale ve střehu. Rusko dostalo další možnost získat vedení zpět na svou stranu, když byl vyloučen Roymark. Rusové se sice k několika střelám na bránu dostali, nicméně žádná z nich nebyla příliš vážná. V téhle třetině rozhodně Rusko neukazovalo to, co v předchozích zápasech na tomhle mistrovství. Datsyuk, Syomin a Ovechkin se dostali do přečíslení 3 na 2, nakonec ze souboje vyšla obrana Norska vítězně bez větších problémů, protože Ovechkin se nedostal ke Syominově přihrávce.

3. Třetina: Na začátku třetiny se dokázal trefit Yemelin a jak už jsem si na turnaji zvykla, Rusku opět začínala vycházet třetí část utkání. Rusko se ujalo vedení 3:2. Jen chvíli po gólu vypálil na Haugena Medvedev. Ruský tlak opět začal sílit. V polovině třetiny se dostal do obrovské šance Syomin, ale Haugen zasáhl. Jen za pár vteřin dokázal chytit i Ovechkinův pokus. Zherdev tečoval Biryukovovu střelu a kotouč skončil v bráně. Rusko vedlo už 4:2 a mnou už několikrát zmíněná taktika "na třetí třetinu" vycházela ruskému týmu i dnes, nutno ale podotknout, že Rusové na letošním mistrovství odehráli i lepší zápasy. Po delší době musel zasahovat i Varlamov, když na něj střílel Bastiansen. Trygg dostal dvě minuty za podražení a Rusko mohlo navýšit. To se taky povedlo. Hned v úvodu přesilové hry se trefil Nikulin a Rusko vedlo už 5:2. Zbytek zápasu se dohrával v poklidném tempu. Překvapení se tedy nekonalo a Rusko zvítězilo 5:2, opět na tom měla podíl třetí část utkání.