Kanada-Slovensko (4.5.2012)

4. května 2012 v 17:47 | W*

1. Třetina: Nejprve se ujalo puku Slovensko, Kanaďanům ale netrvalo dlouho a kotouč si vzali oni. Ze začátku se hrálo na obě strany, obránci ukazovali, kdo že to tu velí. Hrálo se hodně nahoru dolů a bylo jasné, že Kanada začala hodně opatrně. Poměrně dost vynikal Jeff Skinner, ale slovenští obránci jeho šance úspěšně zachycovali. Na rozdíl od předchozích utkání se konečně ozvali i fanoušci. Především ti ze Slovenska, jejichž počet mě mile překvapil. Kanadští útočníci se dál snažili, Slováci dál zneškodňovali jejich šance, Hamerlík si zatím moc nezachytal. Nikdy jsem neřekla, že je obrana slovenského týmu špatná, stejně mě ale hodně překvapila její sehranost. V polovině se Slovensko dostalo do pár skvělých šancí, Ward měl plné ruce práce, aby kotouč udržel před brankovou čárou. Téměř celou dobu byla hra velmi vyrovnaná. Tavares dostal puk za záda Hamerlíka, ale Chára kotouč odstřelil ještě před brankovou čárou. Následně se Slovensko dostalo do útoku, jenže se rozhodší hlásil ofsajd. Jamie Benn s Ryanem Getzlafem vytvořili krásnou akci, na jejímž závěru byl gól. Nicméně tahle akce měla hodně blízko k ofsajdu. Hamerlík tohle nemohl chytit. Za chvíli měl na druhé straně šanci Hudáček, ale Kanadští obránci ji zachytili. Andrej Sekera dostal skvělou přihrávku v útočném pásmu Slovenska, avšak Ward si s ní poradil. Na konci první třetiny se podařilo Kanadě sevřít Slovensko v obraném pásmu, ale nic z toho nebylo.

2.Třetina: Na začátku se dostal do obrovské šance Skinner, Hamerlík si ale nakonec opět poradil. Rozhodně byl Kanadský útok nebezpečnější než v předchozím dějství. Brzy ale skóroval Tatar a Slovensko vyrovnalo na 1:1. Nikdo z Kanady nestihl zareagovat. Ve třetí minutě se dostal do šance Nugent-Hopkins, vystřelit však nedokázal. Kanadu jakoby nakopl vyrovnávací gól Slovenska a začala se víc prosazovat v útočném pásmu. Jejich chybnou rozehrávku ale využili Slováci a Ward zažíval horké chvíle. Tavares obral Slovenský tým o puk na modré čáře a Hamerlík následně musel zasahovat proti třem střelám hned po sobě. Obránci Slovenska ale zachovali klid a postarali se o klid před vlastní bránou. Burrows se odebral do kabin chvíli potom, co zůstal ležet na ledě. Slovenští obránci překazili i Perryho skvělou akci a útočníci se následně dostali do šance, Ward ale puk za svá záda nepustil. Jako první v zápase se nechal vyloučit Miroslav Šatan. V přesilovce Hopkins trefil břevno branky. První polovina přesilové hry Kanaďanům vyšla, sevřeli Slováky v obraném pásmu, ale následně Slovensko dokázalo vyhodit. Hamerlík dál úspěšně zneškodňoval další a další akce Kanadských útočníků. Následně rozhodčí komunikoval s videorozhodčími, když Perry trefil tyč Hamerlíkovy brány. Eberle vsítil gól na 2:1. Hamerlík se snažil, ale nedokázal ubránit svou svatyni. Na druhé straně předváděl skvělé zákroky i Ward. Slováci nehráli o nic hůř než na začátku utkání, bohužel jejich chybu potrestal Andrew Ladd a Kanada navýšila své vedení na 3:1. Ke konci třetiny měla Kanada trochu navrch, do vážných šancí se ale nedostávala. Kanada si ještě na konci zahrála přesilovku za držení O´Reillyho, přesilovka zasáhla i do třetí třetiny.

3. Třetina: Na začátku třetiny se víc dařilo Kanadě, do vyložených šancí se ale dostali jen párkrát a slovenský brankář je zneškodňoval. Potom se ale do šance dostali i Slováci a Bartovič prostřelil Warda bez větších problémů. Slovensko snížilo na 3:2. V průběhu třetiny se síly vyrovnaly, o trochu větší nasazení ukázal tým Slovenska, přece jenom měl větší motivaci. Čím víc se blížil konec zápasu, tím víc se Slovensko snažilo vyrovnat. Hlavně Miro Šatan hodně potrápil Warda svými dvěma střelami těsně po sobě. Na druhou stranu se dostali i Skinner a Tavares, ale Jeff Skinner nedokázal šanci proměnit ani tentokrát. A byla to zase hlavně zásluha Hamerlíka. V polovině posledního dějství začala útočit Kanada, ale Hamerlík opět nezklamal. Za podražení Hossy byl vyloučen Perry. Ihned na začátku sice Kanada vyhodila puk ze své obrané třetiny, ale Slováci se rychle dostali zase zpátky a Ward měl co dělat, aby puk nepustil za svá záda. Ke konci zápasu se Slováci začali snažit možná až moc a Kanada se opět začala dostávat do šancí. K samotnému konci třetiny se ujalo puku Slovensko, moc platné to ale nebylo. Ward byl jako neprůstřelná zeď. Minutu před koncem zkoušelo Slovensko hru v šesti. 8 sekund před koncem zápasu se sice odpískalo Kanadě zakázané uvolnění, nicméně se už nic nestalo a Kanada vyhrála nad Slovenskem 3:2.