Dánsko-Itálie (6.5.2012)

6. května 2012 v 18:35 | W*
1. Třetina: Podle předpokladu se ujali puku Dánové. Dánsko se sice dostávalo do útoku, obrana Itálie však nezaspala a svou práci odváděla víc než dobře. Ani v polovině třetiny se hra nedostala do žádného závratného tempa, hrálo se na obě strany. Možná trochu překvapivě Itálie dokázala držet s Dánskem krok. Jakobsen se dostal do skvělého střeleckého postavení, Bellissimo si s ním poradil. Ke konci třetiny se podařilo Tudinovi překonat Andersena a ujali se vedeni, stav byl 0:1. Jen pár vteřin potom dokázal vsítit i de Marchi. Pak se hra uklidnila, obránci si opět začali skvěle plnit svou práci. Ke konci třetiny byl Bernard poslán na trestnou za vysokou hůl, Nielsena trefil pod oko. Dánům bohužel power play nevyšla podle představ, Itálie se dobře bránila.

2. Třetina: Hned na začátku dokázalo Dánsko snížit stav na 2:1. Dánové rozhodně vkročili do prostředního dějství lépe, ale nasazení jim dlouho nevydrželo a Itálie se prodrala do útočného pásma, kde Dány na pár chvil uvěznila. Za vysokou hůl byl vyloučen na straně Itálie Luca Felicetty. Dánsku se podařilo přesilovku využít a srovnalo na 2:2. Autorem byl Jensen. Následně si Bellissimo zachytal proti Dánům víc, než by si asi přál. Scandella byl vyloučen za vysokou hůl a Dánsko mělo možnost strhnout vedení na svou stranu. Nakonec zůstala přesilovka nevyužitá. Jensen vstřelil v polovině třetiny gól na 3:2. De Marchi následně vyrovnal na 3:3. Víc zásahů měl v této části Andersen, Dánsko nepředvádělo nějaký extrémní útok.

3. Třetina: Na začátku třetiny se za podražení odebral na trestnou Sirriani. Itálie se ale úspěšně bránila a nedovolila Dánům často střílet na Bellissima. V polovině přesilovky se nechal vyloučit za sekání Green a Dánsko díky svému kapitánovi přišlo o výhodu. Následně tedy hrála přesilovku Itálie, Dánsko se ale nebránilo vůbec špatně a Italové se nedostali ke střele. Scandella měl obrovskou šanci, ale Andersen situaci pro Dány zachránil. Oba brankáři si v polovině třetiny zahráli hned několikrát, ale hned všechno vyřešili a další změny ve skóre nepovolili. Dánsko si komplikovalo hru špatnými rozehrávkami, Italové jejich chyby nakonec nepotrestali. Za nedovolené bránění byl vyloučen Madsen. Itálii se přesilovka povedla, Dánsko se stačilo osvobodit až na konci první přesilovkové minuty. Jakobsen málem přitáhl vedení na stranu Dánů, ale Bellissimo gól nedovolil. Jansen se nechal vyloučit za držení hole a Itálie měla obrovskou šanci rozhodnout zápas před prodloužením. Nielsen se dostal až do útoku, nakonec nestihl vystřelit. Následně Andersen zachraňoval naději svého týmu. Itálie přesilovku nevyužila.
4. Prodloužení: Dáni se dostali do šance, ale Bellissimo nezklamal. Následně Scandella vystřelil z brejku od modré a možná neočekávaně vyhrál Itálii zápas 4:3 v prodloužení.