Norsko-Dánsko (15.5.2012)

15. května 2012 v 16:39 | W*
1. Třetina: První střelu zápasu obstaral Spets, ale nedokázal vsítit branku. Na straně Norska se vylučovalo a Dáni se mohli v přesilovce ujmout vedení. To ale nedokázali a stav zůstal bez gólu. Hra se v žádném velkém tempu nehrála. Za držení byl vyloučen Hersby. Hodně velkou šanci měl Skroder, Andersen si s ním poradil. Dánsko dobře bránilo a Norové se dostali jen k minimu střel. Rosseli Olsen se dostal až ke střele na Andersena, ten si poradil i s ním.

2. Třetina: Bastiansen se dostal ke střele na Andersena. Haugen si taky připsal proti dánským útočníkům dost zákroků. Aska už ale Andersen zastavit nedokázal a Norsko se ujalo vedení 1:0. Jen za pár minut se dokázal trefit i Spets a Norové vedli 2:0. Bastiansen byl vyloučen na dvě minuty a Dánsko mohlo snížit. Jenže to by se museli Dánové udržet v útočném pásmu. Přesilovka jim nevyšla. Do trojbrankového vedení dostal Nory Skroder. Na ledě se strhla bitka a rozhodčí měli hodně práce, aby od sebe hráče odtrhli. Vyprovokovali se Hansen s Tollefsenem a prvně jmenovaný hned odešel do kabin, dostal 5 plus do konce utkání. Bylo rozdáno hodně trestů a hned po tom, co se rozehrála hra 4 na 4 se opět hráči začali postrkovat a vyloučen byl Jakobsen za podražení. Holos jen po pár sekundách využil přesilovou hru 4 na 3 a Norsko tedy vedlo už 4:0. Jensen B se dostal ke střele, ale Haugen si s ním poradil. Thoresen tečoval střelu Martinsena v přesilovce po trestu Hansena a Norsko tedy vedlo už 5:0.

3. Třetina: Tollefsen se dostal ke střele na Andersena, ten však kotouč chytil. Přesilovku už nikdo nevyužil. Madsen dokázal prostřelit Haugena a snížil na 5:1. Na chvíli převzalo iniciativu Dánsko, ale Haugen chytal skvěle. Poulsen se však následně dokázal trefit a snížil na 5:2. V polovině třetiny byl vyloučen za podražení Eller. Půl minuty před koncem přesilovky byl vyloučen Thoresen za sekání a počet hráčů se na chvíli vyrovnal. Norové se dokázali dostatečně bránit a gól v přesilovce taky nepadl. Trygg se ke konci utkání dokázal prosadit a Norsko vedlo 6:2. Eller na samém konci střílel na Haugena, Nor si s ním ale poradil s přehledem. Eller a Thollefsen byli vyloučeni na deset minut. Norsko tedy vyhrálo nad Dány 6:2.