Německo-Dánsko (12.5.2012)

12. května 2012 v 21:49 | W*
1. Třetina: Začalo se hrát docela pomalu. Síly byly vyrovnané a Andersen s Endrasem měli plné ruce práce, aby neinkasovali hned na začátku utkání. Endras předvedl skvělý zákrok proti dobrému dánskému útoku. Andersen musel zasahovat proti Kinkovi. V polovině třetiny se do útoku víc tlačil dánský tým. Endras měl čím dál víc práce. Nikolai Goc se nechal vyloučit a Dánsko si mohlo zahrát přesilovou hru a zúročit tak svůj tlak. Ta se jim moc nevedla. V první třetině se kromě jednoho vyloučení prakticky nic neudálo.

2. Třetina: Na začátku druhého dějství dokázal Endrase překonat kapitán Green a první gól utkání byl na světě. Nielsen střílel na Endrase, ten tentokrát obstál. Dánská obrana udělala chybu a nechala Němcům moc prostoru, ale Andersen byl ve střehu. Do velké šance se dostal Jensen A, ale Endras jeho pokus vykryl. Následně musel německý brankář znovu zasahovat proti Nielsenovi. Reimer se nechal vyloučit za sekání. Německo musel bránit Endras, protože Dánové svou přesilovou hru odehráli výtečně. Vyloučit se nechal Jakobsen a Německo mohlo vyrovnat. Nikomu se ale nepodařilo Andersena překonat. Greilinger se dokázal prosadit na konci druhého dějství, využil tlaku Němců a vyrovnal na 1:1. Dánové málem doplatili na chybnou rozehrávku, Němci se sice dostali před bránu, ale trefit ji nedokázali.

3. Třetina: Hra byla na obou stranách vyrovnaná. Němci se dostali až před Andersenovu bránu, ale nedokázali zakončit. Po delší době si připsal skvělý zákrok Endras. Na druhé straně se trefil Gogulla a získal tak vedení německému celku, když obrana i Andersen udělali obrovskou chybu. I Dánové se snažili zaútočit, ale posunula se Endrasova brána a hra byla přerušena. V polovině třetiny byl vyloučen Fischer a Dánové mohli vyrovnat dosavadní stav. I když se Eller hodně snažil, gól v přesilovce nepadl. Na konci Eller nastřelil tyč, ale vyrovnat se mu stejně nepodařilo. Dánsko si vzalo oddechový čas a následně hrálo v šesti, když Andersen odjel z brány. Jenže na stavu utkání se už nic nezměnilo a Německo zvítězilo.