Kanada-Bělorusko (15.5.2012)

15. května 2012 v 13:59 | W*
1. Třetina: První střelu zápasu si mohl chytit Milchakov v bráně Běloruska. Jen za chvíli už ho ale dokázal překonat O´Reilly a Kanada se ujala vedení 1:0. První vážnou situaci Běloruska musel řešit Ward po střele Ugarova a chybě kanadské obrany. Následně měl kanadský brankář problém i s Kalyuzhnym, při zákroku spadla Wardovi maska, ale nic vážného se mu naštěstí nestalo. Na druhé straně si i Milchakov sáhl na kotouč po útoku Kanaďanů. Ugarov s Kalyuzhnym po chybě zesměšnili kanadské obránce, zasahovat musel Ward. Eberle se po špatné rozehrávce Ugarova dostal ke střele na Milchakova, ten si s ním poradil. Následně musel zasahovat i proti Sharpovi, ale pro běloruského gólmana nebyl problém chytit i tuhle střelu. Kostitsyn dokázal prostřelit kanadského brankáře a stav zápasu se vyrovnal na 1:1. Korobov byl vyloučen za držení a Kanada měla k dispozici přesilovou hru. Na Milchakova šlo jen pár střel, pak se Bělorusové dokázali osvobodit. Přechod do útoku ale nebyl pro Kanaďany žádným problémem. Jenže Bělorusko opět dokázalo vyhodit a Kanadě tak z přesilovky moc času nezbylo. Nikdo nedokázal proměnit. Jen pár vteřin před koncem musel běloruský gólman zasahovat proti nebezečné střele Eberleho.

2. Třetina: Skinner nahrál Eberlemu a zařídil tak první akci třetiny. Milchakov si s tím však dokázal poradit. Na druhé straně musel Ward zasahovat proti Korobovovi. Koltsov nahrával Drozdovi do střelecké pozice, ale druhý ze dvojice nedokázal přihrávku zachytit a na Warda tak žádná střela nešla. Sharp s Hopkinsem se dostali do obrovské šance, ale druhý jmenovaný nedokázal zpracovat puk a Milchakov nemusel zasahovat. Drozd byl vyloučen za podražení. Bělorusko se poměrně brzy dokázalo osvobodit. Jenže teprve ve čtvrtině oslabení fauloval Kalyuzhny a Kanada si zahrála 5 na 3. Trenér Sutter si vzápětí vzal oddechový čas. Na Milchakova padlo několik střel, dokud nedokázalo Bělorusko na chvíli vyhodit. Kanada se ale zase rychle dostala do útoku. Až do útočného pásma Běloruska vbruslil s pukem na holi Ugarov, ve střele mu zabránili obránci Kanady. Dvojnásobnou power play nikdo nevyužil, při klasické přesilovce se to povedlo. Puk se dostal do brány odrazem od Perryho brusle. Rozhodčí kontroloval, jestli kanadský útočník kotouč do brány nekopl, ale vše bylo v pořádku a branka byla uznána. Hodně daleko se dostali Ugarov s Grabovskim, ale Ward si s jejich kombinací poradil. Perry, Kane a Getzlaf donutili Milchakova kapitulovat a kanadský kapitán dokázal zvýšit na 3:1. Kane zůstal ležet na ledě po střetu s Kostitsynem, pomáhat mu musel doktor. Naštěstí se Kane zvedl. Kostitsyn dostal pět plus do konce. Kanada tedy získala pětiminutovu přesilovku. Hopkins dokázal vsítit a Kanada vedla už 4:1. Za bránou se strhla menší strkanice, všechno odstartoval Stasenko, když se opřel do střelce gólu. Stasenko navíc shodil na led rozhodčího. Na obou stranách byli vyloučeni dva hráči, Kanada získala dvě minuty navíc a dvě minuty se tedy hrálo 4 na 4. Grabovski s Kostitsynem se snažili vsítit, Ward jim v tom zabránil. Kostitsyn se dlouho nezvedal z ledu po střetu s Russellem. I druhý Kostitsyn tedy odešel do kabiny. Za zdržování hry se vylučovalo na straně Běloruska a Kanada získala další opočetní převahu 5 na 3. Milchakov dokázal s pomocí Denisova skvěle zasáhnout proti Perrymu. I Phaneuf to zkoušel na Milchakova, ani on ho tentokrát nedokázal prostřelit. Kanada znovu nedokázala vstřelit v dvojnásobné početní převaze. Kolosov se dostal do brejku, když odešel z trestné lavice, Ward si s ním poradil. Ani obyčejnou půlminutovou přesilovku nikdo nedokázal využít. Na straně Kanady se nechal vyloučit Burrows.

3. Třetina: Dohrávala se přesilovka Běloruska z předešlého dějství. Pro běloruský tým byl problém dostat se do útočného pásma. Bělorusové nedokázali přesilovou hru využít. Milchakov předvedl skvělý zákrok proti Kaneovi. Stas trefil tyč. Na druhé straně se dostl do útoku Eberle, ale Milchakov ho vychytal. O´Reilly se trefil i podruhé a Kanadě zařídil vedení už 5:1. Skinner střílel do prázdné branky, ale puk prošel podél brankové čáry, za ni se nedostal. Kane dostal za útok na Denisova dvě minuty za hrubost. Po dlouhé době si sáhl na puk Ward po střele Kalyuzhnyho. Schenn předvedl zbytečný zákrok na Ugarova, byl vyloučen na 5 plus do konce. Getzlaf se místo něj posadil na trestnou lavici. Methot úplně zbytečně srazil Kovyrshina 7 sekund před koncem a dostal tak 5 minut plus do konce zápasu. Z hlediska budoucích zápasů se tohle utkání Kanadě nevyplatilo, disciplinární komise bude mít asi hodně práce s rozhodováním o možných distancích pro kanadské mužstvo. Stav se už ale nezměnil a Kanada s přehledem vyhrála.