Finsko-USA (13.5.2012)

13. května 2012 v 17:59 | W*
1. Třetina: Pacioretty zařídil první Lehtonenův zákrok. Brankáři na začátku neměli moc práce, hra se sice přelévala ze strany na stranu, ale ani jeden z útoků se do přílišného tlaku nedostal. Blíž k polovině třetiny začaly být Spojené státy o hodně aktivnějším týmem, Lehtonen moc práce neměl, nicméně se Američané udrželi v útočném pásmu. První vážnější šanci Finů měl Pihlstrom, Howard si s ním poradil. V celku USA byl nejaktivnějším hráčem jednoznačně Lasch, který na Lehtonena stačil párkrát vystřelit. Hra byla docela emotivní, několikrát se na ledě strhla menší potyčka, v nic horšího ale nepřerostla a obešla se bez vyloučení. Tedy prozatím. Obrany obou týmů se činily a zabraňovaly útočníkům dostat se do vážnějších šancí. Za sekání byl vyloučen Niskala. Američané mohli vstřelit první gól zápasu. Palmieri byl vyloučen za krosček, Koivu za vysokou hůl, takže se hrálo 4 na 4. Pacioretty dokázal dát první gól a USA se ujaly vedení. Jen za krátkou chvíli byl ale vyloučen Fowler, hrálo se 4 na 3 a Finsko mohlo vyrovnat. Tuhle přesilovku nikdo nevyužil, i když měli Finové šanci. Pak se hrálo 5 na 4, ale ani v této power play nikdo nedokázal vsítit. Hlavní zásluhu na tom měl Howard, který držel svůj tým. Opět se na ledě strhl menší incident. Vyloučen byl Jokinen za sekání.

2. Třetina: Ani další z početních převah nikdo nedokázal využít. Vzápětí byl Goligoski vyloučen za nedovolené bránění a Finsko opět mohlo srovnat. Obrovskou šanci měl Jokinen, Howard si s ním však poradil. Nikdo přesilovku nevyužil. Joensuu byl vyloučen za hákování Goligoskiho. Vyloučení finský tým vážně nepotřeboval. Pacioretty se snažil překonat Lehtonena a i když se to zdálo nemožné, finský brankář dokázal zasáhnout. Finové se nedokázali dostat do přílišných šancí. Koivu s Jokinenem chvíli kombinovali v útočném pásmu, ale nedokázali ani vystřelit a hra se opět přesunula před Lehtonena. Stastny střílel na finského brankáře, ten ale jeho ránu vyrazil. Za chvíli se opět vylučovalo - Niskala za zdržování hry. Power play celku ze Spojených států moc nevyšla. Pro změnu se na chvíli zase dostali do útočného pásma Finové, Howard si s jejich střelami poradil. Palmieri dokázal zvýšit vedení USA na dvě branky. Pihlstrom se pokusil prostřelit amerického brankáře, ten mu to ale nedovolil. Faulk se dostal před bránu Finska a zvýšil vedení USA už na 3 góly.

3. Třetina: Hned na začátku zvládly Spojené státy vstřelit další dva góly. První dal Butler, druhý Ryan a stav byl tedy už 0:5. Salmela byl vyloučen za naražení na hrazení Alexe Goligoskiho, který se hodně těžce zvedal, na střídačce se jej ujal doktor. Finský obránce dostal pět plus do konce, kratší trest si za něj šel odsedět Granlund. Goligoski se vrátil do hry a hned několikrát po sobě střílel od modré na Lehtonena. Ten však chytil všechny jeho střely a následně i Paciorettyho pokus. I přes mnoho střel, které vystřelili Američané v přesilové hře, Finové díky Lehtonenovi neinkasovali. Lehtonen se hodně těžce zvedal po střetu s Ryanem. Ve finské bráně ho vystřídal Vehanen. Po rozehrání se dostal do šance Pihlstrom, ale Howard si udržel čisté konto. Pesonen měl šanci trochu poupravit výsledek, avšak ani jeho střelu Howard za svá záda nepustil. Za nedovolené bránění se vylučovalo na finské straně a opět to byl Joensuu. Okposo hodně nepříjemně střílel, Vehanen zakročil. Nikdo během přesilovky nedokázal skórovat. Do konce zápasu se už nic nestalo a Finové tedy nevstřelili ani gól, oproti tomu americký celek hned 5.