Dánsko-Rusko (10.5.2012)

10. května 2012 v 18:29 | W*
1. Třetina: Hra začala hodně střízlivě. Po pár minutách se ale už trefoval Medvedev po střele od modré a Rusko se ujalo vedení v zápase. Chyby Malkina na útočné modré využil Eller, který se dostal do útoku a prostřelil Barulina. Stav byl tedy 1:1. Barulin si proti Nielsenovi připsal velice důležitý zákrok. Po úvodních gólech se hra trochu uvolnila. V polovině části se zase přesunula před branku Dánska. Shirokov měl obrovskou šanci, ale Nielsenovi pomohl Hardt a nedovolili ruskému útočníkovi skórovat. Tlak Rusů zužitkoval Yevgeni Malkin, dokázal napravit svou předchozí chybu, při které padl Barulinovi do sítě puk, a opět obrátil vedení na stranu Ruska. Ke konci měl Nielsen plné ruce práce s ruským tlakem. Od chvíle, kdy Malkin dokázal vrátit vedení na jejich stranu, se Rusové značně uklidnili a začali předvádět skvělou hru. Larsen však využil chybné rozehrávky a Barulin musel zasahovat. Kuznetsov dorážel na Nielsena, ten si udržel klid a nepustil kotouč za svá záda.

2. Třetina: Dánsko začalo třetinu o trochu lépe, dlouhého trvání však jeho útok neměl. Nielsen musel zasahovat proti Zherdevovi, přitom dokonce posunul bránu, za čáru však kotouč nepustil. Dánský gólman musel vzápětí vytáhnout dobrý zákrok i proti Zherdevovi. Rusko si zahrálo první přesilovku zápasu, když byl Jakobsen vyloučen za hákování. Malkin se dostal do obrovské šance, nakonec ale netrefil bránu, střelil vedle. Malkin s Perezhoginem opět stříleli, Koval ale ani tentokrát nedovolil Rusům navýšit stav v jejich prospěch. Datsyuk se dostal až před Nielsena, ten jeho pokus zastavil. Kalininovi se ale vzápětí povedlo navýšit po přihrávce od Medvedeva na 1:3 a Rusko opět zužitkovalo svou převahu. Malkin se řítil před bránu, ale Jesper Jensen (B) ho zastavil. Green byl za podražení vyloučen a Rusko mohlo ještě zvýšit své vedení. Medvedev střílel dost prudce na Nielsena, ten však jeho střelu dokázal vyrazit. Zherdev minul prakticky prázdnou bránu, Rusku to však v tu chvíli nemohlo vadit, dva góly mělo k dobru. Chybné rozehrávky Kalinina málem využil Nielsen, Barulin si s ním poradil. Datsyuk, Kuznetsov a Shirokov se dostali do velké šance a Nielsen se musel hodně snažit, aby jejich kombinaci odolal. Na konci třetiny předvedlo Rusko obrovský tlak, nikdo z hráčů jej však nedokázal využít.

3. Třetina: Dánsko se dostalo k několika střelám po sobě, Barulin si se vším poradil. Až před Nielsena se dostal Tereshenko, Dánové však výborně bránili. Hra se začala přelévat z jedné strany na druhou, gólmani si nemuseli stěžovat na nedostatek práce. Největší šanci třetiny měli doposud Malkin s Perezhoginem, Nielsen si s nimi poradil, i když ho to stálo nemalé úsilí. Kulyomin se dostal do brejku, proměnit se mu nepodařilo, ale dánští obránci ho faulovali a Kulyomin dostal příležitost při trestném střílení. Netrefil ani bránu, přece jenom nebylo jeho předešlé střídání zrovna krátkou záležitostí. V polovině třetiny mělo Dánsko větší chuť i motivaci skórovat a na ledě to bylo vidět. Eller měl velkou příležitost, Barulin vyrazil. Na druhou stranu se dostal Kuznetsov a následně i Datsyuk, ale Nielsen si s nimi zase poradil. Bodker se dostal ke střele, Barulin znovu nezaváhal. Tahle střela jako by dala povel ke zvýšení tlaku Dánů. Rusko se hodnou chvíli nemohlo dostat z obrané třetiny. Eller se dostal až k Barulinovi, Nielsen měl problémy s Denisovem, druhý jmenovaný byl vyloučen na dvě minuty za podražení a Dánsko si zahrálo první přesilovku. Barulin s obránci měli dost práce. Přesilovku nikdo nevyužil, Rusko se ubránilo. Jakobsen byl vyloučen za hru vysokou holí, když trefil Pavla Datsyuka a jelikož se hra blížila do finále, dánské naděje se rychle bortily. Hansen se při oslabení dostal do brejku, Barulin zvládl včas zasáhnout. Stav se do konce utkání nezměnil a skóre zůstalo nakloněno na stranu Rusů. Dánsko - Rusko tedy 1:3.