Kanada-Finsko (11.5.2012)

11. května 2012 v 22:09 | W*
1. Třetina: Zápas se začal hrát v ohromném tempu. Eberle se po chybné Pesonenově rozehrávce dostal do útoku, střílel na Lehtonena, následně se o to pokusil i Phaneuf, ani jeden však nedokázal vsítit. Granlund se dostal blízko bráně Kanady, obránci mu ale zabránili vystřelit na Warda. Po malé převaze Kanady se dostali do útočné třetiny Finové, Jokinen a Koivu měly skvělé šance, Ward je vychytal. Na druhou stranu se do útoku opět vydal Kane, po něm střílel Getzlaf. Finové jim ale brzy sebrali kotouč a hra se opět přesunula před Warda. Tavares se následně dostal přímo před Lehtonena, ten ale znovu ukázal své umění. Od modré čáry střílel Schenn, Lehtonenovi propadl puk za záda, ale než se dostal za brankovou čáru, tak ho obrana odstřelila do bezpečí. Pyorala sebral na modré čáře kotouč Bowmeesterovi, přihrál Kapanenovi, ten zkombinoval s Pihlstromem, který dokázal překonat nádhernou trefou Warda. Finsko se po hektickém úvodu ujalo vedení 1:0 a ani následně nepolevilo. Ward musel zasáhnout proti Pesonenovi. Povedlo se mu to. Po Komarově chybě se dostal až do středního pásma Sharp, tam se o něj ale postarala obrana finského týmu. Quincey dostal dvě minuty za krosček na Komarova. Přesilovka nebyla špatně odehraná, ale Kanada se dobře bránila. Následně se nechal vyloučit i Phaneuf a 18 sekund se hrálo 5 na 3. Už v klasické přesilové hře se dokázal trefit Koivu, s vydatnou pomocí Jokinena a Filppuly zesměšnil Warda. Finsko dlouho setrvalo v útoku. Komarov zůstal na chvíli ležet na ledě, Bowmeester ho trefil vysokou holí, rozhodčí ale nevylučovali. Ke konci třetiny se role obrátily, Getzlaf měl skvělou šanci, ale Lehtonen ji zničil.

2. Třetina: Filppula s Koivem skvěle kombinovali hned na začátku třetiny, Ward jim ale nedovolil navýšit vedení Finska. Skinner s Tavaresem postrašili Lehtonena, finský brankář ale moc velké problémy neměl. Ve druhé třetině se víc snažily kanadské útoky, ale moc platné jim to nebylo. Kanada rozhodně bledla oproti finskému týmu. Burrows s pomocí Ladda se dostal před finskou bránu a Lehtonen už nestihl zabránit kontaktnímu gólu. Následovalo vyloučení za Skinnerův loket. Salmela nahrál Jokinenovi a Finsko se ujalo vedení 3:1. Navíc byl krátce po té vyloučen i Perry a Finsko mohlo využít další přesilovku. Finové nedovolili Kanadě vyhodit, Ward ale dalšímu gólu zabránil. V polovině třetiny se Kanada dostala do obrovského tlaku, Lehtonen měl plné ruce práce, aby neinkasoval. Vylučovalo se na straně Kanady a Koivu měl neuvěřitelnou šanci navýšit skóre, nicméně Lehtonen ho vychytal. Na druhé straně se ale trefil po nahrávce od Skinnera Tavares. Snížil tak na 3:2. Hopkins se dostal až před bránu, ale finští obránci se o něj postarali. Skinner ale pak předvedl skvělý "nálet" a přestřelil Lehtonena. Skóre se vyrovnalo. Kanada začala předvádět velký tlak. Komarov byl vyloučen za hákování a Kanada mohla získat vedení na svou stranu.

3. Třetina: Přesilovkový gól nikdo nevstřelil. Kanaďané se dostali do útočného pásma a Lehtonen se musel hodně snažit, aby nedaroval Kanadě vedení. Philstrom nastřelil tyč Wardovy branky. Getzlaf s Kanem spolu dlouho kombinovali v útočné třetině, pak ale Finové vyhodily. Jenže se Perry opět ujal puku a bez větších problémů prostřelil Lehtonena. Kanada se ujala vedení 3:4. Sharp se dostal do šance, obránci Finska se o jeho šanci postarali. Filppula se řítil na Warda, ale Hopkins mu dokázal vypíchnout puk. Pesonen se dostal až ke střele na Warda, kanadský brankář měl problém, ale dokázal kotouč ukočírovat. Getzlaf na druhé straně "otravoval" Lehtonena, finský gólman si s ním taky poradil. Kontiola zařídil Wardovi těžké chvíle, ale ten nakonec puk opět chytil. Finové začali v polovině závěrečné třetiny dotírat na Kanadu. Za vysokou hůl byl vyloučen Perry. Finové dostali možnost srovnat. Pihlstrom střílel na Warda, ale ten dokázal hektickým zákrokem ubránit vedení severoamerického týmu. Finové to zkoušeli minutu před koncem bez Lehtonena, bohužel se už skóre nepodařilo vyrovnat. Právě naopak, Eberle se trefil do prázdné brány, zvýšil na 3:5 a bylo vymalováno.