Bělorusko-Kazachstán (8.5.2012)

8. května 2012 v 18:19 | W*
1. Třetina: Po technických potížích se začalo hrát. Grabovski se hned na začátku dostal do akce, Kalyuzhny však přišel o puk a hra se přerušila. Bugamin byl na začátku utkání vyloučen za sekání a Bělorusko dostalo možnost zahrát si přesilovku. Krasnoslobotsev zařídil vedení Kazachstánu, když skóroval při vlastním oslabení. Bělorusku tedy přesilovka moc nevyšla. Krasnoslobotsev měl obrovskou příležitost zvýšit vedení Kazachů, ale Mezin zasáhl. V polovině třetiny byl vyloučen Grabovski za podražení. Na konci třetiny si zahrálo přesilovou hru opět Bělorusko, ale nikdo ji nevyužil. V celé třetině si brankáři ani útočníci moc nezahráli.

2. Třetina: Obrovskou příležitost vyrovnat měl Mikhail Grabovski, Yeremeyev ho vychytal. V polovině druhé třetiny se nechali krátce po sobě se vyločit hráči na obou stranách, 38 sekund před koncem hry 4 na 4 dokázal zvýšit vedení na 0:2 opět Krasnoslobotsev, který prostřelil Mezina. Z brejku dokázal snížit Koltsov na 1:2 při oslabení Běloruska. Bělorusko začalo v polovině druhého dějství střílet na bránu o něco aktivněji, Yeremeyev ale neměl větší problémy s jejich střelami a těsný náskok svého týmu udržel. Na 2:2 nakonec dokázal vyrovnat Grabovski, když využil zmatené situace před brankou a též zmateného Yeremeyeva. Jen za pár sekund strhl na stranu Bělorusů poprvé v zápase vedení Kulakov, když prostřelil Yeremeyeva těsně nad lapačkou pod víko. Stas byl následně vykázán na trestnou a Kazachstán dostal možnost srovnat skóre. První střelu přesilovky vyslal Savchenko na Mezina, gólman Běloruska si s ní poradil a stihl včas srazit betony. I po zbytek oslabení musel Mezin držet svůj tým, snadno to dokázal. Kitarov se dostal až před Yeremeyeva, vystřelit ale nestihl, obrana se k němu dostala poměrně brzy. Na konci třetiny se nechal vyloučit Koltsov za nedovolené bránění, přesilovka Kazachstánu se protáhne do dalšího dějství.

3. Třetina: Přesilovka Kazachům moc nevyšla, nedostali se ke střele. Za malinkou chvíli po jejím uplynutí si Kazachové opět zahráli 5 na 4. Přesilovka ale týmu v bílých dresech nevyšla. K moc střelám se nedostali. Bumagin chtěl zblokovat střelu, ale jeden z běloruských útočníků ho bolestivě zranil střelou do ruky. Mezin musel zasahovat proti útoku Kazachů. Jakobenko zblokoval střelu Meleska. Litvienko obdržel bolestivý zásah od Kitarov, rozhodčí ale faul neposoudili správně, vysoká hůl se vůbec ve hře v tenhle moment neobjevila. Nicméně si Kazachstán zahrál další přesilovku. Mezin si v oslabení vedl skvěle a Kazachstánu nedovolil v početní výhodě skórovat. Kazachstán se snažil na konci zápasu vyrovnat, minutu hrál v šesti, ale změnit skóre se už hráčům nepovedlo a prohrálo s Běloruskem 2:3.