Rusko-Česko (13.5.2012)

13. května 2012 v 18:49 | W*
1. Třetina: Ihned po začátku se dokázal trefit Perezhogin po přihrávce od Nikulina a dokázal tak získat vedení ruskému celku. Kašpar odešel na trestnou, Rusko získalo možnost zvýšit své vedení. Střelu Biryukova chytil Kovář. V oslabení se do útoku dostal Plekanec. Na druhé straně stříleli po sobě Kuznetsov a Denisov, Kovář dokázal zasáhnout. Na Barulina střílel Kašpar, ruský brankář obstál. Frolík se dostal do obrovské šance, Barulin zvládl i tenhle zákrok. Průcha se dostal do útoku, Barulin ho opět zvládl. Ruský brankář musel řešit nemálo zákroků, vedl si však víc než dobře. V polovině třetiny nastřelil Tenkrát tyčku. Za sekání Krejčíka byl vyloučen Shirokov. Nedvěd střílel na Barulina, Rusko se ale v oslabení dobře bránilo. Přesilovku se nepodařilo využít. Malkin mířil na Kovářovu branku, ten byl připraven. Kuznetsov s Nikitinem kombinovali, ale ke střele se nedostali. Na druhé straně Tereshenko zabránil vystřelit Průchovi. Frolík s Nedvědem v závěru třetiny se pokoušeli prostřelit Barulina, to jim neprošlo.

2. Třetina: Sotva začala třetina, Malkin už střílel. Kovář jeho pokus zastavil. Za chvíli střílel od modré Krajíček, Barulin ho vykryl. Biryukov byl vyloučen za krosček a Češi mohli vyrovnat. Barulin vychytal všechny přesilovkové střely českého týmu. Perezhogin přihrál Malkinovi přímo před bránu, ale Kovář si ho pohlídal. Erat se řítil na branku Ruska, Barulin mu nedovolil vyrovnat ani tentokrát. Rusové se dostali do přečíslení, obránci českého týmu je zastavili. Kovářovi přibývalo práce, česká obrana jakoby usnula. Po vhazování trefil hokejkou Nedvěd Tereshenka do choulostivých míst, nevylučovalo se. Do útoku se po delší době dostal český tým, Baulin se o něj postaral. Datsyuk s Kuznetsovem se dostali do hodně velké šance, obrana vše vyřešila. Shirokov střílel od modré, ani s tímhle neměl Kovář problém. Erat dostal trest za hákování Tereshenka a Rusko mohlo navýšit své vedení. Krátce po polovině jeho trestu byl vyloučen ještě Krajíček za nedovolené bránění. Na začátku posledního dějství se mělo začít hrát oslabení 3 na 5.

3. Třetina: Malkin už v klasické přesilovce po kombinaci s Perezhoginem a Popovem zvýšil na 2:0. Od začátku třetiny měli oba brankáři hodně práce. Kulyomin střílel na Kováře, jen za chvíli i Zherdev, Kovář ani jednomu nedovolil zvýšit vedení Ruska. Krajíček s Kašparem to zkoušeli na Barulina, nakonec si na něj nepřišli. Na druhé straně prokličkoval mezi čtyřmi českými hráči Malkin, dokázal vystřelit a Kovář měl co dělat, aby jeho pokus chytil. Rusové začali být opět nejaktivnější ve třetím dějství (jak u nich na tomhle šampionátu bývá už pravidlem). Malkin se pokoušel vsítit, když vyjel zpoza branky, Kovář ho očekával a dokázal se připravit. Malkin šel na trestnou za sekání po sporném zákroku na Kováře. Český tým mohl dát kontaktní gól. Ruský tým se dobře bránil, Česko nedokázalo snížit. V závěru mělo Česko dost příležitostí, nikomu se hráčům nepodařilo Barulina překonat. Datsyuk a Michálek byli vyloučeni za hrubost. Český národní tým si vybral oddechový čas. Zherdev se dostal do brejku, Kovář ho ale vychytal. Češi se snažili se stavem něco udělat, nicméně čas ubíhal. Rusové vyhráli a udrželi si dosavadní stoprocentní úspěšnost na letošním MS.