Česko-Dánsko (4.5.2012)

4. května 2012 v 18:43 | W*
1. Třetina: Puku se na začátku ujali Dánové. Ti pak faulovali Michálka a Nielsen putoval za podražení na trestnou. První přesilovku Češi nevyužili, špatná ale nebyla. Poměrně dlouho drželi Dány v útočné třetině. Hra byla více méně pod taktovkou České republiky, Dánsko se do útoku nedostávalo. Eller se sice dostal do šance, obrana mu ale kotouč vzala a Hemský se měl naději na druhé straně, bohužel ji neproměnil. V polovině třetiny se hrálo i v obraném pásu České republiky, avšak žádnou vážnou šanci si Dánové nevytvořili. V polovině první třetiny si Česko zahrálo oslabení, moc velký problém to ale pro hráče nebyl. Vondrka dostal puk během oslabení až do útočné třetiny, nikdo ale do šance raději nespěchal, mohla by být tvrdě potrestána. První třetina se přehoupla do druhé poloviny a Dánové se pořád nedostali do nebezpečné akce. Je pravdou, že ani český tým nic moc neukázal, ale měl navrch. Plekanec se dostal do výrazné příležitosti, Andersena ale neprostřelil a o zbytek se postarala obrana Dánska. Český tým začal konečně víc střílet na bránu, vzápětí ale dánští obránci obrali útočníky z Česka o puk a dostali se až do útočné třetiny. Tam je ale kotouče zbavila pro změnu obrana Čechů. Dánové následně ale ukázali, že chyby Čechů nebudou tolerovat a i oni začali víc útočit. Petružálek vytvořil krásnou šanci, nikdo z útočníků se kotouče ale neujal a Dánové si ho rádi převzali. Nielsen si nedal pokoj a opět fauloval Michálka. Tentokrát to bylo "pro změnu" za podražení. Na samotném konci třetiny se Dánové dostali do pár nebezpečných šancí, Kovář se ale o vše postaral.

2. Třetina: Ve druhé třetině začali Češi ukazovat, kdo je lepší. I když chvílemi hra vypadala jako přesilovka Dánů. Dánská obrana taky začala docela dobře bojovat, málokdy pouštěli české útočníky do své třetiny. Za podražení byl vyloučen Kutlák a Česko hrálo oslabení. Z Českého týmu se nechal vyloučit Krejčí a Dánové hráli přesilu 5 na 3. Kovář hned na začátku musel zasahovat proti Nielsenovi a Larsenovi, následně proti Ellerovi. Čechům se podařilo vyhodit, ale horké chvíle ještě nekončily. Plekanec navíc přišel o hokejku, ale to bylo už po téměř skončení trestu Kutláka. Nicméně i po skončení oslabení měl Kovář co dělat, aby udržel neutrální stav. Aleš Hemský dostal Český tým zase do oslabení, když hákoval Jensena. Nebylo ale těžké vyhodit a národní tým České republiky mohl vystřídat své hráče. V druhé polovině zápasu si Český tým začal vytvářet vážnější šance. To samé ale platilo o Dánech. Vondrka se dostal do obrovské šance, nakonec ale nedokázal zpracovat. Larsen byl vyloučen za hákování Kašpara. Nic krásného to ale nebylo, český tým měl obrovský problém udržet útočnou třetinu. Andersen si při přesilovce Česka moc nezachytal. V poslední čtvrtce přesilovky se sice Češi dostali do šancí, nic ale neskončilo v bráně. Okamžitě po skončení přesilovky se ale trefil Aleš Hemský a pět sekund před koncem druhé třetiny zařídil první gól zápasu.

3. Třetina: Ani tentokrát národní tým ze střední Evropy nezačal nejlépe, i když vedení 1:0 přidalo hráčům trochu na klidu. Ovšem i na začátku této třetiny si prožil Kovář pár těžších chvil. Český tým měl docela velké problémy se vůbec dostat ze své obrané části. Těsně před polovinou třetí třetiny se dostal do šance Nedvěd, Andersen ale přesně zasáhl lapačkou. Následně měl problémy i s Petružálkem. Na opačné straně hřiště měla česká obrana potíže s Jakobsenem. Kutlák všechno vyřešil. Oba brankáři zažívali krušné chvíle. Ani jeden tým se nechtěl do samotného konce vzdát a možná překvapivě byly síly vyrovnané. Na konci ukázali i Dánové svou sílu. Nebo možná Česko svou slabost. Na samotném konci ale zápas rozhodl Petr Tenkrát, když prostřelil Andersena. Nikdo z Dánska nestihl zareagovat. Hansen předvedl ošklivý zákrok proti Kutlákovi, když ho hlavou narazil na hranu mantinelu a byl vyloučen, takže Dánsko povolalo po šesti sekundách brankáře zpět, aby mohli bránit oslabení. I přes oslabení se Dánové sebrali a snažili se prostřelit Kováře. Výsledek je sice 2:0 pro Českou republiku, rozhodně ale nemáme být na co hrdí.