Německo-Norsko (13.5.2012)

13. května 2012 v 22:49 | W*
1. Třetina: Hned po dvaceti sekundách se trefil Thoresen. Jen za půl minuty byl vyloučen Gogulla a Norsko dokázalo přesilovku využít. Patrick Thoresen znovu prostřelil Endrase a zajistil Norům dvoubrankové vedení. Následně musel Endras zasahovat i proti Askovi, tentokrát se mu to povedlo. Už od začátku zápasu mělo převahu Norsko. Holtet nahrál Roymarkovi a ten dokázal navýšit vedení Norska. Nutno podotknout, že to byla zásluha hlavně německé obrany. Kotschnew vystřídal Endrase. První zákrok si Haugen připsal až v polovině třetiny proti Marcelu Gocovi. Goc byl vyloučen za sekání. Olimb s Bastiansenem stříleli na Kotschnewa, ten skvěle zasáhl. Německo se dostalo v oslabení až do útočné třetiny, ke střele už nedošlo. Lavallee byl vyloučen za naražení na hrazení. Na norskou přesilovku to však nevypadalo, Němci se dokázali opět dostat až do útoku.

2. Třetina: Na začátku třetiny se vylučovalo na německé straně. Na trestnou odešel Trygg za vysokou hůl. Německo ale přesilovku nevyužilo. Spets se krátce po přesilové hře trefil a Norové vedli už o čtyři góly. Jen za pár vteřin Kaunismaki dostal puk za záda Kostchnewa a norský tým měl na kontě už pátý gól proti německé nule. Schubert byl vyloučen za podražení, Norsko získalo další přesilovku. Tu využil Holos a Německo prohrávalo už 0:6, což bylo celkem k překvapení vzhledem k tomu, že se čekal vyrovnaný souboj. Německo si zahrálo přesilovou hru po vyloučení Aska. Tu nevyužilo. Chvíli po konci přesilovky Německa dovršil Thoresen svůj hattrick a Norsko získalo sedmý gól. Kink se nechal vyloučit za podražení a Norsko získalo možnost vsítit další přesilovkový gól. Přesilovku využil Skroder a Norsko vedlo už o osm gólů. Jenže zároveň s gólem odešel na trestnou na 2+10 Reul. Jeho dvě minuty si šel odsedět Schutz. Ten se ale mohl hned vrátit, protože na začátku přesilové hry vstřelil už devátý gól Trygg po přihrávce od Thoresena a do dvojciferného čísla na kontě už Norsku scházela jen jedna trefa (upozorňuji, že se opravdu hrála 2. třetina). Lavallee střílel na Haugena a dovolil mu tak po hodně dlouhé době sáhnout si na puk. Nic složitého to však nebylo. Kaufmann měl lepší šanci, ale Haugen si s ní stejně poradil. Německo zvládlo vsítit aspoň jeden gól, čest svého týmu zachraňoval Reimer. Norové získali další přesilovku, když Kaufmann odešel na trestnou za hru vysokou holí.

3. Třetina: Dohrávala se přesilovka, ale nikdo během jejích 9 sekund neskóroval. Skroder hned na začátku dokázal přidat desátý gól, když prostřelil Endrase, který vystřídal Kostchnewa. Němečtí gólmani tedy neměli svůj den. Krueger dokázal snížit na 2:10, Německo hrálo už jen o čest. Pár sekund po gólu byl vyloučen Gogulla za vysokou hůl. Norsko mohlo přidat další gól. Kink se dostal do brejku v oslabení, vystřelit však nestihl. Hansen okamžitě po skončení přesilovky přidal další gól. Norsko tedy už potřetí odskočilo Německu na devět gólů. Pro změnu byl vyloučen Roymark za hákování a Německo si střihlo přesilovku. Thoresen se při vlastním oslabení dostal do útoku, další gól prozatím nepřidal. Německo se během přesilovky téměř nedostalo ke střele. Kink snížil na 3:11. Haugen zasáhl proti Schubertovi. Další gól do sbírky přidal Trygg. Endras se opět vyměnil s Kostchnewem. Za faul na Gogullu odešel Tollefsen. Kristiansen se chvíli po skončení předešlé přesilovky dostal za vysokou hůl na trestnou. Za pomalé střídání se vylučovalo ještě jednou a Němci měli dvě minuty přesilovky 5 na 3. Haugen však Němcům nedovolil upravit výsledek. Fischer nakonec branku trefil a Německo snížilo na 4:12. Norsko tedy vyhrálo vysokým výsledkem. Nutno ale dodat, že Němci si takový výsledek rozhodně nezasloužili, na turnaji vůbec nepředváděli špatný hokej. Bohužel i takové věci se stávají a Němci zkrátka neměli svůj den.