Itálie-Česko (11.5.2012)

11. května 2012 v 18:59 | W*
1. Třetina: Hrát se začalo v pomalém tempu. První střelu vyslal z českého týmu Petružálek, Tragust neměl problém ji chytit. Michálek následně nedokázal taky italského gólmana prostřelit. Za podražení Průchy byl vyloučen de Marchi. Při následné přesilovce vsítil první gól zápasu Nedvěd. Rozhodčí si ještě ověřoval, jestli gól nepadl kopnutím bruslí, to se však nestalo. Průcha s Němcem se dostali před Tragusta, následně byl za držení vyloučen Egger. Přesilovku tentokrát nikdo nevyužil. Novotný dokázal zvýšit stav po kombinaci s Petružálkem. Sirianni se dostal na trestnou a Česko mělo další možnost zvýšit. To se ale nikomu nepovedlo. Krajíček byl vyloučen a Itálie mohla snížit.

2. Třetina: Tenkrát s Krejčím se dostaly do akce, prvně jmenovaný netrefil branku a Tragust nemusel ani zasahovat. Ianonne se dostal do šance a Štěpánek musel zasáhnout. Vylučovalo se na české straně. Čáslava dokázal ve vlastním oslabení překonat Tragusta a zvýšil tak na 0:3. Němec s Nedvědem se dostali do šance, italského gólmana tentokrát nepřekonali. Novotný střílel, pak ho ale fauloval Johnson a odešel na dvě minuty za nedovolené bránění. Italové se dobře bránili české početní převaze. Česko se sice dostalo k několika málo střelám, moc jich však nebylo a nebezpečné taky nebyly. Po obrovské chybě Tragusta a Plastina se ale ještě v přesilové hře trefil Hemský. Český tlak nepolevil ani po přesilovce. Čáslava jen za pár sekund zvýšil na 0:5. Plekanec se taky dostal do šance, na druhé straně se snažil vsítit Scandella, oba gólmani byli připravení.

3. Třetina: Začalo se docela opatrně, ani jeden z týmů neměl motivaci měnit skóre. Štěpánek musel zasahovat víckrát než v minulé třetině, ale střely nebyly vůbec nebezpečné. Nicméně Česko začalo dělat chyby a Itálie působila jako silnější tým. Po Krejčího vysoké holi si mohli Italové zahrát přesilovku. Češi předváděli naprosto otřesně neuspořádanou hru. De Marchi se nechal vyloučit za hákování Průchy. Přesilovku využil Erat jen po pár vteřinách. Česko se ujalo vedení 0:6. Iori byl vyloučen za hrubost, na druhé straně Mojžíš dostal stejný trest za jejich malý konflikt a minutu a půl se dohrávalo ve čtyřech. Skóre se už nezměnilo a Jakub Štěpánek tak vychytal nulu.