Německo-Itálie (4.5.2012)

4. května 2012 v 17:27 | W*
1. Třetina: Hned na začátku třetiny si zahrálo Německo 2x po sobě přesilovku. Ani jednu nevyužili, i když nebyla špatně odehrána. Rozhodně měl už od začátku zápas větší náboj než USA proti Francii. Němci začali mnohem lépe. Horká italská krev se začala ukazovat a brzy si Německo zahrálo další přesilovku. Bohužel naši sousedé ani jednu z přesilových her nevyužili a bylo to hlavně zásluhou italského brankáře, který mě hodně mile překvapil. Zato v obrané třetině Německa se toho moc neodehrálo. V půlce první třetiny si konečně přesilovku zahrála i Itálie, ale většinu z ní odehrála ve vlastní obrané třetině. Čtyři minuty před koncem první třetiny konečně němečtí útočníci našli cestu za záda italského brankáře. Minutu před koncem se nechal za podražení vyloučit Nikolaj Goc, byla z toho dvouminutová přesilovka, která zasahovala i do další části zápasu.

2. Třetina: Německo nemělo vůbec žádný problém a s oslabením si poradilo. Patrick Reimer skóroval ve druhé minutě druhé třetiny a Němci začali jednoznačně ukazovat, že oni nejsou ti horší. Ve čtvrté minutě Německo udělalo při rozehrávce obrovskou chybu, když nahráli přímo italskému týmu. Nic z toho ale nebylo, o vše se postarala německá obrana. Brzy po tom ale už Německo hrálo další přesilovku a nebyla špatná. Itálie zažívala horké chvíle, ale Němcům se nepodařilo přesilovku využít. Krátce na to Němci udělali chybu a Itálie si zahrála další přesilu. Moc povedená ovšem nebyla. I když na góly vedli Němci už 2:0, Italové se za svého brankáře nemuseli stydět. Kaufmann se dostal do podobné šance jako Okposo při prvním gólu USA, nicméně se mu nepodařilo šanci proměnit. Dennis Endras si sice moc zásahů v tomhle zápase nepřipsal, ale rozhodně dokázal, že nepatří ke špatným brankářům a dosud držel čisté konto. Itálie se dál dobře bránila proti Německému útok. Bellissimo chytal vysoko nad rámec očekávání.

3. Třetina: Itálie nezačala třetí část špatně. Dostali se k pár střelám, ale Endras věděl, co má dělat a šance zneškodnil. Možná, že kdyby si Itálie dávala pozor na ofsajdy, dokázali by vstřelit gól. Jak hra pokračovala, Němci si drželi nadhled. Občasné chyby obrany zachraňoval gólman Endras. Ani druhá strana se ale nedala přehlédnout a Bellissimo chytal stále skvěle. V polovině třetiny si zahráli při výhodě Němci hodně dlouho v šesti. Výhodu nevyužili, ale následnou přesilovku takřka okamžitě. Skóroval Fisher. Vydatně mu pomohl obránce Itálie svým cloněním Bellissima. Říkala jsem si, že Němcům se bez Uweho Kruppa zase tak moc dařit nebude, ale proti Itálii rozhodně nezklamali. Endras ukázal, jak odhodlaný je, když zasáhl proti Italům svou maskou. A to naprosto cíleně. Ačkoli byl stav 3:0 pro Německo, Bellissimo byl asi nejlepším hráčem zápasu. Ke konci zápasu byly šance vyrovnané, ale díky skvělým zákrokům gólmanů se skóre neměnilo. Hráči už se stejně moc nesnažili. Skóre tedy zůstalo stejné. Ale předpokládám, že jméno Bellissimo jen tak nezapomenu.