Francie-Kanada (7.5.2012)

7. května 2012 v 17:50 | W*
1. Třetina: Kanada hned na začátku zmáčkla Francii v útočném pásmu. Po dvou minutách se trefil Ryan Nugent-Hopkins po přihrávce Patricka Sharpa. Kanada se tedy poměrně rychle ujala vedení 1:0. Teprve po pěti minutách se Francouzi dostali do útočného pásma, ale kanadští obránci je ihned obrali o puk a hra se přesunula zpět. Devan Dubnyk si na kotouč ještě nesáhl. Přesilovku si zahrála jako první Kanada, vyloučen byl Bertrand za držení. Přesilovou hru využil Patrick Sharp a navýšil vedení svého týmu na dva góly. Dubnyk musel zasahovat proti útoku Francouzů, nečinilo mu to však žádné velké potíže. Za pár chvil střílel na Dubnyka Fleury, ale kanadský brankář mu opět nedovolil skórovat. Kanada se dostala do přečíslení, Ladd s Murrayem jeli na bránu proti jednomu obránci, ale prvně jmenovanému se nepodařilo zakončit tak, jak by si přál a Lhenry jeho pokus chytil. Následně ale Jamie Benn střílel pod víko a Francouz neměl moc velkou šanci jeho střelu zachytit. Za hákování byl vyloučen Guttig. Francii se v oslabení dokonce povedlo dostat do útoku, Yorick Treille střílel na Dubnyka, celá přesilovka se Kanadě příliš nevydařila. Guttig se při návratu z trestné lavice hrnul do útoku a vystřelil na kanadského brankáře, Dubnyk předvedl docela vydařený zásah, ale puk zůstal ležet jen kus od něj. Kdyby někdo z Francie dorážel, asi by skóroval. To ale nepřipustili kanadští obránci a puk odklidili do bezpečí. Benn, Perry a Getzlaf se v útočném pásmu dostali k puku, když ho "ukradli" kanadskému obránci, Perry poslal z pozabranky přihrávku před bránu Bennovi a ten zvýšil na 4:0. Na konci třetiny musel ještě zakročit Dunyk, pro gólmana Oilers to ale nebyl výrazný problém. Jen po pár vteřinách už však kapituloval, obrana si francouzských útočníků nevšímala a Henderson vsítil první branku Francie.

2. Třetina: Na začátku třetiny se Francouzi dostali do útoku, obránci se o ně ale postarali a útočníci se ke střele ani nedostali. Kanadě však poměrně dlouho trvalo, než se dokázala usadit v útočném pásmu. Kanada rozhodně nepředvedla tlak, který ukazovala v předchozí části zápasu. Víc se začali prosazovat francouzští forwardi a Dubnyk si vynahradil nedostatek práce z minulé třetiny. Hra se překlonila na polovinu Kanady. Za podražení byl vyloučen O´Reilly a Francie dostala možnost snížit vedení severoamerického týmu. Přesilovka se Francii moc nepovedla, Dubnyk ani nemusel zasahovat. Po skončení přesilovky zkusil Ladd Lhenryho pozornost, brankář obstál. Rozhodčí si nebyl jist trefou Jeffa Skinnera, nakonec nebyla uznána. Kanada se ale opět začala tlačit před Lhenryho branku, francouzská obrana nemohla kotouč dostat z obraného pásma. Jordanu Eberlemu se povedlo s pomocí Patricka Sharpa dostat kotouč za brankovou čáru a Kanada se ujala vedení 1:5. Snížit na 2:5 se povedlo Rouleauovi po chybě obrany a Dubnyka. Následně si ještě Francie zahrála přesilovku a měla šanci vsítit další gól. Kanada měla výrazné potíže a nemohla se probojovat ven z obrané třetiny. Dubnyk kanadský tým držel nad vodou. Přesilovku nikdo nakonec nevyužil.

3. Třetina: Tlak Kanaďanů byl patrný už od první minuty. Lhenry měl co dělat, aby nedovolil Kanadě skóre ještě navýšit. Obrovskou šanci měl Hopkins, když jel sám na brankáře, ale neproměnil. Francie se po dlouhé době dostala do šance, kombinaci útočníků však překazili obránci Kanady. Obě mužstva se asi s výsledkem spokojila, takže se hokej celkem uklidnil. Kanada měla opět převahu a Francie se nezmohla na odpor. V polovině třetiny znovu RNH a Sharp dokázali, že si perfektně sednou, když Sharp poslal puk Hopkinsovi a ten navýšil vedení Kanady na šest gólů. Skórovat se povedlo i Perrymu, kterému poslal puk před branku Kane a anaheimský útočník zvýšil na 7:2 pro Kanadu. Akce vypadala téměř identicky jako akce z první třetiny, kdy střelec sedmého gólu Kanady poslal puk před branku Bennovi. Perry spolu se Sharpem patřili v zápase mezi nejlepší hráče. Lhenry předváděl i na konci zápasu nadprůměrné zákroky, nic mu to ale nebylo platné, stav byl pořád takový, jaký byl a utkání skončilo.