Francie-Kazachstán (6.5.2012)

6. května 2012 v 14:41 | W*
1. Třetina: Puku se ihned ujal Kazachstán a neměl problémy vystřelit na bránu Francie, francouzská obrana snad jakoby ani nebyla. Na druhé straně útok Francie narazil na ofsajd. Ve druhé minutě byl vyloučen Sascha Treille a Kazachstán si tedy zahrál přesilovku. Francie sice ze začátku bránila celkem úspěšně, ale Kazachové se přece jen dostali k několika střelám. Huet si s nimi poradil. Ivanov musel zachraňovat chybu obrany v závěru přesilovky. Po přesilové hře se i Francie dostala na chvíli do útoku, dlouhého trvání ale neměl. Francie nabrala na sebevědomí a začala útočit víc než na začátku zápasu. Brankáři zatím moc těžké práce neměli, ani jeden tým nebyl schopen vytvořit si vyloženou šanci. Až v polovině třetiny musel Ivanov řešit vážnější šanci Yoricka Treillea. Vyloučen byl reprezentant Kazachstánu Savenkov, Francie si tedy zahrála přesilovku. Napříč nasazení v úvodu zápasu se Kazachstánu nedařilo vyhodit puk z pásma. V polovině přesilovky vsítil Hecquefeuille první gól zápasu. Násedně se vylučovalo na straně Francie - Bellemare na dvě minuty. Na 2:0 dokázal navýšit Besch při avizovaném vyloučení hráče Kazachstánu. K přesilovce Francie tedy nedošlo. Kazachstán se sice snažil vyrovnat, ale do protiútoku se dostali Francouzi a Ivanov musel zasahovat. Na straně Kazachstánu byl vyloučen za hákování Litvinenko. Hned na začátku přesilovky se Francouzi dostali ke střele. Obrana Ivanovovi moc nepomáhala a Francie měla dost příležitostí vsítit třetí gól. Až v polovině oslabení se Kazachové dokázali osvobodit. Sascha Treille dal ke konci power play branku. Ivanov jeho střelu nečekal, prakticky nezareagoval. Francie se ujala vedení už 3:0 a Ivanov byl vystřídán Yeremeyevem. Takový vývoj zápasu asi nikdo neočekával. Francie v první třetině předváděla hokej dobrý nad očekávání. Za hrubost byl vyloučen na straně Francie Guttig. Kazachstán si vytvářel dost pěkných akcí po čas začátku přesilové hry, netrvalo ale dlouho a Francie se osvobodila. Krasnoslobodtsev faul Guttiga potrestal a snížil na 3:1 v polovině přesilovky. Chybné rozehrávky však na konci třetiny zkazily prozatím šanci Kazachstánu na vyrovnání skóre. Tři sekundy před koncem byl vyloučen Litvinenko za hákování. Další přesilovka na turnaji, která se protáhla do další třetiny.

2. Třetina: Opět se tedy začínalo přesilovkou - Francie. Kazachové se nedokázali moc dobře bránit a při Yeremeyevovi stáli všichni svatí. Ale obrana k nim nepatřila. Přesilovka zůstala nevyužitá. I ve druhém dějství měli Francouzi jasnou překvapivou převahu a Yeremeyev měl spoustu práce, aby si udržel čisté konto. Kazachstán měl obrovské problémy vůbec přejít do útočného pásma. Po delší době musel zasahovat i Huet proti Krasnoslobodtsevovi. Po téhle světlé chvíli měli ale opět navrch Francouzi a nebyl pro ně problém usadit se v útočném pásmu. Francie po nekonečném tlaku dokázala vstřelit další gól. Vsítil ho Desposiers. Kazachstán měl možnost snížit náskok Francie při následné přesilovce. Vyloučen byl Fleury. V polovině třetiny na ledě zůstal ležet Starchenko. Jeho zranění vypadalo opravdu vážně, vypadalo to, že ho lékaři budou muset dostat z ledové plochy na nosítkách, nakonec se ale zraněný hráč postavil na nohy a za pomoci spoluhráčů se dostal na střídačku po svých. Likvidační zákrok loktem na něj předvedl Sascha Treille. Oba hráči si asi do konce turnaje nezahrají. Kazachstnán měl na své straně pětiminutovou přesilovku i diváky. Chvíli se dokonce hrálo 5 na 3, když se dohrávala přesilovka po Fleuryho vyloučení. I když měli hráči dost šancí, Hueta v pěti proti třem neprostřelili. Francie se skvěle bránila. Následně se nechal vyloučit další francouzský hráč a Kazachstán měl možnost zahrát si opět v pěti proti třem. Polishuk využil přesilovou hru a dokázal snížit na 4:2. Kratší trest se tedy zrušil, nicméně z Treilleova trestu zbývala ještě minuta. Francie se však ve vlastním oslabení dostala až do útočného pásma. Přesilovka uplynula bez dalšího gólu. Yeremeyev musel v závěru třetiny zasahovat proti dvěma Francouzům, ale nezklamal své spoluhráče. Francouzi zůstali u puku do závěru části, ale do žádné vážnější šance se už nehrnuli.

3. Třetina: Lépe začal Kazachstán, obrana Francie zaspala, Zhailauov dokázal snížit na 4:3, na druhé straně musel Yeremeyev zasahovat proti Fleurymu. Na straně Francie došlo za pár chvil i k vyloučení tohoto hráče, Kazachstán se snažil využít přesilovku k vyrovnání, to se mu moc nevedlo, Francouzi bránili dobře. Po skončení přesilovky byl vyloučen Romanov , na druhé straně došlo taky k vyloučení a tresty se vyrušily. V polovině třetiny se trefil Bellemare. Francouzi si zahráli další přesilovku, když byl vyloučen Polishuk. Yeremeyev musel nejednou zasahovat. Hecquefeuille využil přesilovku a zvýšil vedení Francie na 6:3. Savchenko byl na konci zápasu vyloučen za útok na hlavu na pět plus deset. Yeremeyev i na konci zápasu ukázal pár dobrých zákroků, nicméně Kazachstán už šanci na otočení zápasu téměř neměl. Yeremeyev dostal 20 sekund před koncem zápasu ještě trest na 2 minuty, ale to na výsledku už nic nezměnilo.