Kazachstán-Kanada (12.5.2012)

12. května 2012 v 21:59 | W*
1. Třetina: Schenn se dostal ke střele, ale Kolesnik ho vychytal. Bumagin se sice dostal do útoku, avšak obrana mu nedovolila vystřelit. Kanada měla jasnou převahu. Následně Kolesnik vychytal i Getzlafa s Perrym a jen za pár vteřin i Ladda s Kanem. Obrana Kazachstánu jakoby neexistovala. Krasnoslobodtsev se dostal nejblíže ke kanadskému gólmanovi, což bylo asi na 3 metry. Za hákování se nechal vyloučit Litvinenkov. Přesilovku nikdo z kanadského týmu nevyužil. Následně se za stejný "hřích" posadil na trestnou Yakovenko. Kolesnik nedosáhl na střelu Phaneufa po přihrávce Getzlafa a Kanada využila druhou přesilovku. Eberle nastřelil tyč.

2. Třetina: Na začátku hrála Kanada oslabení, kvůli Tavaresovi. Kazachstán se ale netrefil. Kanadští obránci byli naprosto fenomenální. Žádné pěkné akce k vidění nebyly, Kanada je předvádět nemusela a Kazachstán zkrátka nemohl. Proti Quinceymu musel zasahovat Kolesnik. Až v polovině třetiny Kanada ukázala pár pěkných šancí, Kolesnik se o ně ale postaral. Kolesnik udělal chybu a Perry jí dokázal využít, Kanada zvýšila na 0:2. Tavares se Skinnerem se dostali do útoku, ale jejich pokusy chytil Kolesnik. Dubnyk na druhé straně moc práce neměl. Kolesnikov byl vyloučen za vysokou hůl. Kanada tak získala početní převahu, ale Perry ji následně zničil, když se v její polovině nechal vyloučit za sekání. Hopkins kombinoval s Bowmeesterem, Bellissimo jejich střelu ale chytil. Burrows se dokázal trefit ve vlastním oslabení po obrovské chybě obrany Kazachstánu a zvýšil tak vedení Kanady už na 0:3.

3. Třetina: první střelu třetiny zkoušel Schenn, po něm i Hopkins. Kolesnik si s nimi poradil. Keith nabídl puk Krasnoslobodtsovi, který se dostal až do útočného pásma. Nakonec se trefil Kane, který v pohodě překonal Kolesnika, a Kanada vedla už o čtyři góly. Jen pár vteřin po něm se trefil i Tavares. Jen, co se rozehrálo, vsítil i Purcell. Tři góly za pouhých pár vteřin vyhnaly Kolesnika z branky, tam se dostal Yeremeyev. Nutno ale podotknout, že větší podíl na gólech měla obrana než brankář. Phaneuf přivítal nového brankáře na ledě gólem a do desítky vstřelených branek Kanadě už stačilo dostat puk do sítě je třikrát. Podle toho, jak se Kanada rozjela, to bylo pravděpodobné. Kanada si navíc ještě zahrála power play, tu ale nikdo neproměnil. V polovině třetiny byl vyloučen Hopkins za podražení a Kazachstán mohl aspoň kosmeticky upravit výsledek. Žádná přesilovková střela se však nekonala. Hopkins se trefil a přidal na konto Kanady osmý gól. Benn se odebral na trestnou. Litvinenkov se snažil vstřelit gól, ale neobstál. Russel se pak přidal za krosček k Bennovi a byla z toho početní převaha 5 na 3. Kazachstán si následně vzal timeout. Kazachové trefili v samotném závěru tři tyčky, ale Dubnyk si udržel stoprocentní úspěšnost. Kazachstán tedy prohrál s Kanadou nejvyšším rozdílem na turnaji - 0:8.