Itálie-Rusko (14.5.2012)

14. května 2012 v 22:19 | W*
1. Třetina: Zápas začal pozvolna. První polovinu vteřiny se na ledě téměř nic neodehrálo. Pak si ale Rusko zahrálo přesilovou hru. De Toni byl vyloučen za hákování, Rusko mohlo vsítit první gól. Tragust ale neměl moc zákroků. Tragusta se podařilo jako prvnímu překonat Datsyukovi po přihrávce od Kuznetsova. Obrana ani brankář pořádně nezareagovali. Varlamov si ale taky připsal pár zákroků. Popov střílel na Tragusta, žádná těžká střela to nebyla a italský gólman neměl problém sklapnout betony. Scandella se pokusil kombinovat s de Marchim, obrana Ruska je zastavila. Následně musel Varlamov zasahovat proti Plastinově dělovce od modré čáry, zvládl to skvěle.

2. Třetina: Ve druhé třetině vystřídal Varlamova Biryukov. Kuznetsov dokázal překonat Tragusta a zvýšil na 0:2. Tragust vychytal Svitovovu skvělou střelu. Na Biryukova si už ale nepřišel a ten zvýšil o další gól. Na Rusech bylo hodně poznat, že nehrají ani na svých deset procent. Šlo jim jen o výsledek, který byl zatím příznivý. Je to logické, přece se neunaví s Italy, když je čekají těžší soupeři. Kuznetsov byl vyloučen za hákování. Itálie ale nedokázala skórovat. Ianonne byl vyloučen za sekání a Rusko mohlo navýšit.

3. Třetina: Ani na začátku třetí třetiny se hra nezrychlila. Zherdev s Biryukovem si po delší chvíli střelili na Tragusta, žádná velká rána to nebyla a italský brankář neměl problém. V polovině třetiny si Kuznetsov přivlastnil puk a hodnou chvíli ho nikomu nepůjčil. Párkrát si zastřílel na Tragusta a "hrálo" se dál. Po delší době se aspoň něco stalo - Popov prostřelil Trauguse a Rusko vhrávalo už o čtyři góly. Kdo ví, kolik by Rusové vyhrávali, kdyby opravdu hráli hokej.