Norsko-Itálie (9.5.2012)

9. května 2012 v 19:30 | W*
1. Třetina: Na začátku utkání bylo podle očekávání aktivnější Norsko, jen pár vteřin po startu musel Bellissimo řešit vážnou střelu. Brzy se taky vylučovalo - Scandella za sekání. Norsko sice drželo Italy v obraném pásmu, ale nedokázalo vyprodukovat moc střel a přesilovou hru nevyužilo. Jen pár vteřin po jejím skončení překonal Bellissima Trygg přesnou střelou do brány, Bellissimo ani obrana nezareagovali. Zanedlouho vyrovnal Ansoldi, když dostal přihrávku až před bránu a za zády gólmana vsítil. Bellissimo předvedl na konci třetiny proti tlaku Norů neuvěřitelný zákrok lapačkou. Za chvíli ho ale dokázal překonat Skroder a Norsko se ujalo vedení 2:1.

2. Třetina: Na začátku si týmy zahráli 4 na 4, nikdo však stav neovlivnil. Norsko hrálo následně minutovou přesilovku, ta se podařila využít Holtetovi a Norsko navýšilo svůj náskok na 3:1. Na trestnou se za chvíli posadil jeden z Italů a Norové mohli opět zaútočit. Bastiansen zvýšil vedení na 4:1 a Norsko začalo ukazovat svou sílu. Za chvíli se nechal vyloučit Trygg a Itálie mohla snížit. To se jim povedlo, Haugen kapituloval a Larkin změnil dosavadní stav utkání. Jenže za malou chvíli se nechal vyloučit i Tudin za hákování. Nikdo přesilovku stejně nevyužil.

3. Třetina: Začalo se hrát v pomalejším tempu. V polovině třetiny si Itálie zahrála přesilovku. Trygg se po chybě italských obránců dostal do útoku a dokázal prostřelit Bellissima ve vlastním oslabení. Norsko se ujalo vedení 5:2. Itálie si ke konci hry zahrála přesilovku, ta ovšem nebyla odehrána podle představ. Jen chvíli po skončení si Itálie pro změnu zahrála oslabení. Přesilovku využil Skroder a po přihrávce od Thoresena zvýšil na 6:2. Ke konci utkání se začaly projevovat emoce, rozhodčí si ale se všemi hráči poradili. Scandella se posadil za hrubost na dvě minuty na trestnou, na druhé straně Kanismaki dostal stejný trest. Skóre se už neměnilo a Norsko tedy zvítězilo nad Itálií všeříkajícím výsledkem 6:2.