Rusko-Německo (8.5.2012)

8. května 2012 v 22:29 | W*
1. Třetina: Hned na začátku střílel na bránu Malkin. Na druhou stranu se řítil německý útok po chybné rozehrávce ruských obránců. Varlamov stihl zasáhnout. Tereshenko nahrál Denisovovi, ten však nedokázal skórovat. Rusko mělo ze začátku třetiny problémy s útokem. Kokarev střílel tvrdou střelou, skórovat se mu však nepovedlo. Vyloučen byl Malkin, hned na začátku přesily se ale nechal vyloučit i Fischer a síly na ledě se vyrovnaly. Perezhogin po skončení desetivteřinové přesilové hry střílel, Kostchnew ho vychytal. Vyloučen byl Zherdev za podražení a Německo si zahrálo další power play. A nebyla nepovedená. Ke konci třetiny si Varlamov vystřihl krásný zákrok proti Schubertově střele. Kuznetsov se snažil kombinovat s Nikulinem, druhý jmenovaný ale nestihl jeho přihrávku zpracovat. V samotném závěru třetiny se trefil Nikolai Zherdev, když střílel až od modré útočné. Rusko se ujalo vedení 1:0.

2. Třetina: Svitov se dostal do obrovské šance, Kostchnew ale jeho pokus vyrazil. Nikolai Goc odešel na dvě minuty za hákování Perezhogina a Rusko mohlo navýšit na 2:0. Yemelin zůstal ležet na začátku přesilovky na ledě, odjel na střídačku sice sám, ale posléze se ho ujali doktoři a vypadalo to na zranění jeho ramena. Rusko odehrálo téměř celou přesilovku v útočném pásmu, moc střel ale nevyprodukovali a v přesilovce své vedení nenavýšili. Kalinin zůstal v polovině třetiny ležet na ledě a Tripp byl vyloučen za zákrok kolenem. Přesilovka nebyla moc dobrá, Rusko se sice k pár střelám dostalo, ale Kotschnewa moc neohrozili. Přesilovka se nakonec Rusům nepovedla využít. Malkin s Perezhoginem se dostali do útoku, žádnou vážnou šanci ale neměli a Kotschnew si s nimi bez problému poradil. Ke konci části se odebral za nedovolené bránění Perezhogin na trestnou lavici. Tyč nastřelil jeden z německých útočníků a Varlamovovi pomáhal asi někdo z nebe. Popov se dostal do útoku, ale Goc u něj byl dřív než někdo ze spoluhráčů, kdo by mohl zakončit.
3. Třetina: Rusko začalo předvádět skvělý tlak, ale nebylo jim to moc platné. I Němci se začali cpát do útoku a Varlamov měl co dělat, aby neinkasoval. Kuznetsov dostal dvě minuty za hákování a Německo šanci vyrovnat. Němcům se přesilovka příliš nepovedla, mockrát si na bránu nevystřelili. Justin Krueger byl vyloučen a Rusko získalo početní výhodu. Tereshenko ji využil a než se od Perezhogina stihl Kotschnew otočit k prvně jmenovanému, vsítil mu krásnou branku za zády. Rusko zvýšilo tedy krásnou přesilovkovou akci na 2:0. Německo se nevzdávalo ani s blížícím se koncem utkání. Varlamov ale jejich střely pochytal. Yemelin byl za držení vyloučen dvě minuty před koncem utkání. Varlamov na samém sklonku utkání vytáhl několik neuvěřitelných zákroků a znovu mi ukázal, proč ho považuji za jednoho z nejlepších brankářů světa, i když by se mnou asi spousta lidí nesouhlasila. Půl minuty před koncem se nechal ještě vyloučit Kaufmann.