Česko-Německo (15.5.2012)

15. května 2012 v 18:59 | W*
1. Třetina: Goc měl první velkou šanci, Štěpánek si s ním poradil. Tenkrát střílel na Endrase, ten však stihl zasáhnout. Následně ale po chybě německých obránců dokázal bránu trefit Hemský a Česko se ujalo vedení 1:0. Lavallee zblokoval Tenkrátovu střelu a Endras tak nemusel zasahovat. Frolík se dostal do skvělé šance, Tenkrát dokonce k dorážce, ale německý brankář si s nimi poradil. Hemský střílel na Endrase, ten neuvěřitelným zákrokem zasáhl. Mojžíš odešel na trestnou a Německo mohlo vyrovnat. Po Greilingerově střele srazil puk do vlastní sítě Michálek a Německo tedy využilo přesilovou hru a vyrovnalo na 1:1. Nikolai Goc byl vyloučen za hákování a Česko si mohlo opět vzít vedení. Marcel Goc se ve vlastním oslabení dostal až do útočného pásma, tam ho o puk obrali čeští obránci. Chvíli po konci přesilové hry se trefil Krajíček a Česko se znovu ujalo vedení. Češi se sice dostali do několika přečíslení, ale nikdy nedokázali zakončit. Hospelt odešel za hákování na trestnou a Češi mohli své vedení navýšit. To taky udělali a Plekanec zvýšil na 3:1. Po delší době si na kotouč sáhl i Štěpánek, který zasahoval proti Krugerovi. Na ledě zůstal ležet Nakládal, když ho Kink kopl omylem do choulostivých míst.

2. Třetina: Endras musel od začátku zasahovat proti českým útočníkům, zvládal to dobře. Vylučovalo se na německé straně. Krajíček přihrál Koukalovi, ten puk dostal za Endrase. Dennis Endras měl čím dál víc zákroků, německá obrana se ani nesnažila bránit. Štěpánek si ale taky musel v polovině třetiny dávat na Němce pozor. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Michálek. Krejčí se dostal do brejku ve vlastním oslabení, Endras se vzdal snad předtím, než se k němu český útočník vydal a ten dokázal zvýšit na 5:1. Zatím, co Štěpánek měl nedostatek práce, Endras musel ukazovat jeden zákrok za druhým. Novotný ho dokázal překonat a Česko se ujalo vedení už 6:1. Německá obrana by se nad sebou měla zamyslet. I v závěru třetiny musel německý gólman ukazovat hektické zákroky.

3. Třetina: Greilinger byl vyloučen na dvě minuty za hákování. Hra dostala docela jednoznačný spád. Česko využilo první přesilovku a Koukal vstřelil 7. gól české reprezentace. Nedlouho poté byl vyloučen Nikolai Goc a Blaťák dokázal vsítit i v téhle početní převaze. Potom byl na dvě minuty ryloučen Furchner a krátce po něm Goc. Německý tým už ale neinkasoval. Krejčí byl faulován při brejku a bylo nařízeno trestné střílení, ale Endras si s tím ukázkově poradil. Potom se místo Jakuba Štěpánka v brance ocitl Petr Mrázek a připsal si docela dobrý zákrok. Nic se už nezměnilo a Němci podruhé za sebou na tomhle turnaji prohráli vysokým výsledkem i přes to, že na začátku mistrovství byli hodně dobrým týmem.