Česko-Norsko (7.5.2012)

7. května 2012 v 18:59 | W*
1. Třetina: Na začátku byl vyloučen Trygg za hákování. Česko dostalo možnost získat si vedení hned na začátku zápasu. Přesilovka českého týmu patřila k těm povedeným, Haugen musel párkrát zasáhnout. Nechybělo sice málo, ale gól se nikomu vsítit nepodařilo. Český tým byl rozhodně lepším týmem, od začátku se dostával do šancí. Největší šanci měl Krejčí, když mu Blaťák poslal přihrávku před branku, ten ji ale neproměnil. Norové krátce na to dostali možnost propašovat kotouč do brány jako první při přesilové hře, když byl vyloučen Aleš Hemský. Přesilovka se norskému týmu docela povedla, Kovář musel nejednou zasahovat. Hned po ukončení přesilovky byl opět vyloučen Aleš Hemský - dvě minuty za hákování. Lukáš Kašpar se nechal vyloučit na konci první minuty oslabení českého týmu a Norové si tedy zahráli přesilovou hru 5 na 3. Hned po té se nechal vyloučit Tomáš Plekanec za podražení a tým Čechů se dostal do úzkých. Kovářovi zatopil hlavně Thoresen, brankář ale obstál. Nakonec ho překonal Olimb a trest Aleše Hemského byl zrušen. Nicméně měli Norové ještě minutu a půl klasickou přesilovou hru na své straně. Za hákování Blaťáka byl vyloučen Hansen a poměr hráčů se vyrovnal. Michálek se dostal do střeleckého postavení, nakonec ale netrefil bránu. Na druhé straně se ocitl v šanci Thoresen, Kovář ji zlikvidoval. Asi čtyřicet sekund si Češi po vypršení Plekancova trestu zahráli přesilovou hru, nikdo ji ale nedokázal využit, protože Haugen chytal opravdu skvěle. Nedvěd s Hemským se dostali do brejku a druhý jmenovaný vyrovnal skóre na 1:1.

2. Třetina: Hned v prvních pár sekundách si Češi dokázali vytvořit nějaké šance, o Norech se to říct nedalo. Po Olimbově přihrávce překonal Spets Kováře a Norsko se dostalo do vedení. Průcha se dostal do brejku, ale obránci se vrátili dřív, než si vůbec český útočník uvědomil, co hodlá udělat. Norové začali český tým srážet na kolena, útočníci v červených dresech už zdaleka nebyli tak aktivní. Haugen musel několikrát zasahovat proti Kašparovi, větší problém ale neměl. Kovář opět vytáhl dobrý zákrok proti Olimbovi, tentokrát toho se čtyřicítkou na dresu. Frolík se dostal do brejku, Haugen ale zasáhl. Na druhé straně musel proti třem útočníkům zasahovat Kovář. Skroder s Hansenem se dostali do šance, Kovář měl velké potíže, ale nakonec český tým před další změnou skóre zachránil. Frolík trefil tyč, další šance měli i Michálek a Plekanec, ale ani ti nedokázali proměnit šanci. Nakonec tak učinil David Krejčí a vyrovnal skóre na 2:2. Na konci třetiny se snažil vylepšit výsledek Hemský, nakonec se mu to nepodařilo. Ken Andre Olimb opět střílel na Kováře, český gólman zasáhl. Haugen musel řešit střelu Blaťáka.

3. Třetina: Kovář musel už v prvních minutách několikrát zasahovat a Norsko ukázalo svůj tlak. Na druhé straně měli šance Hemský, Nedvěd a Průcha, ale Haugen si se vším poradil. Tenkrátovu kombinaci s Průchou vyřešili obránci Norska. V polovině třetiny se odehrál první menší incident za bránou Norska, nic většího z ní ale nebylo. Chvíli potom se trefil Frolík a Česko se poprvé v zápase ujalo vedení. Haugen si nejdřív ani nevšiml, že se puk dostal do brány. Na 3:3 vyrovnal Holos. Kovář musel zasahovat opět proti Thoresenově střele. Michálek se dostal až do brány Haugena, ale gól při své jízdě nevstřelil. Proti Holosovi musel zasahovat Kovář. Zvládl to bravurně. Kovář i Haugen se na konci činili a vychytali prodloužení.

4. Prodloužení: První větší šanci Norska měl zase Thoresen. Naopak se na české straně dostal k puku před bránou Haugena Frolík, norský gólman si ale svou klec pohlídal. Pálil i Krejčí, Mojžíš a Nakládal, nicméně Haugen si všechny pohlídal. Haugenovi se povedlo vychytat i Nedvěda, kterého posléze někdo z Norů sekl do zad, rozhodčí ale už od druhé třetiny žádné fauly nepískali. Oba gólmani si zachytali víc než dost a prodloužení skončilo.

5. Nájezdy: Jako první jel nájezd Aleš Hemský, Haugena překonal. Po něm následoval Skroder, ten Kováře nepřekonal. Petr Nedvěd se taky netrefil. Thoresen si na Kováře taky nepřišel. Jako poslední z českého týmu jel nájezd David Krejčí, neproměnil a tak se proti Kovářovi postavil ještě Ask, ani on bohužel nevsítil a tým České republiky vyhrál nad Nory 4:3 na nájezdy.