Kanada-Švýcarsko (9.5.2012)

9. května 2012 v 21:50 | W*
1. Třetina: Podle očekávání se puku ujala Kanada. S čím ale nikdo nepočítal, byl gól Brunnera. Hned po minutě a půl zápasu se Švýcarsko ujalo vedení ve hře. Netrvalo dlouho a Švýcaři se opět dostali do útoku. Ward i obrana Kanady asi s tlakem Švýcarů nepočítali a na hře to bylo vidět. Téměř polovinu první dvacetiminutovky trvalo Kanadě, než se zmohla na odpor. Eberle ale bránu netrefil. Na straně Švýcarska se vylučovalo, Bezina se posadil na lavičku za nedovolené bránění. Nedá se říct, že by Kanaďanům přesilovka vyšla. Streit byl vyloučen za naražení na hrazení a Kanada měla další šanci vyrovnat. Přesilovku Kanady nikdo nevyužil a stav zůstal nakloněn na straně Švýcarů. Kanadský tým se sice do konce třetiny sebral a předvedl solidní tlak na bránu, Stephan ale svoje mužstvo opět držel.

2. Třetina: Hned na začátku třetiny se dokázal trefit Jordan Eberle a Kanada tak srovnala na 1:1. Do obrovské šance se dostal Wick, ale Ward ho zneškodnil, Ladd mu vydatně pomohl, když zastavil puk letící do brány. Švýcarsko si zahrálo přesilovku. Kanadě se dařilo dobře bránit. Přesilovka opět stav nezměnila. Za chvíli se znovu vylučovalo - Luca Sbisa za sekání. Power play se zase moc nepovedla. Švýcarsko se dobře bránilo. Po jejím skončení se dostali Švýcaři do tlaku, Ward však spolehlivě chytal všechny šance. Ruthemann byl vyloučen za zdržování hry. Ani tahle přesilová hra se Kanadě nevydařila. Druhé dějství tedy skončilo 1:1.

3. Třetina: Na začátku se dokázal trefit Eberle a Kanada se ujala vedení 2:1. Hned na to si Švýcarsko zahrálo přesilovku. Tu využili, Bezina se trefil a opět vyrovnal skóre. Na ledě zůstal ležet Rubin po tom, co ho Jeff Skinner při střele na branku z bezprostřední blízkosti trefil pukem do obličeje. Švýcarský útočník snad nebude mít horší zranění než zlomený nos. Patrick Sharp byl vyloučen za sekání, když znepříjemnil Stephanovi práci. Švýcarsko se tedy mohlo ujat vedení. Tentokrát se však Švýcarům využít převahu nepovedlo. Do přečíslení se dostal útok Kanaďanů a kapitán Getzlaf překonal Stephana. Kanadský národní tým se dostal do vedení 3:2 nad Švýcarskem. Ward předvedl fantastický zákrok a udržel Kanadě těsné vedení. Na konci zápasu se hra přesunula před Wardovu bránu, Švýcaři se jen tak vzdát nechtěli. Po Eberleho kombinaci se Skinnerem a Hopkinsem se dostali Švýcaři do přečíslení, Ward se ale nedal. Téměř minutu to Švýcaři zkoušeli s prázdnou bránou, nicméně se jim přiklopit vedení na svou stranu nepovedlo.