Česko-Švédsko (17.5.2012)

17. května 2012 v 22:39 | W*
1. Třetina: Víc práce měl od začátku Kovář. Fasth si sáhl na puk až po třech minutách hry. Podle očekávání bylo Švédsko aktivnějším týmem. Ericsson od modré střílel na Kováře, český gólman však gól ještě nedovolil. Eriksson dokázal proměnit a Švédsko se ujalo vedení 1:0. Kovář si připsal skvělý zákrok proti Franzenovi. Česko mělo výrazné potíže s vymýšlením útočných akcí. V polovině třetiny dokázal vyrovnat Petr Nedvěd. Do velké šance se dostali Krejčí s Frolíkem, ale Fasth byl ve střehu. Frolík se vzápětí dostal do brejku, ale Fasth střelu vyrazil. Ericsson pálil od modré, ale i tentokrát ho Kovář vykryl. Po špatné rozehrávce švédského týmu kapituloval Fasth, Michálek přihrál před branku Novotnému a od Ericssona se puk odrazil za Fasthova záda. Česko se tedy ujalo vedení.

2. Třetina: První střelu třetiny si přivlastnil Michálek, nicméně Fasth zasáhl. Plekanec s Frolíkem se dostali do brejku po chybě Hedmana. Fasth jejich pokus dokázal zničit. Pokud by chtěli Švédové vyhrát, měli by začít hrát jejich hru. Kovář musel v polovině třetiny čelit pár střelám, ale do útoku se opět dostali Češi. Ericsson dostal dvě minuty za podražení. Hned na začátku přesilovky ale Erat početní převahu dokázal využít. Do obrovské šance se dostal Larsson, Kovář ho ale vychytal. Na druhé straně musel Fasth pokrýt Frolíka. Koukal dostal puk za brankovou čáru vyražením zpod lapačky Fastha, gól tedy nemohl platit. Stalberg s Krajíčkem byli vyloučeni za hrubost, hrálo se tedy 4 na 4. Po delší době musel opět zasahovat Kovář - proti Ericssonovi. Češi zažívali horké chvíle před bránou, nicméně se ubránili. Švédsko se konečně dostalo do tlaku. Avšak Kovář zasahoval nadprůměrně dobře. Netrvalo to dlouho a svůj pověstný tlak Švédové využili, když udrželi Čechy v obraném pásmu a Zetterberg dokázal vsítit. Snížil tak na 2:3.

3. Třetina: V úvodu třetiny přivítal na ledě Čechy Ericsson, který vyrovnal na 3:3. Ačkoli to doposud neplatilo, od začátku třetí třetiny byli Švédové lepším týmem. Proti Nakládalovi musel zasahovat Fasth, ale brzy na to se dokázal švédský tým vrátit do útoku. Hra se začala přelévat ze strany na stranu, oba brankáři museli častokrát zasahovat. Fasth zněškodnil Průchovu obrovskou šanci. Nicméně byl Hedman vyloučen, jelikož vysadil bránu a Česko si tedy zahrálo přesilovou hru. Švédsko se dobře bránilo. V polovině třetiny se dostal český tým opět do tlaku. Hra byla hodně rychlá a brankáři měli plné ruce práce. Obrovskou šanci měl Novotný, ale i jeho Fasth vychytal. Na druhé straně třikrát po sobě střílel na Kováře Backstrom, ale český gólman ho vychytal. Landeskog nastřelil tyč. Za bránou se strhla menší strkanice. Půl minuty před koncem prostřelil Michálek Fastha a skóre zápasu tak bylo 4:3. Švédsko si vzalo timeout, na výsledku ale nic nezměnil ani odvolaný Fasth. Švédsko bylo v turnaji rozhodně lepším týmem, nicméně v tomhle rozhodujícím zápase bylo dopřáno Čechům a ti tak postupují do semifinále.