Německo-Lotyšsko (6.5.2012)

6. května 2012 v 22:40 | W*
1. Třetina: U puku byli nejdřív Lotyši, na německého gólmana poslali ne moc nebezpečnou střelu. První vážnou šanci měl Indrasis, jeho Endras vychytal. Za chvíli Endras bezchybně zasáhl i proti Cipulisovi. Christian Schubert měl prozatím nejvýraznější šanci na německé straně, lotyšský gólman ho ale taky zneškodnil. Na druhou stranu spěchalo hned několik lotyšských hráčů, Endras jejich kombinaci zlikvidoval. Dennis Endras měl hodně co dělat, aby pochytal střely Lotyšů, protože v polovině třetiny předvedlo Lotyšsko opravdu obrovský ofenzivní tlak. Nakonec se prosadil Indrasis a skóre tak bylo 0:1. Obránci Lotyšska nedovolili útočníkům Německa mockrát vyrazit do útočné třetiny. I napříč tomu, že Endras už jednou kapituloval, statečně zasahoval a likvidoval dost nepříjemné střely. Ke konci třetiny se Němci dostali do útočného pásma a Lotyši museli řešit nepříjemné šance. To ale netrvalo dlouho a Endras musel řešit další střely lotyšských útočníků.

2. Třetina: Redlihs chvíli po začátku třetiny donutil Endrase kapitulovat a zvýšil vedení Lotyšů na 2:0. Německu se za pár okamžiků povedlo snížit na 1:2, ale Lotyši byli pořád lepším tým. V polovině třetiny se začalo Německo vyrovnávat Lotyšsku. Lotyšský brankář se ale srazil při rozehrávce s obráncem z vlastního týmu, toho dokázal využít Hospelt a vyrovnal na 2:2. Ke konci třetiny se do útoku dostalo Německo.

3. Třetina: Německo si nechalo vyloučit svého hráče, nicméně se v oslabení ohromně dobře bránilo, takže se Lotyšům nepodařilo prosadit v početní výhodě. Němci byli o hodně aktivnějším týmem. Napříč tomu musel Endras řešit nemálo složitých situací. Zvládal je ale na jedničku. Greilinger byl vyloučen za držení a Lotyšsko mohlo vsítit gól, jenže se ani nedostali do útočné třetiny. Endras zachránil Němce před gólem úžasným zákrokem. V polovině třetiny se objevila první potyčka za bránou. Rozhodčí ji rychle vyřešili. Na dvě minuty byl vyloučen Ondruschka, lotyšská hra ale opět nebyla moc povedená. Bohužel ke konci přesilovky Endras rezignoval a Sirokovs strhnul vedení na stranu Lotyšska. Potom se rozpoutala další potyčka. Dennis Endras držel naděje německého týmu, jenomže se útočníkům nepodařilo vsítit vyrovnávací branku. Nakonec to ještě zkoušeli bez brankáře, stav se však nezměnil a Německo prohrálo s Lotyši 2:3.