Kazachstán-Finsko (14.5.2012)

14. května 2012 v 21:49 | W*
1. Třetina: Novopashin byl na začátku zápasu vyloučen za krosček, nikdo z Finska přesilovku nevyužil. Vehanen musel párkrát zasáhnout proti Krasnoslobodtsovi. Pihlstrom se snažil překonat Kolesnika, ten mu nedovolil dostat kotouč za brankovou čáru. Znovu se vylučovalo - Yakovenko za nedovolené bránění. Filppula se následně taky za nedovolené bránění odebral na trestnou. Asi minutu se hrálo v plném počtu, následně si Kazachstán zahrál minutovou přesilovku po odpykání trestu Yakovenka. Bumagin v přesilovce střílel na Vehanena, finský gólman si s ním poradil. Kontiola na druhé straně zkoušel překonat Kolesnika. Nikdo nevyužil početní převahu. Jen za pár sekund se nechal vyloučit Jokinen za nedovolené bránění. Ani tahle přesilovka týmu Kazachstánu nevyšla. Zanedlouho si vyzkušelo početní převahu i Finsko, když se nechal vyloučit Bumagin. Fini nepustili Kazachy z obraného pásma, hodně stříleli, ale Kolesnik ukázal své kvality. Největší šanci měl Immonen po přihrávce od Granlunda, Kolesnik však sklapl betony včas. Zhailauov se dostal do brejku, Vehanen si s ním dokázal poradit. Filppula nenechal odpočinout Kolesnika ani v závěru třetiny.

2. Třetina: Na straně Kazachstánu se vylučovalo. Ještě v signalizované výhodě se před bránou strhla velká mela, ale Koval stihl zasáhnout. Kolesnikov byl vyloučen za nedovolené bránění a Jokinen stihl přesilovou hru využít, Finsko se ujalo vedení. Finové sice hráli víc s pukem, ale žádná krásná podívaná, jakou jsme byli zvyklí vídat od Finů na začátku turnaje, se nekonala. Šlo jim čistě jen o výsledek. Kolesnik dokázal zasáhnout proti Kukkonenovi. Vehanen na druhé straně musel zasáhnout proti útoku Kazachů. Na dvě minuty byl vyloučen Romanov. Ani ne v polovině přesilovky odešel i Zhailauov a Finsko hrálo v pěti proti třem. Jokinen a Filppula stříleli na Kolesnika, ale ten je vychytal. Nakonec vsítil Maenpaa a Finsko vedlo už o dva góly. Navíc jim zbyla ještě více než minutová klasická přesilovka. Obránci však povolili Krasnoslobodtsovi dostat se až do útočné třetiny, což stálo Finy drahocenné vteřiny power play. Nikdo nedokázal přesilovku využít, ale Finsko začalo ukazovat tlak, který od nich všichni očekávali. Kolesnik měl vážně plné ruce práce. Obzvlášť, když mu obrana příliš nepomáhala. Do velké šance se dostal Bumagin s pomocí Rymareva, Vehanen si s nimi poradil. Na konci třetiny se Finsko hodně dlouhou dobu drželo v útočném pásmu. A hra začínala vypadat k světu. Filppula se dvě minuty před koncem dokázal prosadit a Finové vedli už o tři góly. Zároveň se sirénou byl vyloučen Rymarev za nedovolené bránění.

3. Třetina: Finsko tedy začínalo přesilovkou. Filppula se prosadil i v této power play a vsítil tak svůj druhý gól v utkání. Kolesnik chytil dorážku Pihlstroma. Polishuk byl vyloučen za naražení na hrazení. Kolesnik opět aspoň trochu držel svůj tým. Nikdo přesilovku nevyužil. Vaananen byl vyloučen za podražení a přesilovou hru si pro změnu zahrál Kazachstán a Pushkaryov ji dokázal využít, když překonal Vehanena a snížil na 1:4. Následně byl vyloučen Filppula za podražení a Kazachové dostali další šanci. Tentokrát však Finsko hrálo mnohem lépe a Kazachstán měl problém s přechodem do útočného pásma. Kapanen byl vyloučen za krosček. Kukkonena trefil Pushkaryov a byl vyloučen na dvě minuty za napadení. Asi minutu se hrálo ve čtyřech na obou stranách. Pyorala se dostal do skvělé šance, ale nedokázal zakončit. Výsledek se už neměnil, Finsko vyhrálo a poslalo Kazachstán zpět do divize I.