Finsko-Slovensko (6.5.2012)

6. května 2012 v 18:44 | W*
1. Třetina: Puku se ujalo Slovensko, netrvalo ale dlouho a hra byla kvůli icingu přerušena. I poté drželi kotouč Slováci. První šanci měl Hudáček, Vehanen jeho šanci chytil. Následně měl menší potíže s Chárou, i jemu ale skórovat nedovolil. Finové ukázali obrovský tlak a Laco musel nejednou zasahovat. Pihlstrom přihrál Jokinenovi rukou, hra byla během tří minut už po několikáté zastavena. Obě mužstva hrála dost aktivně a útoky se přelévaly od brány k bráně, brankáři ale nakonec nemuseli nic zákeřného řešit. Krátce potom, co Koivu přihrál při útoku přímo na hůl slovenských útočníků, měli Radivojevič s Hudáčkem obrovskou šanci vstřelit první gól zápasu, ale Vehanen a finská obrana jim štěstí odepřeli. Za chvíli Pesonen při výhodě dal z krásné otočky první branku a slovenské oslabení se tedy neodehrálo. V dalších pár okamžicích Laco dvakrát po sobě předvedl krásný zákrok. Zápas se dostával do neuvěřitelného tempa, Hossa měl další velkou šanci, Vehanen ale nedovolil ani tentokrát slovenskému týmu skórovat. Granlund s Immonenem a Salmelou Lacovi hodně zamotali hlavu, ale slovenský brankář za pomoci obránců situaci s přehledem zvládl. V polovině třetiny byl na trestnou za podražení odeslán Haščák. Finové přesilovku odehráli opravdu dobře, v navýšení skóre jim ale Laco a skvělí slovenští obránci zabránili. Celou dobu se hrálo v rychlém tempu, Hossa se na konci třetiny dostal do šance, ale finští obránci se o ni postarali. V samotném závěru střílel ještě Zdeno Chára na Vehanena, ale finský náznak faulu mu nedovolil vystřelit tak, jak chtěl a Vehanen zvládl zkrotit i jeho tvrdou střelu.

2. Třetina: I na začátku téhle třetiny měli převahu Slováci. Mikael Granlund předvedl skvělou "spolupráci" s Chárou, kterou musel zachraňovat Vehanen. Laco s obráncem Vydareným zabránili téměř jistému gólu Finska. Oproti první třetině se hra uklidnila. Sersen se dostal do velké šance, ale Vehanen ho vychytal. Pihlstrom se dostal do brejku, Lacovi se povedlo jeho šanci chytit. Větší převahu měli Slováci. Za hákování Pihlstroma dostal dvě minuty Graňák. Slováci se v oslabení v pohodě ubránili. Šatan se Surovým měli obrovskou šanci, Vehanen se o ni opět postaral. Pyorala byl vyloučen za podražení Bartoviče. Slováci si v přesilové hře zastříleli na bránu dost, ale gól napříč tomu nevstřelili. Ke konci třetiny začalo Finsko tlačit na slovenskou obranu, prolomit Laca se jim nepovedlo. Hudáček měl další velkou šanci Slovenska, ale obrana si svou práci odvedla dobře. Maenpaa byl vyloučen osm sekund před koncem třetiny za hákování.

3. Třetina: Do poslední části vstoupili aktivněji Finové, nicméně se zase ukázala slovenská defenzivní síla a do přílišných šancí útočníky Slováci nepouštěli. Graňák dostal dvě minuty za držení. Myslím, že právě on v tomhle zápase Slovensku moc nepomohl. Finská přesilovka však nebyla odehraná právě nejlíp. Za vysokou hůl šel na trestnou lavici Sekera ještě deset sekund před skončením předešlé přesilové hry. Granlund se Salmelou trochu znepříjemnili Lacovi život, ale Slovák jim navýšit vedení opět nedovolil. Koivu si taky zastřílel na bránu, brankář nerezignoval ani teď. Jokinen se taky přidal k útočníkům, proti kterým musel Laco zasahovat v posledních chvílích. Finsko si zahrálo další přesilovku, moc se jim ale nepovedla. Nikdo oslabení slovenského celku nevyužil. Slovensko bojovalo hodně dobře, ale Vehanen byl jako zeď. Haščák střílel od modré, ale finští obránci se nedali. Půl minuty před koncem zápasu Slovensko zkoušelo hru v šesti, na stavu už ale nic nezměnili a Finsko opět vyhrálo 1:0.