Norsko-Lotyšsko (12.5.2012)

12. května 2012 v 15:49 | W*
1. Třetina: Začalo se hrát v docela pomalém tempu, víckrát než jeho protějšek musel zasahovat Masalskis. Postupem hry Masalskisových zákroků přibývalo, Norsko zvyšovalo svůj tlak. Do vážnější šance se dostal Meija, nakonec se o něj postarala norská obrana. I v polovině třetiny zůstal stav bezgólový, do šance se dostal Skroder, Masalskis se ale opět činil a jeho pokud zničil. Stále měl víc zákroků Masalskis a on byl asi jediným důvodem, proč už Lotyši nevstřelili gól. Po Meijově střele si šel rozhodčí zatelefonovat, gól ale nepadl. Holtet a Saulietis byli po menším incidentu vyloučeni za hrubost, při hře čtyři na čtyři dokázal po obrovské chybě lotyšské obrany vsítit Holos a Norové se ujali vedení 1:0. Následně se opět vylučovalo - Tolefsen za hákování, hrálo se 4 na 3, početní převahu měl tedy lotyšský tým.Redlihs střílel na Haugena, ten mu ale nedovolil skórovat. V početní převaze gól Lotyši nedali, ale Haugen měl dost práce. Ke konci třetiny Lotyšsko předvedlo ohromný tlak, obrana Norska zafungovala skvěle. Za držení byl vyloučen Dzerins na straně Lotyšska. Ask a Thoresen se dostali během přesilovky do skvělé akce, Masalskis si s nimi nakonec dokázal poradit. Zanedlouho musel zasahovat i proti Bastiansenovi, nakonec i jeho ale dokázal zastavit.

2. Třetina: Začalo se opět hrát pomalu. Haugen měl ale už za chvíli hodně práce, Lotyšsko začalo ukazovat tlak. Pujacs dokonce trefil tyč. Po delší době musel proti norskému útoku zasahovat Masalskis. Podruhé se mu to ale i díky skvělému clonění útoku Norska nepovedlo a Martinsen se trefil, zvýšil tak na 2:0. Saulietis byl v polovině třetiny vyloučen za krosček. Norsko mohlo navýšit, Masalskis to ale nedovolil, i když se Thoresen a Bastiansen snažili. Haugen předvedl skvělý obranný zákrok proti Redlihsovi. Za nedovolené bránění byl následně vyloučen Bastiansen. Přesilovka se Lotyšsku podařila, ale nikdo ji nevyužil. Chvíli po skončení nevyužité přesilovky se nechal vyloučit i Berzins, který dostal 2+10. Hansen po jeho zákroku zůstal chvíli ležet na ledě. A jen chvíli po skončení další přesilové hry se dokázal prosadit Thoresen a zvýšil na 3:0.

3. Třetina: Cibulskis se nechal vyloučit za nedovolené bránění. Přesilovku ale nikdo nevyužil. Do brejku se dostal Skroder, dorážel i Olimb, ale obrana se o ně postarala. Masalskis předvedl neuvěřitelný zákrok. Za podražení byl vyloučen Skroder. Bastiansen se dostal do skvělé šance, gól nakonec ale nevstřelil. Haugen chytil hodně těžkou střelu lotyšského útoku. Oba brankáři si ještě stihli vyzkoušet pár zákroků, pak se ale už nic nestalo a skóre zůstalo nakloněno Norsku - 3:2.