Dánsko-Švédsko (7.5.2012)

7. května 2012 v 22:29 | W*
1. Třetina: První střelu si připsal Alfredsson, ale Andersen v pohodě chytil puk do lapačky. Už za chvíli však po přihrávce Landeskoga donutil dánského gólmana kapitulovat Stalberg a Švédi se tak ujali vedení 0:1. Eller byl vyloučen a Švédi dostali možnost navýšit na 0:2 při následné přesilové hře. Tu po pouhých 30 sekundách využil Eriksson. Švédsko mělo obrovskou převahu celou dobu, Dánsko se nedostalo do útoku. Až v polovině třetiny zahrozil dánský útok. Jen za pár vteřin byl vyloučen Lassen za hru vysokou holí. Využil ji opět Loui Eriksson a přidal další gól. Chvíli po tom využil chyby obrany Kruger, přihrál Stalbergovi a ten přidal další gól Švédska. Myslím, že bylo jasné, kdo v zápase velí. Dáni se prakticky nedostali z obraného pásma. První vyloučení na straně Švédů obstaral za hákování Hansena Zetterberg. Na přesilovku Dánska to ale moc nevypadalo. Hardt dokázal v závěru první třetiny snížit na 1:4. A Dánsko si pak zahrálo další přesilovku.

2. Třetina: Hned první šanci Švédů v třetině využil Alfredsson a Švédsko tak vedlo 1:5. Henrik Zetterberg se trefil taky a zvýšil vedení na 1:6. Podruhé po sobě si Zetterberg na Andersena nepřišel. Bylo ale jen otázkou času, kdy Švédsko přidá další branku. Silfverberg byl vyloučen a Dánové mohli snížit gólový rozdíl. Hedman měl menší problém s Ellerem, rozhodčí je ale velmi brzy rozdělili a žádná velká bitka se nekonala. Nielsen druhou přesilovku využil a snížil na 2:6. Musím uznat, že Enroth mi nijak úžasný nepřipadal. Ani v tomhle zápase a ani v Brně na EHT.

3. Třetina: Na začátku třetiny se opět Eller prosadil a snížil na 3:6. Dvě minuty za držení vzápětí dostal Green. Přesilovka se Švédům nepovedla podle představ, ale co naplat, když vyhrávali o tři góly a Dánsko úplně zastínili? Enroth musel zasáhnout proti Ellerovi, tentokrát se mu to povedlo. Dánsko hrálo hodně dlouhou chvíli při signalizované výhodě, dostali se až ke střele. Za brankou zase měli menší problémy Eller s Hedmanem a nakonec nebyli sami. Rozhodčí se opět o vše postarali. Hedman dostal 2+2 minuty za vysokou hůl. Dánsko si tedy zahrálo další přesilovku. Power play ovšem nebyla už tak skvělá jako ty předešlé. Švédům se mnohokrát podařilo osvobodit. Ihned po skončení přesilovky Green snížil na 4:6. Že by se hra ještě zdramatizovala? Dánsko rozhodně umí využívat početní výhody. Za naražení na hrazení byl vyloučen opět Hedman. Dánsko využilo v tomhle zápase už spoustu přesilovek a Švédsko se už možná necítilo tak neohroženě, jako v minulé třetině. Přesilovka zůstala nevyužitá, netrvalo dlouho a objevila se další, tentokrát byl vyloučen dánský hráč Green za podražení Gabriela Landeskoga. Dánsko se ubránilo a nutno dodat, že Švédové přesilovku vůbec neodehráli dobře. Švédsko tedy nakonec vyhrálo poměrem 6:4 nad Dány.