Lotyšsko-Itálie (8.5.2012)

8. května 2012 v 18:29 | W*
1. Třetina: Hra na obou stranách byla na začátku hodně střízlivá. Ani jeden z brankářů neměl moc práce, útočníci se nedokázali dostat ke střele. V polovině třetiny ale dokázalo Lotyšsko ukázat svou převahu, prosadit se jim už však nepovedlo. Bellissimo odolával. Ke konci třetiny si Bellissimo sáhl na puk, když na něj střílel Indrasis. Podobná situace se do konce třetiny zopakovala ještě několikrát. Na konci třetiny dokázal získat vedení na svou stranu Kenins, když překonal Bellissima. Jinak ale zůstalo první dějství celkem nudnou záležitostí a nám nezbývalo nic jiného, než doufat, že se náboj hry v další části zlepší.

2. Třetina: Na začátku byl vyloučen Pujacs za naražení na hrazení, bohužel Itálii přesilovka nevyšla podle představ. Ihned po jejím ukončení se dostal do útoku Meija a zvýšil vedení Lotyšska na 2:0. Zápas začal nabírat větší tempo, Bellissimo musel častěji zasahovat. Na druhé straně si nemohl ztěžovat na nedostatek práce ani lotyšský gólman Masalskis. Egger byl za naražení na hrazení vyloučen, Itálie dostala možnost snížit, bohužel to byla zase bída. Posléze byl vyloučen hráč na straně Itálie a následně i de Marchi vyločen za hákování a Lotyši dostali šanci vsítit při počtu hráčů 5 na 3. Tu nevyužili, následnou klasickou power play už ano, Bartulis zvýšil vedení Lotyšska o další gól.

3. Třetina: Hned na začátku třetiny vsítil Indrasis. Sirianni se nechal vyloučit a Redlihs následně potrestal italský tým zvýšením na 5:0. Shirokov byl v polovině třetiny taky vyloučen a Itálie dostala možnost náskok bílého týmu snížit. Oslabení ale nebylo pro Lotyše moc velkým problémem, skvěle bránili. Masalskis vyrazil skvělou střelu Plastiniho. Za nedovolené bránění byl vyloučen Iannone a šanci navýšit své vedení na 6 gólů získali opět Lotyši. Přesilovku nevyužili, o snaze se ani nedalo mluvit, Lotyšsko už pouze šetřilo své síly a Italové taky. Na samotném závěru se nechal vyloučit Edwardson, na konečném výsledku se už ale nic nezměnilo a Lotyšsko vyhrálo nad Itálií v poměru 5:0.