Francie-Finsko (10.5.2012)

10. května 2012 v 21:29 | W*
1. Třetina: Jako první střílel na Lhenryho Filppula. Meunier se na druhé straně přiblížil Vehanenovi. Až v polovině třetiny se do šance dostal Koivu. Lhenry ho ale vychytal. Na trestnou se posadil hráč francouzského týmu. Filppula měl šanci získat vedení pro svůj tým, ale nedokázal to. Granlund následně nastřelil tyč. Nakonec přesilovku využil Immonen. Zanedlouho byl ale vyloučen Joensuu. Ve vlastním oslabení se dostal do brejku Koivu, beci týmu Francie mu v zakončení zabránili. Následně se na trestnou odebral i Komarov za faul na Rouleaua. Finům se přesilová hra moc nevydařila, Francie se naprosto výtečně bránila a téměř nedovolila protivníkům dostat se do útočného pásma. Na konci třetiny byl vyloučen z týmu Francie Hecquefeuille za faul na Pihlstroma. Druhá přesila již byla povedenější, finské mužstvo se dostalo hned k několika střelám, které musel likvidovat Lhenry. Maenpaa byl v polovině přesilovky poslán za sekání na trestnou, téměř minutu se tedy hrálo 4 na 4. Da Costa se dostal až ke střele, Vehanen vychytal. Početní převahu opět nikdo nevyužil.

2. Třetina: Začalo se hrát hodně opatrně, nikdo se do útoku nehrnul. Do obrovské šance se dostal Mikael Granlund, přestřelil ale bránu a tak se nemusel Lhenry ani snažit. Desrosiers se dostal až před branku Finska, tam mu ale puk sebral Koivu a řítil se směrem na Lhenryho. Ten však jeho pokus chytil. Jen za chvíli Lhenry musel opět zachraňovat svůj tým a rostoucí tlak Finska byl dostatečně viditelný. V polovině třetiny byl vyloučen Roussel za držení a Finsko získalo možnost zvýšit svůj gólový stav. Přesilovka byla sehrána skvěle, bohužel se nikdo z finského týmu neprosadil. Jen pár vteřin po ukončení přesilové hry se však trefil Mikko Koivu a jako správný kapitán zařídil svému týmu už dvoubrankový náskok. Opět se vylučovalo a znovu to bylo na straně francouzského týmu. Amar si odešel sednout na trestnou na dvě minuty za nedovolené bránění. Niskala se dostal ke střele na Lhenryho, francouzský gólman ale ukázal část ze svého umění a finského útočníka zneškodnil. Auvitu zabránil přesilovkovému gólu, když odstřelil puk ležící před brankovou čárou po chybě Lhenryho, kdy mu kotouč propadl za záda. Finsko se drželo v útočném pásu, Francouzům se nepodařilo pětici finských hráčů vytlačit ze svého obraného pásma, nakonec Jokinen vsítil přesilovkový gól. I na konci třetiny se Finové nevzdávali a tlačili na Francouze. Jediný, kdo bránil zvýšení stavu byl skvělý Lhenry. Nakonec se však Niskala dokázal prosadit. Jen minutu před koncem prostřední části a pouze pár vteřin po předešlém gólu se trefil i Kapanen a Finsko odcházelo do kabin s pětigólovým vedením. Následně se Francie ujala přesilovky díky vyloučenému Tuppurainenovi, Finsko ale svoje oslabení odehrálo skvěle. Převahu finského týmu by viděl i slepý.

3. Třetina: Na začátku snížil na 5:1 Guttig a zničil tak Vehanenovo bezgólové konto. Pak se ale nechal vyloučit Fleury, v přesilovce se trefil Jokinen a Finsko opět odskočilo Francii o pět gólů. V polovině třetiny byl vyloučen Guttig a Finsko si mohlo zkusit další power play, kterou okamžitě využil Hietanen a zařídil tak sedmý gól finskému týmu. Finové si hlídali puk víc než dobře. Filppula byl vyloučen za podražení. Rouleau se za chvíli nechal vyloučit za vysokou hůl a počet hráčů se na chvíli srovnal, když se na obou stranách hrálo ve čtyřech. Následná finská přesilovka nebyla využita, ale hodně dobře odehrána. Nic vážného už se ve třetí třetině nestalo a Finové přesvědčivým výsledkem vyhráli.