Finsko-Švýcarsko (8.5.2012)

8. května 2012 v 21:49 | W*
1. Třetina: Hned na začátku se nechal vyloučit Maenpaa a Lehtonen musel často zasahovat i přes pomoc finských obránců. Nikdo ho ale nedokázal prostřelit. A Filppula s Koivem se dostali před švýcarskou branku. Švýcaři se na poměrně dlouhou dobu usadili v útočném pásmu. Za podražení Filppuly se nechal na dvě minuty vyřadit Rubin. Immonen následně vstřelil branku po skvělé souhře se Salmelou a Granlundem. Berrovi se obránci ani nenamáhali pomoct. Finové se dostali jen za chvíli do přečíslení a Granlund střílel po přihrávce od Pesonena, Berra skvěle zasáhl betonem. Brunner nechal opět vytéct emoce na povrch a napadl Koiva, ten však na bitku nepřistoupil. Kontiolovi zabránili v brejku dva obránci Švýcarska. Finsko předvedlo obrovský tlak, Berra odolal. Niederreiter to zkoušel na Lehtonena, brankář však odolal.

2. Třetina: Na začátku byl vyloučen Brunner za držení Lehtonena. I přes skvěle odehranou přesilovku ze strany Finska se Švýcaři dokázali ubránit. Chvíli po skončení početní převahy Finska se dostal Rubin do útoku, Lehtonen jeho střelu s přehledem zneškodnil. Ambuhl se trefil z brejku a vyrovnal na 1:1. Jen za pár sekund ale využil zmatené obrany i brankáře Leo Komarov a Švýcarsko se ujalo vedení 2:1. Pihlstrom vystřelil v polovině třetiny na Berru, brankář Švýcarska si s jeho trefou poradil. Niskala se nechal vyloučit a nabídl tak Švýcarům skvělou šanci na vyrovnání. Immonen využil nepozornosti Berry a dostal za švýcarského brankáře puk, navýšil vedení Finů na 3:1. Následně si Švýcarsko zahrálo přesilovku. Streit střílel, Wick dorazil a snížil vedení Finů na 3:2. Na konci třetiny se v rohu v útočném pásmu Švýcarů strhla malá strkanice, pro rozhodčí ovšem nečinila žádný problém.

3. Třetina: Finsko si brzy po začátku třetiny zahrálo přesilovku. Téměř celou power play drželi Fini Švýcary v obraném pásmu, gól ale nevstřelili. Brunner se dostal do obrovské šance, Lehtonen si jej ale pohlídal. Rozhodčí sice celou situaci zkoumal, ale puk se za brankovou čáru opravdu nedostal. Lehtonen měl dost práce, nicméně nedovolil švýcarským hráčům vyrovnat stav utkání. Hodně dlouhou dobu v polovině třetího dějství drželi Švýcaři Finy ve vlastním obraném pásmu. Za nedovolené bránění byl vyloučen Bezina a Fini si konečně mohli od švýcarského tlaku odpočinout. Po dvaceti sekundách Filppula potrestal faul švýcarského týmu a zvýšil na 4:2. Za nedlouho Filppula přidal další gól, Švýcarsko pomalu ztrácelo naděje a Finsko se ujalo vedení už 5:2. Na Švýcarské straně se vylučovalo a Finsko dostalo další velkou šanci vsítit gól. Brzy na to se ale vylučovalo i na finské straně - Pesonen za nedovolené bránění a počet hráčů se vyrovnal na 4 na každé straně. Nic se už ale nezměnilo a Finové vyhráli i třetí zápas na turnaji.