Kazachstán-USA (11.5.2012)

11. května 2012 v 18:49 | W*
1. Třetina: Poněkud překvapivě začal hrát Kazchstán aktivněji. Netrvalo ale dlouho a Kolesnik musel zasahovat proti střele Okposa. Bumagin se dostal před branku USA, obránci mu ale nedovolili vystřelit. Pacioretty hodně zatopil Kolesnikovi,ten však dokázal zasáhnout. Kazašský gólman musel zasahovat proti střelám soupeřů čím dál častěji. Kazachstán se nezmohl na odpor a i přes to, že stav byl zatím bezgólový, hra byla docela jednostranná. Podle očekávání Američané Kazachy dost přehrávali. Na Bachmana poprvé vážně zaútočil Zhailauov, gólman Dallasu Stars si počínal dobře. Lasch s Atkinsonem se dostali do neuvěřitelné šance, pak ale nestihl druhý jmenovaný zakončit. Pacioretty se Stastnym se dostali do největší šance zápasu, Kolesnik vytáhl úžasný zákrok. Smith nahrál Okposovi, ten trefil tyč. Kolesnik musel zastavit postupně Goligoskiho a Johnsona, vedl si skvěle.

2. Třetina: Nezačalo se moc svižně, ani jeden z týmů nevymyslel nějakou extrémně nebezpečnou střelu na bránu. Obrovskou chybu udělal Bachman, když si moc vyjel z brány a dlouhou dobu se nebyl schopen vrátit. Kazaši se ale díky obráncům netrefili do prázdné brány. Abdelkader se v polovině třetiny dostal do breku, Kolesnik ho ale vychytal. Následně střílel na Kolesnika od modré i obránce Fowler. Brankář opět nezklamal. Slater byl vyloučen za vysokou hůl. Vlastními chybami se Kazaši připravili o útočné pásmo. V oslabení se Abdelkader dostal až ke střele, Kolesnik vyrazil. První trefu zápasu zařídil Brown, když překonal Kolesnika. Ryan se ke konci třetiny dostal taky do velké šance, Kolesnik ho vychytal. Na dvě minuty se pak dostal na trestnou Johnson. Kazachstán dostal šanci vyrovnat. Rymarev po jeho zásahu nevypadal příliš dobře. Kazaši se nemohli udržet v útočném pásmu. Oslabení USA nedělalo žádné problémy. Ale na jejím konci dokázal vsítit Pushkaryov a vyrovnal skóre zápasu. A Bachman si neodpočnul ani v závěru třetiny.

3. Třetina: První šanci opět měly Spojené státy. Prosadit se dokázal až v páté minutě hry Faulk. USA se opět ujaly vedení. Američané si zahráli přesilovku a mohli navýšit své vedení. Power play se však nepovedla podle představ. I na konci zápasu měli Američané přesilovku. Pak se však dokázal dostat do šance Zhailauov a vyrovnal na 2:2 po chybě Bachmana. Následně ale proti kazašskému útoku ukázal, že chytat umí. Nikdo už skóre nezměnil a nic tak nebránilo prodloužení.
4. Prodlouženi: Goligoski vyslal na Kolesnika tvrdou střelu, gólman ji však dokázal chytit. I Ryan a Palmieri se snažili získat výhru, avšak se nikomu nepovedlo skórovat. Znovu to zkoušel Goligoski, ale ani podruhé se mu to nepovedlo. Kolsenik zvládl velkou část prodloužení a zápas málem došel k nájezdům, nakonec ale gólmana překonal Faulk a USA si odnesly ze zápasu výhru nad Kazachstánem v prodloužení.