Česko-Lotyšsko (10.5.2012)

10. května 2012 v 22:39 | W*
1. Třetina: Na začátku utkání měl jasnou převahu český tým. Masalskis musel řešit několik střel. Do první velké šance Lotyšska se dostal Indrasis, Kovář bezchybně jeho střelu vyrazil. Redlihs se dostal do dobré pozice, obrana jeho šanci ale zlikvidovala. Následně se musel Kovář potýkat s Cibulskisem, zvládl to skvěle. Lotyšský tým se dostal do obrovského tlaku, Kovář ale svůj tým zachránil a posléze se na trestnou odebral Němec na celkem 4 minuty za hru vysokou holí a sekání. Česku se povedlo nejednou vyhodit, dokonce se ke střele dostal i Petr Čáslava, Masalskis se o něj postaral. Kovář zažíval perné chvíle, dokázal je ale vyřešit s chladnou hlavou. Hra nepatřila rozhodně mezi ty nejkrásnější, tým Lotyšů měl menší převahu, Češi si nebyli schopni pořádně ani nahrát. Jednu z mála šancí českého týmu měl Michálek, Masalskis neměl s jeho střelou větší problémy. Až na konci třetiny se Čechům podařilo dostat se na delší dobu do útočného pásma, střel ale na Masalskise moc nevyslali. Dvě minuty za krosček dostal Bartulis. Češi dostali možnost získat si vedení a vsítit první gól zápasu.


2. Třetina: Dohrávala se větší část přesilové hry z první třetiny. Česká power play se moc nevyvedla. Masalskis musel čelit Koukalovi, Blaťákovi a Hemskému, nedovolil však Čechům vstřelit první branku v zápase. Indrasis se dostal před Kovářovu branku, český gólman si ji ale pohlídal. Mojžíš měl menší problém s Daugavinsem, v ostrý konflikt to však nepřerostlo. Nakládal udělal obrovskou chybu, Lotyši se dostali před branku, Kovář kapituloval a Bezins dokázal vstřelit první gól zápasu. Lotyšsko se tedy ujalo vedení. Masalskis zabránil Průchovi skvělým zákrokem vyrovnat stav. Kovář musel zasahovat proti Redlihsovi. Za českou bránou se sehrála menší strkanice, vážnější souboj se však neobjevil. Vylučovalo se na obou stranách - za hrubost Průcha a Galvins. Ve hře 4 na 4 srovnal skóre Michálek, když dokázal jako první prostřelit Masalskise. V polovině třetiny uzavřela česká pětka Lotyše v obraném pásmu, Masalskis se ale mohl pyšnit skvělými zákroky. Novotný omylem zranil brankáře Lotyšů, ten se ale po krátké pomoci lékaře zvedl z ledu a opět se postavil do brány. Následně musel dvakrát po sobě zasahovat proti českému útoku. Za bránou Masalskise se do sebe po sekání Plekance pustilo hned několik dvojic hráčů, žádná extrémní bitva se ale neodehrála. Na obou stranách se vylučovalo (Plekanec - sekání, Saulietis - hrubost) a dvě minuty se hrálo ve čtyřech. Proti Blaťákově střele vytáhl Masalskis skvělý zákrok a nedovolil tak Čechům vzít si vítězství. Daugavins střílel po chybě Nakládala na branku, jen díky tyčkám branky český brankář neinkasoval. Nedvěd se dostal do útoku, ale přestřelil bránu. Česko hrálo v šesti a Lotyši mohli využít přesilovku. Za český tým si šel na trestnou sednout Němec. Přesilovka Lotyšska nebyla špatná, na konci ji bohužel pokazili sami Lotyši a Krejčí se dostal do útoku. Brzy ho ale o kotouč obrali obránci Lotyšska. Po další chybě českého týmu se dostali Lotyši do útoku, Kovář měl zásah celkem lehký. Hemský na konci třetiny použil vysokou hůl a byl vyloučený.

3. Třetina: Přesilovku nikdo nevyužil. Tenkrát nebezpečně střílel na Masalskise, ten ale střelu chytil. Ani jeden z týmů si nebyl schopen vytvořit nebezpečné šance. Český tým se snažil jenom bránit, moc nenapadal. Novotný se dostal ke střele na Masalskise, ten však skvělým zákrokem zasáhl. V polovině se začal český tým víc dostávat do útoku, skóre se ale stále neměnilo. Až Nedvěd dokázal prostřelit Masalskise. Na druhé straně musel zasahovat Kovář. Shirokovs se dostal do útoku, střelec posledního gólu ho však zastavil ještě předtím, než stihl vystřelit. Berzins se odebral za napadení na trestnou. V přesilovce se dokázal trefit Plekanec, když lotyšská obrana naprosto selhala. Vyloučen byl Cibulskis za sekání a Česko mělo další možnost skóre navýšit. Na konci zápasu měl navrch český tým. Skóre se už nezměnilo a zápas vyhrál i přes usmolené dvě třetiny český tým.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elll7 Elll7 | Web | 11. května 2012 v 21:52 | Reagovat

Třetí třetina už byla podle mých představ ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama